Toyota C-HR - senzor radaru

Diskusia ohľadne vozidiel značky Toyota

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Používateľov profilový obrázok
cicmanec842
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 07.07.2023 08:56
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota C-HR - senzor radaru

Príspevok od používateľa cicmanec842 »

lubos zimovcak, a to všetko je chyba tých systémov alebo ľudí, ktorí ich neberú len ako pomoc, ale sa na ne bezvýhradne spoliehajú? :::
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota C-HR - senzor radaru

Príspevok od používateľa oco13 »

Ne a ne - je to chyba legislatívy, že selektívne nás terorizuje s ekologiou, ale na druhej strane povoluje predávať veci na ktoré duševne nestačí 90% národa. A vlastne pardon - nie je to chyba, je to zámer. Ujo gúgl ti najde tú stať o tom ako nás chce židojašteričia lobby ovládnuť. :300f:
Edit : množstvu systemov a asistentov by mala zodpovedať aj výuka a skúšky na VP. A ajhla VP sa dá získať ešte rýchlejšie ako tomu bolo pred 40 rokmi a urobí ho každý ......... :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota C-HR - senzor radaru

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

cicmanec842 napísal: 09.12.2023 20:48 lubos zimovcak, a to všetko je chyba tých systémov alebo ľudí, ktorí ich neberú len ako pomoc, ale sa na ne bezvýhradne spoliehajú? :::
Je to súhrn viacerých dôvodov:

Ešte zivo si pamätam na prvé auto s ABS, niekedy v 95, bol som ohromeny a očarený, ako mi krásne kopal brzdový pedál, už mi nehrozilo zodratie pneumatik pri intenzívnom brzdení...

Rovnaké to bolo s prvým ESP, bolo úžasné sledovať, ako mi na suchej ceste kedykoľvek pribrzdlo zadok, doslova myklo celým autom, na vode, snehu ani nehovorím.

Detto ASR, už sa dalo valiť hore zasneženym kopcom plný plyn...

Lenže, po čase som si uvedomil, že čim ďalej, tým viac sa spolieham, že ma auto udrží, že občas skúšam, kde sú hranice....

Keď som presadol do áut, bez týchto systémov, odrazu som dával pozor, už som neskúšal čo to zvládne..., vôbec na nič som sa nespoliehal, lebo som sa jednoducho bál ...

Nás totiž ochraňuje jedine strach a rešpekt pred smrťou.
Nič iné.

Všetky " bezpečnostné systémy", tento strach potláčajú.
Cítime sa príliš bezpečne.

A preto umierame.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota C-HR - senzor radaru

Príspevok od používateľa oco13 »

Cico nebude to tým, že väčšia časť nehôd sa šibnutím prútika prekvalifikovala na škodové udalosti?????
A s čím porovnávajú tých 275 mrtvych?? s ktorým rokom. Nech porovnajú individualnu a hromadnú dopravu - tam bude už zrazu iný rozdiel, že??? Ale ten nepasuje bulvaru a monopolom do karát.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota C-HR - senzor radaru

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Čičmanec, ja chápem, že pre Teba je hľadanie súvislostí ťažké, možno jazdis iba do kostola a naspäť, napadlo Ťa, že sa umiera menej kvôli vyššej bezpečnosti karosérií, kvoli nižším rýchlostiach , kvôli väčšiemu množstvu policajtov na cestách??

Zrejme Tvoja prudká inteligencia ešte nevidela rozflakanu X5, či najnovšiu A 8 s mrtvou posádkou...
Nože, vysvetli mi, ó Ty najmúdrejší z fóra, prečo ich asistenti neudržali na ceste?? :40bd: :40bd:

Podľa názorov , akoby si nemal ani vodičák...

Mat ABS, ESP, ASR, núdzové brzdenie, radary, guľomet, raketomet atď, všetko je fajn, keď to v aute je...

Ale jazdiť, jazdiť treba tak, akoby si v aute nemal nič.

Už to jasnejšie neviem napísať
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota C-HR - senzor radaru

Príspevok od používateľa fzubaty »

Osobne si nemyslim, ze na cestach je viacej policajtov. Osobne som uz dlho ziadneho nestretol.

Ale dost ma prekvapilo, ked v Bytci na DI pri prepise nebol policajt, ale uradnicka. Zeby konecne dostali rozum a prisli na to, ze tento administrativny ukon dokaze robit aj bezny smrtelnik?
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota C-HR - senzor radaru

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Počas Covidu tu bol vodičský a kamionisticky raj, úplne prázdne cesty, ani policajtov nebolo vidieť.
Pred 30 rokmi si mohol prejsť od Ašu, až do Bardejova, či Košíc štýlom plný plyn a nikde žiadny radar.
Toto myslím doslova, tú trasu som par x absolvoval.
Dnes, v každom okrese jazdí radar, alebo stacionárne fotia, dokonca aj o polnoci, či o 3:00 som už platil pokuty.. :40bd:
Stačí, keď pôjdeš z Bratislavy na Východ 30 km+ nad limity, minimálne 4-5 x zaplatíš pokutu. Jedno akým ťahom.
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota C-HR - senzor radaru

Príspevok od používateľa fzubaty »

Chodim pravidelne, ale ja nikam neponahlam. Ale ani v dialke ich nevidim. Mam skor pocit, ze je ich malo a hovbo robia.
tuninka
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota C-HR - senzor radaru

Príspevok od používateľa tuninka »

ked ich chceš stretnúť musíš zabočiť do bočnejších uličiek a na poľné cestičky pri hlavnej ceste, tam spia, alebo mobilujú....
db69
Príspevky: 920
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota C-HR - senzor radaru

Príspevok od používateľa db69 »

lubos zimovcak napísal: 10.12.2023 09:04 Počas Covidu tu bol vodičský a kamionisticky raj, úplne prázdne cesty, ani policajtov nebolo vidieť.
Pred 30 rokmi si mohol prejsť od Ašu, až do Bardejova, či Košíc štýlom plný plyn a nikde žiadny radar.
Toto myslím doslova, tú trasu som par x absolvoval.
Dnes, v každom okrese jazdí radar, alebo stacionárne fotia, dokonca aj o polnoci, či o 3:00 som už platil pokuty.. :40bd:
Stačí, keď pôjdeš z Bratislavy na Východ 30 km+ nad limity, minimálne 4-5 x zaplatíš pokutu. Jedno akým ťahom.
ja som robili od 1997 do 2004 rovoz/zasobovanie v Bratislave a okolí.Strašne ma sra.o to množstvo policajtov .Merali a striehli na zákazy.Ked sme sem tam kecali s chalanmi čo vozili cele Slovensko tak nám vraveli že nám zavidia voziť sa len po Bratislave ,žiadny policajti nie ako ked ich za jeden den zastavili 4 hliadky na ceste z Košíc.
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota C-HR - senzor radaru

Príspevok od používateľa fzubaty »

Oco, sup, sup. Zapni si Markizu!!!
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota C-HR - senzor radaru

Príspevok od používateľa oco13 »

Jo jo - utíkej Foreste :3906:
Inak presne sa potvrdilo , to čo písal Cico - ak nevieš šoferovať kup si koňa (uvažujem nad tým)
Ešte by mi mohol poradiť čo si mám kúpiť ak neviem zapnúť televízor a najsť požadovaný kanal v realnom čase.
Moj časový horizont bol 15minut, + 5 minut hladanie ovladača po vnučke. lol
Skúsim pozrieť na bazoši či nenajdem Tesla Color alebo aspoň Rubin. :42f7:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
tatkotom
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota C-HR - senzor radaru

Príspevok od používateľa tatkotom »

Pekne to tu uletelo no človek sa miestami dobre zasmeje.

Tiež tak trocha OT
ABS - super.
ESP (VDC) - pre neslkúsených (alebo neschopných).
ASR - zas dilema - niekedy dobre no niekedy na nasratie.
Televízor na/v palubovke? - totálna kravina.
Potrhávanie až stuhnutie volantu, ak si auto myslí niečo iné, než vodič? - za to ruky nohy dolámať.

To, že čoraz menej ľudí dokáže normálne, bezpečne s prehľadom jazdiť, je "zásluha" tých nadbytočných kravín a to, že sa zabíjajú na podľa výrobcu superbezpečných autách neide slušne komentovať...
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
db69
Príspevky: 920
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota C-HR - senzor radaru

Príspevok od používateľa db69 »

tatkotom napísal: 16.12.2023 10:07 Pekne to tu uletelo no človek sa miestami dobre zasmeje.

Tiež tak trocha OT
ABS - super.
ESP (VDC) - pre neslkúsených (alebo neschopných).
ASR - zas dilema - niekedy dobre no niekedy na nasratie.
Televízor na/v palubovke? - totálna kravina.
Potrhávanie až stuhnutie volantu, ak si auto myslí niečo iné, než vodič? - za to ruky nohy dolámať.

To, že čoraz menej ľudí dokáže normálne, bezpečne s prehľadom jazdiť, je "zásluha" tých nadbytočných kravín a to, že sa zabíjajú na podľa výrobcu superbezpečných autách neide slušne komentovať...
a bude horšie!

Návrat na "Toyota fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 61 neregistrovaných