Toyota Auris 1,4 , 71 kw - ševelenie na voľnobehu

Diskusia ohľadne vozidiel značky Toyota

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

robo3220
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 15.11.2012 12:31
Zdieľať na Facebook

Toyota Auris 1,4 , 71 kw - ševelenie na voľnobehu

Príspevok od používateľa robo3220 »

Zdravím, mám Aurisa 1,4 (4ZZ-FE), najazdene 97 000, rv. 2008 a pri voľnobehu počuť od motora také hlučné kovové ševelenie.
Video: https://www.youtube.com/watch?v=2e6VXz9 ... e=youtu.be
V interiéri nepočuť nič, ale vonku to je dosť hlučné. Robí to iba na voľnobehu, stačí že trocha pridám plyn a prestane to. Takisto keď je studený motor a má teda vyššie otáčky na voľnobehu (800 ot./min), tak to nerobí, až zohriaty, kedy otáčky voľnobehu spadnú na cca 700-750 ot/min.
Dal som dole drážkový remeň a žiadna zmena, čiže vylučujem vodnú pumpu, alternátor a klímu.
Ostáva už len asi spojka alebo rozvody. I keď vyšliapnutie spojky na to taktiež nemá žiadny vplyv.
Nestretol sa s tým niekto ? Na rozvody sa mi to zdá priskoro (reťaz), nemá ani 100 000 nabehané. Ale aj tak ich chcem pozriet ako je na tom retaz. Auto je od nova na SR, kilometre podla databazy stk sedia, +- rovnaky najazd kazde 2 roky, cize pochybujem, ze by si to daval furt stacat :D ale clovek nikdy nevie.
Olej som menil nedávno, dal som Mobil 1 ESP formula 5w-30, ale robilo to už aj pred výmenou, kedy tam bol olej castrol 5w-40.
Divné je, že to robi iba pri tych nízkych otackach - 750 ot. ševelí ako na videu, 800 ot. uz nic nepocut.
Dik za každú radu.
Lukas188
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 07.10.2011 18:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lukas188 »

ja by som to videl na tú reťaz a možno problém s variabilným časovaním sacích aj výfukových ventilov...
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

pripomina mi to kovosrot...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
martincichy
Príspevky: 5443
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

v hlave valcov sa nachádza filter oleja. špecialita toyoty. máš ho pravdepodobne trochu upchatý

ten filter oleja je veľký približne ako filter v cigarete :) takže ho treba prečistiť

sú dve možnosti, kde sa filter nachádza:

u starších vvti motor pri pohľade nad alternátor vidno skrutku, tuším na 12 kľúčik, vykrútiť a magnetom vytiahnuť filter. u novších motorov označených dual vvti alebo valvematic, sa filter nachádza pod vačkou, takže trochu viac roboty.

ďalšia možnosť - odišiel solenoid pre vvti - niekedy stačí ho vyčistiť, niekedy mu niet pomoci
robo3220
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 15.11.2012 12:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa robo3220 »

Super, niečo od čoho sa dá odraziť, pozriem to a dám report. Dik
palinogo
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 25.08.2009 20:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa palinogo »

Hlavne nic nerozoberaj!! Daj si vymenit drazkovy remen a bude ok.
robo3220
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 15.11.2012 12:31
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Auris 1,4 , 71 kw - ševelenie na voľnobehu

Príspevok od používateľa robo3220 »

robo3220 napísal: Dal som dole drážkový remeň a žiadna zmena, čiže vylučujem vodnú pumpu, alternátor a klímu.
To znamena, ze som nastartoval motor bez remena, a stale to vydavalo taky zvuk.
robo3220
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 15.11.2012 12:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa robo3220 »

Problém vyriešený.
Dal som dole veko a rozvodová reťaz krásne napnutá - olej čistý, vačka bez znakov opotrebenia.
Vybral som ten mini VVT-i olejovy filter, vycistil, prefukol.
Vybral som aj VVT-i solenoid, taktiež vyčistil.
A ono to stále ševelilo :D Nakoniec pozerám pod auto a výfuk tak viac vibroval, chytil som ho rukou a ten zvuk prestal :D
Tak som vymenil silentbloky na výfuku a všetko je ok. To som ešte nevidel aby výfuk vydával taký zvuk.
bandruo
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 01.06.2017 15:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandruo »

tak takyto koniec necakal asi nikto :D :2f93: mne to tiez robievalo na mojom prvom aute kedysi ale nemal som tolko stastia ako ty. u mna to bola ta retaz ale to auto malo aj trosku viac nabehane ako to tvoje takze sa to dalo cakat
mircoo
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 15.06.2016 11:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mircoo »

Tomu sa teda hovori stastie. Silenbloky ta vysli na par eur, len co s tym casom, ktory si stravil hladanim a o nervoch ani nevraviet
robo3220
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 15.11.2012 12:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa robo3220 »

Rád sa šprtám v autách a hľadám riešenia. Toyota je bratova, ja mám Volvo S80 rv 00, takze na nom je stale co robit. Mam to ako hobby, servisom po svojich skusenostiach uz neverim.
Napísať odpoveď

Návrat na "Toyota fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní