Toyota C-HR hybrid

Diskusia ohľadne vozidiel značky Toyota

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

ak nie je problem cena, tak len novu CHR s dvojlitrom...uplne ina dynamika....
posky
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 16.02.2011 18:24
Zdieľať na Facebook

@marek26

Príspevok od používateľa posky »

sused ma chr 2 roky ma tam nagulane 80K bezproblemov jazdi mesto/mimo mesto,

vcera ma viezol taxikar na chr ma tam 1.8 benzin+hybrid mal tam nagulane 238tisic km a nemenil na tom aute nic, okrem brzd mesiac dozadu a velmi si pochvaloval to auto.
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

a ja som siel naposledy v taxiku C-HR a ked som si sadal na zadne sedadlo, mal som pocit, ze idem sa vopchat do postovej schranky.
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
jojko1001
Príspevky: 225
Dátum registrácie: 27.01.2008 16:05
Bydlisko: H.O.
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jojko1001 »

to auto som mal na tri dni,žiadny zázrak,tvári sa ako hybrid.na bateriu ide tak z garáže alebo po nejakej ceste kde sa nedá ísť viac ako 40,nebodaj trocha pridáš,tak hned sa zapne motor,dojazd na elektriku som ani nezistil,asi nedokážem jazdiť 40tkou viac ako 500m,po dialnici je to poriadny žrút,pri tachomerorovej 140tke točí 3000ot.trocha kopček a točky 3500,medzi dedinami má problém predbehnúť kamion a bežná spotreba 6-7.v meste nebývam, 40tkou nejazdím,ťažko povedať,mal som aj golfa požičaného,to bolo už o inom, elektička ešte aj na diaľnici,do mesta to mám 20km a pokiaľ som na to poriadne nedupol,tak išiel na el.to už význam má :zg282:
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

na častú dlhú dialnicu to nie už len z toho že je to veľkostne nižšia stredná.... a ak tak 2.0 hsd, 1.8 je na mesto a medzimesto....
o spoľahlivosť čo sa týka pohonu sa nemusíš báť.... 1.8 je lacnejšia ale o kus slabšia, jazdenku v 2.0 ešte asi ľahko nenájdeš.
Naposledy upravil/-a hjundai v 03.03.2021 16:31, upravené celkom 1 krát.
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

jojko1001 napísal:to auto som mal na tri dni,žiadny zázrak,tvári sa ako hybrid.na bateriu ide tak z garáže alebo po nejakej ceste kde sa nedá ísť viac ako 40,nebodaj trocha pridáš,tak hned sa zapne motor,dojazd na elektriku som ani nezistil,asi nedokážem jazdiť 40tkou viac ako 500m,po dialnici je to poriadny žrút,pri tachomerorovej 140tke točí 3000ot.trocha kopček a točky 3500,medzi dedinami má problém predbehnúť kamion a bežná spotreba 6-7.v meste nebývam, 40tkou nejazdím,ťažko povedať,mal som aj golfa požičaného,to bolo už o inom, elektička ešte aj na diaľnici,do mesta to mám 20km a pokiaľ som na to poriadne nedupol,tak išiel na el.to už význam má :zg282:
- nepochopenie slova Hybrid...
jojko1001
Príspevky: 225
Dátum registrácie: 27.01.2008 16:05
Bydlisko: H.O.
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jojko1001 »

jedine čo je nepochopené,načo robia auto,čo je predražené o hybridný pohon čo ani vodičom pri ,,normálnej,, jazde nepomáha,normálne je že kde niekto namontuje do auta ,,súčiastku,, v tomto prípade batériu za 1500e + celé el. zariadenie čo sú daľšie peniaze,ktoré zaplatí zákazník.tak tá súčiastka by mala byť poriadne využívaná a autu by mala pomáhať aspoň do 100km rýchlosti,pretože normálne sa ani po meste nejazdí 40tkou,pokiaľ to neurčujú značky poprípade dopr. situácia.moje bmw má 252PS a 126g CO2 .toyota The 122 hp 1.8 litre hybrid,emissions 109 g CO2. (WLTP) 2.0 litre Hybrid Dynamic
Force system.184 hp and CO2 emissions 118 g/km. je jasné,že ,že rozdiel v spotrebe bude minimálny.Môj záver auto LEN do mesta a hlavne v kolone.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ano tvoj záver je celkom správny - hybrid má fungovať hlavne do rýchlosti 40km/hod a ano je to aj kvoli kolonam.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lubos zimovcak
Príspevky: 3424
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Oco, lenže načo je komu taky hybrid, keď s 2.0 TD budem mat prakticky vždy nižšiu spotrebu a s oveľa väčším autom?? :3c90:

A ta cena je tiež trochu mimo, riadne uletena.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Na to je odpoveď trocha zložitejšia lol
Hybrid nemá byť prospešný tebe, hybrid má odbremeniť tvoje okolie od tvojich spalín a splodín z výfuku.
Momentalne sme v medziobdobí, keď si ešte môžeš vybrať čo si kúpiš. Ja však očakávam velmi rýchly nástup (v mene ekologie) konca spalovákov - v ponuke budú hybridy a čisté elektro.
Čo si potom vyberieš???
A tiež očakávam vysoké sankcie - daň na palivo, daň za parkovanie, daň na auto podla normy Euro. Z jediného dôvodu - dostať staré spalováky dolu z ciest.
Som rád, že ja sa týmto problémom, ktoré čakajú našich potomkov tesne vyhnem. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lubos zimovcak
Príspevky: 3424
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Lenze testy jasne ukazujú, že diesle Euro 6. 1 ma menej splodín, ako hociktorý benzín.

A keď do toho zoberieme CELKOVE ekologické zaťaženie, niet takého auta, možno okrem vodíka a cng,, ktore by menej zatazovalo planétu.

A tu veľa robí aj to, že naftiak vydrží v pohode aj 500.000 km a viac , čiže netreba vyrábat ďalšie auto.... lol

A a s tou poslednou vetou absolútne súhlasím.. :300f:
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Myslíš, že politici ktorí tlačia v mene niekoho túto "ekologickú" cestu vôbec vedia čo je to test??? Nie, kdeže, oni vedia len to čo sú to eurá na konte v daňovom raji. Tam bude kuťapes zakopaný :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

lubos zimovcak napísal:Oco, lenže načo je komu taky hybrid, keď s 2.0 TD budem mat prakticky vždy nižšiu spotrebu a s oveľa väčším autom?? :3c90:

A ta cena je tiež trochu mimo, riadne uletena.
- páni až to budete chvíľu mať tak prídete na to že v meste je spotreba vždy menšia ako akýkoľvek dízel, že kúri tak ako každý benzín na rozdiel od dízla, že mu start stop nevadí lebo sa to spúšťa z veľkej baterky, že 500 000 km vydrží hravo a to tu máme prispievateľa ktorý už má na priuse určite aj viac, že to má servis drahý ako felicia , že spotrebák vydrží omnoho viac, že máte ako bonus automat ktorý vydrží presne toľko ako zvyšok auta a jeho servis stojí drobné.... takže áno písať koľko to prejde na EV je hlúposť a nepochopenie. Ak chceš na hybride drtiť dialnice treba ísť do lexusu a vziať si 6 valec.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Hjundai : všetky tvoje argumenty sú sice celkom správne, ale prudko egoistické :40bd: Ja mám o niečo ekologickejšie riešenie - proste nevpustť autá za tú bielu cedulu s názvom obce alebo mesta. Aby sme boli spravodliví tak všetky. Veď aj bicykel uvolňuje prachové častice z oteru pneumatík. :40bd:
No súdruhovia - kam sa na mňa hrabe Gretka. Mimochodom teraz bola na pár sekúnd v televízii - kua to je ale hnusný tvor. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
aristoteles
Príspevky: 779
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

Ty tiez niesi krasavec, myslim si :d :D

Návrat na "Toyota fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní