Toyota Auris - naprsalo pod kapotu

voľná diskusia, zakázané akékoľvek hanlivé príspevky. Ľudia majte prosím porozumenie sú to predsa ženy OK ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mia28
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 15.01.2011 15:14
Zdieľať na Facebook

Toyota Auris - naprsalo pod kapotu

Príspevok od používateľa mia28 »

Ahojte, po 150km jazdy v dazdi som zistila,ze mam pootvorenu kapotu na aute a pod nou naprsane. Myslite,ze to moze sposbit nejaky problem? Toyota auris r.v. 2006. Dakujem
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Motor sa bezne umyva wapkou alebo oplachne vodou.Len je treba chranit filter vzduchu aby sa do neho nenastriekala voda.Voda sa dostane na motor aj od kolies aj od vselikial.Co nestecie sa odpari.A vstup vzduchu do filtra byva vecsinou chraneny.Kapotu zavri a jazdi dalej.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

zavri kapotu a klidek :4012:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
maykoo
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 02.03.2011 18:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maykoo »

Trošku vody na motore neuškodi, horšie by bolo urobiť 150 km s otvoreným viečkom nádrže v daždi alebo urobiť 150 km s vytrhnutou hadicou z pumpy lol
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

A to už aké potešenie spraví taká vyvrátená kapota na čelné sklo počas jazdy, keď kapota nie je v zámku zaistená.
Stalo sa mi, doteraz spomínam.
machoman
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 13.04.2017 13:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa machoman »

to si dost presiel pokial si si to vsimol. si mal stastie, ze sa ti kapota nevyvratila na celne sklo :d co sa tyka tej vody, nemala by veru sposobit nic
karool
Príspevky: 325
Dátum registrácie: 13.04.2009 19:52
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Auris - naprsalo pod kapotu

Príspevok od používateľa karool »

mia28 napísal:Ahojte, po 150km jazdy v dazdi som zistila,ze mam pootvorenu kapotu na aute a pod nou naprsane. Myslite,ze to moze sposbit nejaky problem? Toyota auris r.v. 2006. Dakujem
az po 150 km si to zistila?tak Ta poprosim,uz nikoho neohrozuj a navstiv usneho a potom ocneho
anonymous-astra
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 31.05.2015 13:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa anonymous-astra »

karool napísal:az po 150 km si to zistila?tak Ta poprosim,uz nikoho neohrozuj a navstiv usneho a potom ocneho
Tvoja kapota tichym hlaskom krici "zavri ma, zavri ma!" a mava na teba alebo co ma s tym usny a ocny?

Ja som uz tiez jazdil s nedovretou kapotou. Ako sa to stalo netusim, kedze aj pri pusteni z par cm to jebne az sa garaz zatrasie. Ale nerobilo to absolutne ziadny zvuk: ani aerodynamicky hluk ani buchanie na nerovnostiach (poistka to drzi celkom dobre). A z miesta vodica to uvidis mozno na W123, ale na dnesnych neforemnych bublinach s NCAP-pedestrian-safe predkom z miesta vodica kapotu ani nevidis, pokial nemas dva metre dvadsat a hlavou netlacis o strop. A skuseny vodic aj tak pozera co najdalej dopredu, nie pol metra pred auto a uz vobec nie na vlastne auto:
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... rivers.jpg

Vsimnes si to az ked vystupis, pozries sa na auto spredu a nieco ti tam nesedi. Ak ides 300 km trasu, vsimnes si to po 300 km.


Spat k teme - umyvat motor vapkou je trochu extrem, tlakova voda sa natlaci cez tesnenia aj tam, kde by nemusela, drzi sa v konektoroch a pod., ale trocha naprsanej vody naozaj nevadi - staci ist po dialnici vo vodnej triesti a aj pri riadne zavretom aute sa tam toho natlaci celkom slusne mnozstvo cez masku a zospodu - "najlepsie" je to v zime/po zime po odmaku, ked je na nasich presolenych cestach uplna solanka, z toho aj poly baterie vytecu ked nie su namazane a slana voda ich spoji...
karool
Príspevky: 325
Dátum registrácie: 13.04.2009 19:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karool »

Navstiv usneho a ocneho aj Ty
anonymous-astra
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 31.05.2015 13:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa anonymous-astra »

Dakujem za argumentacne plnohodnotny prispevok, ktorym si obohatil toto forum a okamzite si ma presvedcil. Hned som sa objednal na zajtra.
Napísať odpoveď

Návrat na "Pre ženy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný