Toyota Avensis 1,8 i benzín , plyn

Diskusia ohľadne vozidiel značky Toyota

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

marekgubana1
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 05.12.2013 21:32
Zdieľať na Facebook

Toyota Avensis 1,8 i benzín , plyn

Príspevok od používateľa marekgubana1 »

Má niekto Toyotu avensis 2009-2013, 1,8 i benzín prerobenú na LPG?
Je to vhodné vozidlo natúto prestavbu? Nenastanú problémy po najazdení 50 000-100 000 km? Ďakujem za každé info.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

To nemáš na benzín?Začni čítať každý jeden japonec je totalne nevhodný na LPG.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Seven prestan prosim ta pisat bludy.... A zacni citat...aj tuna je dost ludi co prevadzkuju japonca na lpg.... Ja tiez.
Jemu ide asi o specifikum priameho vstreku.... Treba kontaktovat hlavne dielne tam su tie spravne informacie.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ja myslim, ze mhlavaty tu daval vvti sporak, treba si pohladat a precitat :)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
ROBOPASTUSZEK
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 07.05.2014 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ROBOPASTUSZEK »

Problemom lpg prestavieb je ten ze clovek vystavi motor zvysenej tepelnej zatazi ale neprisposobi k tomu olej a to je najvacsi problem preto potom dochadza k prehriatiu a zlihaniu motora pripadne oleja. A ano malontory japonec je vhodny na prestavbu lpg. Napr take hondy su neni vobec vhodne , naopak subaru jazdi kopa na lpg ale je to koncepcne iny motor preto nema problem . Prestavbu japonca na lpg by som sakra zvazil :3020:
kuko33
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 27.11.2014 21:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kuko33 »

Ahoj, mám presne túto motorizáciu, verziu Combi, rok 2010 a ani s automatom tá spotreba nepresiahne 7 litrov. S manuálom pôjdeš na hranicu 6,4-6,7 litra kedy je návratnosť investície na dosť vysoký nájazd. Potom keď konečne začne na seba zarábať tak už bude chrobak v hlave ju vymeniť. Konkrétne 1,8 od Toyoty prerobiť na plyn je OK, ja som ju aj s tým kupoval lebo otec mal na firme jednu presne takú s nájazdom 270000km a bez problemu aj s plynom. Ale keď som zistil koľko reálne žerie tak som to neriešil. Škoda možno riskovať tak slušný motor za minimálny rozdiel nákladov. Samozrejme neviem koľko plánuješ najazdiť a hlavne koľko už má za sebou....
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

ROBOPASTUSZEK napísal: Napr take hondy su neni vobec vhodne , naopak subaru jazdi kopa na lpg ale je to koncepcne iny motor preto nema problem . :3020:
Ja som vo svojom okolí vedel o jednom Subaru, minulý týždeň som sa dozvedel o druhom Subaru s LPG.
Obidva majú problém, niekoľko desiatok tisíc km od montáže lpg žrali olej jak svíň a teraz sa aj ventily riešia.
Keby tam občania nepchali lpg, tak dám ruku do ohňa, že tým motorom nič nie je. Ja vám neviem ľudia - kvôli jednému euru si vrtať koleno? Síce - je to vaše koleno...
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

bajo777 napísal:ja myslim, ze mhlavaty tu daval vvti sporak, treba si pohladat a precitat :)
ukazka-co-sposobi-zamena-plnej-syntetik ... 69453.html

A su tu aj ine temy, aj o 1.8 co mali konstrukcne problemy(???).

Ano, tema sa povodne tykala ineho objemu, no predpokladam, ze 1.8 bude konstrukcne takmer rovnaky, teda take iste problemy, obzvlast na LPG.
Ale kto chce, nech si da namontovat…
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Skoda ze tu neodznievaju kvalitne informacie od tych co lpg montuju a servisuju. Ja mam japonca s lpg a NIC. Jazdi a setri.... Take vseobecne frazy ze Japonci nie....su odveci....akoby som ja po skusenosti s Nissanom a Toyotou napisal EU auta stoja za h...o. Podla mna je vsetko o vyladeni systemu. Dalej nerozvadzam. Je v tom vela premennych od motora a jeho stavu pred montazou, km nabehu, lpg systemu,jeho namontovania a vyladenia az po sposob jazdenia s lpg, druh paliva,servisovanie systemu.... Takze jednoduche konstrukcie niesu na mieste.
Naposledy upravil/-a hjundai v 23.01.2017 20:47, upravené celkom 1 krát.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

mastik29 napísal:
bajo777 napísal:ja myslim, ze mhlavaty tu daval vvti sporak, treba si pohladat a precitat :)
ukazka-co-sposobi-zamena-plnej-syntetik ... 69453.html

A su tu aj ine temy, aj o 1.8 co mali konstrukcne problemy(???).

Ano, tema sa povodne tykala ineho objemu, no predpokladam, ze 1.8 bude konstrukcne takmer rovnaky, teda take iste problemy, obzvlast na LPG.
Ale kto chce, nech si da namontovat…
- ten prispevok je cely zle, ziadna zmena syntetiky na polo nic nesposobi. O tom by ste na tomto fore nemali vobec rozpravat...
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Rovnako ako to vvti umrela naša Corsa - teda pardon neumrela - predala sa práve tu ako vynikajúci stav po starom pánovi.
Príčina bola jednoznačne - zle zvolený systém a ešte aj zle namontovany.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

hjundai:
Nic to nemeni na fakte, ze tie ventily maju urcity priemer, jejich drieky su tenke, ze sa casom urcite zaklepú a ze budé potreba opravy, v tomto pripade dost nakladnej. A ano, o oleji to teraz neni, je to o konstrukcii…
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Preto ak by som mal riešiť moderný motor na plyne tak ho riešim s náhradným motorom - búračka ,angličan , lopata lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
juraj975
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 13.03.2009 13:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa juraj975 »

ukazka-co-sposobi-zamena-plnej-syntetik ... 69453.html

A su tu aj ine temy, aj o 1.8 co mali konstrukcne problemy(???).

Ano, tema sa povodne tykala ineho objemu, no predpokladam, ze 1.8 bude konstrukcne takmer rovnaky, teda take iste problemy, obzvlast na LPG.

Ano tema sa tykala 1,6 rocnik 2003 pricom 1,8 v tom istom aute by mal byt uplne totozny iba s vacsim vrtanim. Ale autor sa pyta na vvti po roku 2009 co uz moze byt uplne iny motor (nech povedia skusenejsi)
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Všetky 16V motory už majú subtílnejšie ventily ako 8V a to VVTI je len komplikácia navrch.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Toyota fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní