Toyota C-HR hybrid

Diskusia ohľadne vozidiel značky Toyota

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

marek26
Príspevky: 125
Dátum registrácie: 16.12.2007 14:22
Zdieľať na Facebook

Toyota C-HR hybrid

Príspevok od používateľa marek26 »

Ľudia rozmýšľam nad týmto autom. Viem že hybrid je určený prevažne do mesta ale zaujímalo by ma či je to schopné jazdiť diaľnice. Jazdím tak 80 po nich a pýtam sa preto že nemám z hybridom žiadne skúsenosti. Ak ich máte môžete mi popísať a aj aká motorizacia je najvhodnejšia. Poprípade nejaké reálne spotreby paliva,rady a tak. Dík :300f:
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Ahoj, je to schopné jazdiť aj diaľnice a celkom v pohode.

Pozri si testy, aj aurisa hybrid, ktoré robil Rasťo Chvála. Pomôže Ti to.

To chceš nové, či jazdenku? Prius ponúkne viac miesta.
marek26
Príspevky: 125
Dátum registrácie: 16.12.2007 14:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek26 »

Rozhodujem sa medzi novým alebo maximálne dvojročným. Dizajnovo sa mi páči táto. Chcem v prvom rade čo najviac Info od ľudí čo majú skúsenosti. Či a čo sa Kazí, spoľahlivosť a tak.
flyte
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 29.01.2011 21:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flyte »

Ten motor a cela hybridna technologia je 20 rokov evolucie a proste to funguje. Ak chodis na hybrid check raz rocne (30€) tak mas zaruku 10 rokov.
Baterky sa myslim menili 2 v celej Europe, aj to na Priusoch co mali za sebou tolko km do kolko ja neviem naratat.

Problem je, ze to fakt neni moc na dialnice. Da sa, ale naozaj stylom 130 tempomat a dynamika nic moc. Viac nic jak moc.

Ja osobne som sa v CHR citil dost klaustrofobicky, aj to treba zvazit.
Toyota Auris hybrid | Citroen C5 II | Citroen Xsara | Ford Focus II
astrak
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 31.08.2007 17:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa astrak »

Dizajnovo sa ti páči? ano? a sedel si v tom vo vnútri?Strašne miniatúrne zvnútra.
marek26
Príspevky: 125
Dátum registrácie: 16.12.2007 14:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek26 »

Ešte som v tom nesedel ale je každého vec aké auto sa komu páči. Zatiaľ zisťujem len informácie.
lubos zimovcak
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Na diaľnicu je najlepši diesel. Spotreba je určite nižšia, než u Toyoty.
V meste sa situácia obracia, samozrejme.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Pri Hybride by ťa viac než zbožňovaná spotreba mala zaujímať cena bateriek. Zisti si ju a hneď ťa prejde celý nezmysel menom hybrid.

Keď sa na to budeš pýtať, nenechaj sa odbiť rečami typu, že sa to nekazí a podobne - raz ich bude NUTNÉ vymeniť. A ak ich nevymeníš ty, bude auto pri predaji tesne pred ich výmenou, čo zasa znemožní jeho ďalší predaj.
Spotreba nie je jediná nákladová položka pri prevádzke auta.

Okrem toho, že hybrid je ohavný, drahý, ťažký, lenivý a ako jazdenka nepredajný, márne hľadám na ňom nejakú výhodu. Teda okrem toho, že sa ti motor na ňom za deň 100x vypne a 100x zapne. Nechcel by som to ani zadarmo, a to píšem celkom vážne.
Každý ale máme iné kritériá na autá..........
flyte
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 29.01.2011 21:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flyte »

Baterka konkretne na Auris stoji cca 1500€. Predpokladam, ze na CHR to bude podobne.
Spocitaj si naklady na typicke dieslove combo vstreky/turbo/dvojhmota a zrazu to nie je az take zle s tymi baterkami, co povies?

Ja som bol zvedavy ako hybrid funguje, kupil som ho a az na slabsiu dynamiku nelutujem.
Auto si riesi samo kedy motor vypne, napriklad ho najprv necha zohriat. Zapinanie je skoro nepostrehnutelne, a to ze to nema starter je zase len vyhoda oproti klasickym start/stop systemom.
Toyota Auris hybrid | Citroen C5 II | Citroen Xsara | Ford Focus II
marek26
Príspevky: 125
Dátum registrácie: 16.12.2007 14:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek26 »

Mal som niekoľko naftových áut a ako tu píše kolega spotreba je jediná pozitívna vec, inak či nové alebo jazdené stále je to o tom že servis je dvakrát tak dráhy ako pri benzine.nove ma síce záruku ale mam skúsenosti že ani to neznamená že si vedia rady zo všetkými poruchami.Ja ani nejak neriešim spotrebu, to chcem vedieť len približnú či to nieje tank.
flyte
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 29.01.2011 21:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flyte »

Tu mas vzorku 970 majitelov CHR. Ti s najtazsou nohou maju spotrebu 6 litrov.

https://www.spritmonitor.de/de/uebersic ... owerunit=2
Toyota Auris hybrid | Citroen C5 II | Citroen Xsara | Ford Focus II
lubos zimovcak
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Lenze si všimni, že rozdiel medzi bh, hybridom a benzínom je minimálny.
Potom radšej čisty benzín.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Lpg podlezie každú naftu, a dokonca videl som aj jedno trojpalivové auto - hybrid prerobený na LPG. Neviem či to bol auris alebo prius ale bola to Toyota.
Dôvod nebola spotreba, ale pôvodný majitel bol Gretka v staršom vydaní , extremny ekolog.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
flyte
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 29.01.2011 21:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flyte »

Rozdiel v spotrebe je minimalny, prave na tej dialnici bude az ziaden. Vyhody su v meste.
Druha vyhoda je, ze pri rovnakej spotrebe ma ten nadopovany trojvalcek mnohonasobne viac potencialnych problemov.
Verim ze to mozu mat vychytane, ale pozrime sa na japonske diesle, ktore im teda fakt nevysli.
Toyota Auris hybrid | Citroen C5 II | Citroen Xsara | Ford Focus II
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

je to auto v pohode pre mladeho cloveka ako stvorene v meste dokaze jazdit cisto na elektrinu ,benzinovy 1.8 je stary osvedceny motor k tomu , uplne postacujuci pozeral by som po 90 kw , spotreba skutocne zalezi kde a ako clovek jazdi ale aj len cisto na benzin je vynikajuca , poruchovost by som az povedal co sa tyka systemu ziadna , ak sa auto paci ako celok nevahal by som s kupou

Návrat na "Toyota fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní