TOYOTA Avensis - spojka

Diskusia ohľadne vozidiel značky Toyota

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

risou
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 11.02.2008 22:15
Zdieľať na Facebook

TOYOTA Avensis - spojka

Príspevok od používateľa risou »

Dobrý, kúpil som jazdenú Toyotu Avensis Combi r.v. 02/06 130kW/177koní. Keď auto ráno štartujem mám stlačenú spojku a vyradenú rýchlosť. Keď však uvoľním spojku auto má tendenciu pohnúť sa dopredu. Tiež prvých pár metrov ide ťažšie zaradiť 1.a 2. rýchlostný stupeň.No po prejdení pár metrov je to ok. Potom aj štartovanie a radenie je v poriadku. Neviete niekto poradiť?
Apropo ak má niekto takýto model, akú máte spotrebu?
dandoo
Príspevky: 108
Dátum registrácie: 15.03.2009 13:43
Zdieľať na Facebook

po

Príspevok od používateľa dandoo »

Robilo mi to iste na Mazde a bola zničená spojka a dvojhm.zotrvačník, čo v tvojom prípade nemusí byt pravda skus ju dat odvzdušnit a nastavit
mariob1
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 17.05.2006 08:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mariob1 »

predpokladam ze je tam spojka ovladana brzdovou kvapalinou.... ztoho co pises mi prede to ze aj ked ty stalcis dostatocne spojkovy pedal, tak samostatna spojka sa dostatocne nevypne...to moze naozaj sposobit zavzdusneny system ovladania spojky...je to hned prve co treba skontrolovat...a nestoji to ani korunu... ono to je tazko takto riesit, treba sa na to pozret a vyskusat
risou
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 11.02.2008 22:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa risou »

Je to možné, v nádržke brzdovej kvapaliny je hlboko po minimum.
Díky za typ, vyskúšam.
risou
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 11.02.2008 22:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa risou »

Dvojhmotný zotrvačník to dúfam nebude, čo píšu skúšku a príznaky na nete(zaradiť neutrál stlačiť spojku pridať plyn a pri klesaní otáčok to nevydáva žiadny divný zvuk a hrkotanie a ani keď nie je stlačená spojka) tak dúfam, že sa výmene vyhnem a bude to len zavzdušnené.
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

spojka ani zotrvak to urcite nieje! Na toyotach sa taketo veci nekazia. Na toyotach sa meni len olej aj filtre. Dokonca ani brzdy,capy a pod.sa tam ani po 350tis.nemusi menit ako to tu niekto prednedavnom spominal... :41c2:
hpplast
Príspevky: 161
Dátum registrácie: 02.11.2007 12:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hpplast »

petyy napísal:spojka ani zotrvak to urcite nieje! Na toyotach sa taketo veci nekazia. Na toyotach sa meni len olej aj filtre. Dokonca ani brzdy,capy a pod.sa tam ani po 350tis.nemusi menit ako to tu niekto prednedavnom spominal... :41c2:
a stači len raz natankovat,potom už nemusiš.plna doživotne. :3906:
Napísať odpoveď

Návrat na "Toyota fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 64 neregistrovaných