Toyota Corolla 1996 , 1.4

Diskusia ohľadne vozidiel značky Toyota

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Minule som sa rýpal v žiguláku (nie Lade - original Žiguli) myslím že z 1974 alebo 75 roku a brzdovku mal ešte pôvodnú ruskú , červenú a pri motore aj pikslu s náhradnou kvapalinou - od výroby. Samozrejme auto normálne brzdilo.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

oco on to bude brzdiť aj s čistou vodou ale len do času keď dosiahne bod varu. Takže ak jazdíš okolo komína a nebrzdíš lebo nemusíš tak je to OK aj vo veku 40 rokov.
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

akurat po vymene za novu to nebude OK, resp. bude chvilu, potom brzdovka rozozerie vsetko zozratelne
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

hjundai napísal:oco on to bude brzdiť aj s čistou vodou ale len do času keď dosiahne bod varu. Takže ak jazdíš okolo komína a nebrzdíš lebo nemusíš tak je to OK aj vo veku 40 rokov.
Toto považujem za vec prestíže ,alebo šoférstva - naučiť sa jazdiť tak aby som nemusel brzdiť. Samozrejme ak mi vybehne zajac tak zahamujem, ale robím 100km denne v podstate bez brzdenia. Ešte aj parkovanie - viem kolko mám ťuknúť do plynu aby auto prišlo presne k obrubníku. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

Mateusz737 napísal:
maykoo napísal:Brzdovu kvapalinu treba meniť aspon raz za 3-4r...
:3020: brzdová kvapalina sa má u tohto auta kontrolovať každých 10tis alebo 6mesiacov a výmena max 40tis. alebo 2roky
na novom mi menia kazde 2r.
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

No zasa nepreháňaj, táto toyota na mk4 v zákrutách nemá šancu. Mk4 drží ako prikovane keď sú nápravy ôk a dobrý šofér
Mateusz737
Príspevky: 714
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

wilz napísal:Mateusz, to kde na také múdrosti chodíš ?...
...Vysvetli nám že prečo u tohto auta by sa mala brzdová kvapalina vymieňať častejšie ako u iných ?
Ja na tie múdrosti nikde nechodím, to čo som napísal to je predpis výrobcu :41c2:
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

autolaik napísal:akurat po vymene za novu to nebude OK, resp. bude chvilu, potom brzdovka rozozerie vsetko zozratelne

Nemám takú skúsenosť.
Môžeš to rozviesť že prečo by sa tak malo diať ?
Samozrejme všetky gumené diely starnú, tie čo boli nekvalitné od novoty sa už možno rozpadajú, ale nemyslím že by to malo byť zásluhou novej brzdovej kvapaliny.
U 24 ročného auta nemôže byť v žiadnom prípade na škodu povymieňať brzdové hadičky, prachovky aj tesnenia valčekov, pretože v kontexte toho čo napísal majiteľ tej Corolly, ešte asi také servisné úkony neabsolvovala.
maskes
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 04.02.2020 18:23
Zdieľať na Facebook

1996

Príspevok od používateľa maskes »

Waiper ja mam vw golf3 rocnik 1996 a nedal by som ho zanič...na moje jazdenie po slovensku cca 10000 zs rok bohate stači. Zakladna vybava nic sa nemoze pokazit, motor ide ako hodinky je uz trošku hrdzavy golfik nevidel v zivote garaž ale okrem vyfuku ,brzd, tlmičov a prednej napravy ( standardne veci) nebol ziadny problem, v zivote ma nikde nenechalo a to ma 250000km...kym prejde cez stk...nikdy sa ho nezbavim.
wayper
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 17.09.2013 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wayper »

Ahoj maskes, vies co nebol som moc fanusik golfov lebo polovica mojich spoluziakoch to mala a porovnavali sa komu to viac dymi :D Ale kolega mal mk 2, to bol 1.6 hladky diesel a fakt to bolo zaujimave a raritne auto, zial hrdza ho pochovala. Tak ti prajem nech ti sluzi :)
maskes
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 04.02.2020 18:23
Zdieľať na Facebook

Wayper

Príspevok od používateľa maskes »

Ja som len chcel svojim prispevkom povedat ze nezalezi na veku ale na stave vozidla,okrem toho cim starsie tym poctivejsie vyrobene...inak je to 1.4 benzin, nie som fanusik dymiacich vylagrovanych naftakov...tak ked tvoja toyota nepotrebuje velku investiciu tak do toho chod a este si ju daj dokopy, ak nie si narocny ako ja a auto sluzi tebe a nie ty autu...tak vela stastnych km
vlado10
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 22.01.2007 20:32
Bydlisko: Ilava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vlado10 »

Drž ju pri živote čo najdlhšie, ja ju mám stále tiež ale už vvti rok 2000 490.000 sk stála a bez výbavy a zdedila ju dcera, okrem nej ďalšia Corolla o dve generácie novšia a aj ravka vvti a voľakedy aj Avensis bol takže posledné 4 auta všetko Toyota benzín a 3 z nich stále mám všetko pôvod sk, samozrejme aj u 20 ročnej tlmiče aj výfuk Origo aj čapy len zadné lemy som dal vyvarit
Avensis 4AFE ex
Corolla VVTI ex
Corolla Valvematic 270 000
Rav 4 vvti 137 000
Honda XL,CBF
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Mal som dve corolly.

Jedna práve 1996 myslím, benzín, prasknuté tesnenie pod hlavou a problém s koróziou.

Druha e12, 1.4 diesel, rozsypana prevodovka.

Tretí raz to už nebudem riskovať :-)
:b:
wayper
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 17.09.2013 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wayper »

Cau Vlado, isto ju budem udrziavat mali sme taku jednu cervenu este veelmi davno, takze ma pre mna aj trosku sentimentalnu hodnotu. A k poslednemu prispevku len tolko = zalezi ako sa o auto staras a staral predosli majitel, nove tesnenie pod hlavou stoji 20 eur, a je jasne ze tak stare auto uz bude mat koroziu. Takisto 1,4-ku diesel by som si urcite nekupil.
Vigora100g
Príspevky: 315
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Vigora100g »

Mal som E11 co je technicky skoro rovnake auto a musim povedat ze to bolo jedno z najlepsich aut co som mal. No ale vzhladom na vek tej E10 by som na tvojom mieste dalsie investicie velmi opatrne zvazil, lebo ked to das do dobreho stavu tak ti suma preskoci cenu auta a karoseria ti veru nevydrzi naveky. Radsej to predaj a priloz peniaze na nejake perspektivnejsie auto, kedze dnes tie auta fakt stoja par korun.

btw. ta spotreba oleja je divna ked je taky maly najazd. Netecie ti niekde?

Návrat na "Toyota fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 7 neregistrovaných