Toyota Avensis Combi prip. porovnatelne - cca 5000e

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

<t>Ktore by ste mi odporucili?</t>

Hlasovanie ukončené 08.04.2017 17:10

Toyota Avensis Combi
0
Žiadne hlasovania
Ford Focus Combi
0
Žiadne hlasovania
Mazda 6 Wagon
0
Žiadne hlasovania
Volkswagen Passat Variant
0
Žiadne hlasovania
 
Celkom hlasov: 0

gillbates
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 19.03.2017 16:02
Zdieľať na Facebook

Toyota Avensis Combi prip. porovnatelne - cca 5000e

Príspevok od používateľa gillbates »

Ahojte auto-machri,

uvazujem nad kupou auta najma na vylety mimo mesta a na roadtripy.

Toto su moje parametre:
Nizkoudrzbove a spolahlive
Kombi s kufrom dlzky aspon 200 cm - aby sa tam zmestili aspon 2 biky a pripadne sa dalo aj prespat
spotreba nie je prvorada (ale zas nech to nezerie ako T72)
Silnejsi motor
bude dobre sediet na ceste (skusenosti mam s Oktaviami a Passatmi - tie boli super. Naopak male auta ako Seat Ibiza mi vobec nevyhovovali)
Parkovacie senzory by boli super ale prezijem aj bez nich
Udrzba a nahradne diely by nemali byt extra drahe
za cca 5000e

Rozmyslam nad niecim, co ma do 200 000km a co budem vlastnit cca 5 rokov s tym, ze najazdim cca 15 000km/rocne. Nasledne by som ho chcel este predat za nejaku zostatkovu hodnotu (viem, ze to nebude bohvieco ale nech je to aspon ako tak predajne). Su moje ocakavania realisticke? Co by ste mi poradili?

Dakujem
Ivan
01Eagle
Príspevky: 533
Dátum registrácie: 10.09.2006 17:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 01Eagle »

Ten Focus tam je asi naviac lebo všetko je o triedu väčšie....... Rozpočet máš podľa mňa na hrane pôjdeš zrejme po km a ročníku mazdu asi po preštudovaní vyhľadávania vyradis lebo korozia za mňa avensis v benzíne bude ok ..... Nedávno som tiež riešil kombi pôvodne tak za polovicu peňazí a nájazd raz tolko nakoniec za 4000€ Volvo v70+lpg kufor je mega akurát nemusí sa pacit ten dizajn...... Auto si vyskúšaj popozerat a na km nepozeraj všetku budú mať viac a naftové aj 2x
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Na takú Octaviu 2 mi to pride strašne malý rozpočet, ak nechceš prihodiť o 1000-2000 viac tak asi nekúpiš nejakú v extra zachovalom stave čo potom pojde ešte predať za slušný peniaz.
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

@01Eagle
Octavia je v rovnakej triede, ako Focus, takže sú tam dve autá z nižšej strednej triedy a tri zo strednej.

@gillbates
Ja by som volil Avensis, alebo Focus, ale keď je požiadavka na ďalší predaj, tak vyhraje octa a passat.
Za 5000 to vidím na Octaviu I Tour s 1.6i motorom.
Dvojku za takú cenu nekúpiš a keď áno, tak nejakú fleetovú, vydojenú, ktorá ti prinesie veľa vrások na čele...
Akurát však nie som si istý tými 2 bicyklami, či ich tam bez rozmontovania dáš. Pretože ak sa bavíme o tom, že ideš dávať dole predné koleso, tak tie biky potom dáš do hociakého auta...
Za mňa Mazda 6, alebo Avensis Combi... :2f93:
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

Mne to pride dost maly rozpocet na taky najazd, resp. zozenies ale bude mat 200000 "slovenskych" su tam avensis a mazda6 ale myslim ze o1 combi ich ak nie v litrovej velkosti ale prakticnosti kufru porazi, mozno aj ten focus na tom bude lepsie, ked uz focus tak preco nie mondeo, pises ze na spotrebe ti nezalezi, rocny najazd nieje tiez tragicky, skus pozriet mondeo mk3 2.0 benzin, tam nalozis hocico
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Za dobrý peniaz kúpiš Citroen C8 / Fiat Ulysse... alebo Sharan / Alhambra / Galaxy
Tam vopcháš dva bicykle na stojáka ak necháš nejakú sedačku doma
martincichy
Príspevky: 5450
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Ahoj, vzhľadom na ceny... a teda aj potencionálny ročník kúpy auta by som sa vyhol mazde 6. Je to výborné auto, ale korózia je nepriateľ číslo jeden a pokiaľ plánuješ o 5 rokov predávať auto bez toho, aby si ho vyváral, tak mazda letí z výberu von.

Avensis 1.8 benzín je vcelku dobrá voľba. Motor je výborný, prevodovka je vhodne odstupňovaná a spotrebou je to rovnaké ako 1.6.

Pozri sa na volvo v70 kombi s motorom 2,4i. Priestoru je tam dosť, motor je držiak. Spotreba pri Tvojom nájazde peňaženku nezožerie. Rozdiel medzi avensisom a volvom je asi 1 liter benzínu na 100 kilometrov. O 5 rokov sa bude asi ťažko predávať. Otázka je, či ho budeš chcieť vôbec predať.
01Eagle
Príspevky: 533
Dátum registrácie: 10.09.2006 17:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 01Eagle »

Ok raven možno som zamenil fabiu a Octaviu rapida space je novší mdel..,... auto som kupoval na kufor mám aj fabcu 1.4 mpi super drziak.... V70 je ok auto síce málo známe lebo Passat ale kvalita je výborná motor je super 5 valec na lpg zoberie 10L+ olej každých 10 000km vymenia a vozis sa..... Je dobá že každý jazdi 4kolecka pre blbecka, nemáš Audi nemáš pravdy ale plač v krčme je sviňa lebo v krčme je Francúz zlý keď sa pokazí a Nemec je ten co :sak sa opravy kúp model čo sa ti páči technika je aj tak zdieľaná..........
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Zadávateľ je veľký optimista - lacno kúpiť, spoľahlivé, lacná prevádzka, stredná trieda, o 5 rokov slušne predať.... no prajem šťastnú ruku...
bagar
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 04.02.2017 14:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bagar »

mansell napísal:ani jedno z nich . za mna toyota corola verso. :3035:
plný súhlas s corollou verso
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

Mondeo MKIII.. po zlozeni sedaciek je priestor o malicko dlhsi od Volva V70... Proti Volvu hovori ohromna neobratnost (ozaj nechapem jak to mohli tak poondiet) a cena servisu.. Volvo ma ale lepsie motory (vydrz).. Najlepsie skusit osobne.. Vectra C je tiez zaujimava alternativa.. s 1.9cdti (1.9jtd) je to fajn.. Otazny je jej dalsi predaj za 5 rokov.. zrovna tak u Mondea.. Volvo sa preda takmer urcite lepsie, ale zasa grupa to nebude a s tym treba pocitat aj pri servise..
Aprox
Príspevky: 280
Dátum registrácie: 07.10.2008 10:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Aprox »

bandit97: Pretože R5 uložený priečne. Niečo za niečo. Cenu servisu by som nevidel tragicky.
alex07
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 18.05.2010 19:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alex07 »

hladaj avensis v benzíne, 2,0l motor 1AZ-FSE D4. len bud pripraveny,tieto auta maju väčšinou viac nagulane, ale ak zozenies s overitelnou servisnou historiou ber kludne. a pozri si aj liftback, ma obrovsky kufor.
mattesss
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 16.02.2015 22:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mattesss »

Mne toto pide uz trochu nerealne za 150 tis. Sk chiet dobre auto a este riesit to, aby sa za 5 rokov dobre predalo. Na ten nasledny predaj by som nehladel, ale snazio sa vybrat to dobre auto. Ist do nejakeho nemeckeho auta len preto,ze ho mozno o par stovak raz predam, mi nepride ako dobry argument na jeho kupu.

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných