Toyota Auris 1.6 Valvematic

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

juro1717
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 13.12.2012 13:07
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Auris 1.6 Valvematic

Príspevok od používateľa juro1717 »

Realtivne ano, ale ked sa daju dozadu sedacky pre dve decka tak tam koncime.
A tak isto som trochu viac narastol ako by sa patrilo ,takze dospela osoba si za mna nesadne. Mozno ked prejdeme na podsedaky tak niekto stihlejsi sa na kratku trasu zmesti, ale su aj sirsie auta ...
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Auris 1.6 Valvematic

Príspevok od používateľa oco13 »

Dosť paradoxné potom je, že dve detské sedačky dám aj do C2, čo je Smart keď sa nadýchne a v TP má len 4 miesta.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Auris 1.6 Valvematic

Príspevok od používateľa martincichy »

Plnohodnotných 5 miest - 5 rovnocenných sedadiel ponúka iná kategória vozidiel - napríklad voyager.
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Auris 1.6 Valvematic

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Jasne, hlavne nech je to dalsia diskusia kde sa bude velebit Voyager. Jak keby ziadne ine rodinne auto neexistovalo. Pre zadavatela, ked je Auris malo, staci ist o triedu vyssie. Ked Toyota tak Avensis alebo Camry. Pripadne Subaru Outback 2.5 aj s LPG, Honda Accord od 2008 s 2.0 alebo 2.4 Vtecom. Insignia s 1.8 benzinom, ale iba kombi, sedan je nizky vzadu. Do mojej starej A6 sa tiez bez problemov zmesti este jeden clovek aj ked by tam boli dve autosedacky vzadu. v manzelkynej XC90ke starej tiez dost miesta . Mas toho na vyber extremne vela, toto neni doba zpred 89roka
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Auris 1.6 Valvematic

Príspevok od používateľa oco13 »

Mas toho na vyber extremne vela, toto neni doba zpred 89roka
O tom to je ak je na výber privela tak človek sa stráca a má stále pociť, že vybral zle.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Auris 1.6 Valvematic

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

To zalezi iba na mentalnej vyspelosti a sebavedomi cloveka. Ked ma clovek stale tendenciu spochybnovat svoje vlastne rozhodnutia tak je to iba jeho chyba. Radsej mat na vyber vela jak to, ze ti par trtkov bude urcovat jednu vec, ktoru skratka musis.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Auris 1.6 Valvematic

Príspevok od používateľa oco13 »

Ricardinho83 napísal: 29.09.2023 09:04 . Radsej mat na vyber vela jak to, ze ti par trtkov bude urcovat jednu vec, ktoru skratka musis.
A teraz ti unia nediktuje viac ako volakedy komunisti???? mám dojem že ano a snaží sa to diktovať ovela širšiemu okruhu ludí.
Diktuje ti obchodný reťazec, diktuje ti banka.
A tým že je privelký výber tak sa zväčšuje priestor na to ako ťa oklamať - v jednej veci budeš odborník, ale v ďalších 4roch sa stratíš.
Čo z toho ak si vyberieš auto perfektne a pritom lekár na liekoch ťa obtiahne jak malého chlapca. Chápeš ten princíp??
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Auris 1.6 Valvematic

Príspevok od používateľa mhlavaty »

ricardino...nahoď čo ešte má samostatné královské sadačky ako Voy Je to mimo témy,ale tvoje vyjadrenie opovrhuje tým,čo reálne je a existuje,nie slubuje kamufluje akoby
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Auris 1.6 Valvematic

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Mhlavaty, nejde o to co ma take kvalitne sedacky, ide o to na co to tahat do kazdej debaty. Zadavatel chce normalne osobne auto, nie van. Kazdy normalny dospely clovek bud ma alebo tuzi po rodine a nejak ziju bez Voyagera, lebo ho skratka nevyuziju. Ked sa tu bude niekto pytat ako odvezie na voziku stroj tak mu tu tiez budu ludia odporucat nech sa vykasle na vozik a kupi rovno kamion?

Oco, jasne, a nezabudaj, ze ked zajtra pojdes volit, musis do urny vhodit viac volebnych listkov. Jeden nestaci, inak prizapadne hnutia vyhraju
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Auris 1.6 Valvematic

Príspevok od používateľa oco13 »

Ricardinho83 napísal: 29.09.2023 13:34 Oco, jasne, a nezabudaj, ze ked zajtra pojdes volit, musis do urny vhodit viac volebnych listkov. Jeden nestaci, inak prizapadne hnutia vyhraju
Budem voliť klasicky mojho oblubeného Mariana, lebo ten má najväčšiu šancu to tu pochovať. :300f:
A k tomu Voyovi - niekto tu písal že Auris nemá 5 plnohodnotných sedačiek. Lenže ten auris má také isté sedačky ako celá jeho trieda, a ak aj pôjde do vyššej triedy nedostane viac miesta, len viac komfortu. Ak chce viac miesta musí zväčšiť platformu na ktorej je to auto postavené.
A už sme dospeli do štadia kedy riešiť prozápadné alebo pro východné je nezmysel. Demografický vývoj a imigranti nám to jasne dávajú najavo. Náš umieračik už začína zvoniť. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Auris 1.6 Valvematic

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

"Lenže ten auris má také isté sedačky ako celá jeho trieda, a ak aj pôjde do vyššej triedy nedostane viac miesta, len viac komfortu."

Oco, toto rychlo zmaz kym si tuto perlu ducha neprecitaju ludia :40bd: Dam ti napovedu, skus sa pozriet ci taka A3ka co je compact car, nema trochu menej miesta ako A8 ako executive car. Ono vacsinou ta vyssia trieda ma aj trochu viac miesta, to, ze ma inu platformu je snad uplne jasne kazdemu :hero: Poznas nejake auto, ktore nie je vacsie ako to v nizsej triede? Ty si to mylis s vybavou
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Auris 1.6 Valvematic

Príspevok od používateľa oco13 »

Riči ja robím podlahové platformy práve k tým superafdinkám a teda medzi 4 a 6 kou sú rozdiely v mm Dostaneš viac placu na kolená v druhom rade, ale to nerieši priestor v oblasti pliec a priestor v oblasti 5tej sedačky.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Auris 1.6 Valvematic

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Vidis a tu sa presne ukazala ta blbost co si napisal. A4 aj A6 ma vraj platformu Volkswagen Group MLB Evo Platform a pritom je A6 o viac ako 25 cm dlhsia a zhruba o tolko vacsi ma aj razvor kolies. Takze by to nakoniec v platforme nebolo?
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Auris 1.6 Valvematic

Príspevok od používateľa oco13 »

"Dlhšia" - ako to rieši šírku v oblasti pliec vzadu kam dávaš detské sedačky?
A ano A8 je oproti trebárs 4ke širšia o 10cm ale zároveň zadné dvere sú hrubšie o 8cm (x2) lebo bezpečnosť (čísla sú vymyslené) Takže vo výsledku máš priestor dnu menší. lol
Dlžka a razvor auta nič nehovorí o plnohodnotných sedačkách , to jednine snáď u motorky . :3dcline:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Auris 1.6 Valvematic

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Ok, a teda ked ma Voyager iba o cca 5 cm v sirke viac a su tam 3 plnohodnotne sedacky tak vysvetlenia su iba dve:

- sedacky su podstatne uzsie
- setrilo sa na materiale dveri a karoserie

A ani jedna teda neni nic moc

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 66 neregistrovaných