Toyota 2,0 D-4D Avensis T27 - jemné trhanie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Toyota

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Toyota 2,0 D-4D Avensis T27 - jemné trhanie

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Nazdar chlapci. Chcem si overiť nejaké možnosti.

Pri studenom aute, teda keď ráno naštartujem, tak pri rozbiehaní medzi 1700 - 2000 je také jemné potrhovanie. Robí to len pár metrov väčšinou po naštartovaní studeného auta a nie vždy. Robí to pri takom jemnom rozbiehaní, na jednotke aj na dvojke, pri razantnejšom rozbiehaní to nerobí.

Otázka:
Môže to robiť palivový filter ? Teraz som si nie veľmi istý, ale mám pocit že tieto prejavy sú po výmene oleja a všetkých filtrov .... nie som si ale istý. Diagnostika (univerzálna) nič neukázala. Nemalo by sa niečo zapísať napr. pri tlaku paliva, ak by bol zlý palivový filter ? Alebo zlý vzduchový filter ? Dám to vymeniť tak či tak ...

Dosť ma to serie, lebo servisák je dosť vyťažený, tak to chvíľu trvá a chcem mať trošku jasnejšie, či to môže byť alebo počítať s niečom horším. Originál diagnostika by ukázala viac ?? Nejako sa mi do toyoty v PO nechce ísť, lebo nemajú veľmi dobré referencie.


Mohla by niečo také robiť aj spojka ? Vtedy nabieha max. krútiaci moment, tak či nemôže nejako preklznúť. Ale to by asi skôr dvihlo otáčky a netrhalo či ? Nejako od začiatku mám zo spojky divný pocit, ale neviem či to je japončíkom, alebo nie.

Tiež otázočka na brzdové kotúče. ísť do ATE alebo TRW ? Vraj kvalita ATE išla dole spolu s cenou :-(

Dík za rady.
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

No podľa všetkého to začína byť zaujímavé :-)

Kopec Toyot Rav také problémy má :-)

Tak je možnosť:
- regulátor turba, čo jednému teda nepomohlo
- nejaké prečistenie, klapky vzduchu (Vie niekto aká sa tá sranda môže odborne volať a kde by to mohol človek hľadať ?)
- ďalší spojka
- ďalší vstreky

No nič, zrejme skúsim diagnostiku originál v toyote v Prešove :-)
ropask
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 19.06.2013 22:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ropask »

Kujon mas tu 5.000 prispevkov a pytas sa ako keby si mal prve auto prvy mesiac, co si tu doteraz robil ?

:3020:
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Mal som koncerny tak bolo všetko jasné. Okrem dvojhmoty ... váha vzduchu, turbo Všetko nudzak ... Všetko zaznamenané v riadiacej.

Teraz prvý Japonec. Diagnostika čistá (bosch - či teda stačí alebo originál je fakt originál .... doteraz na koncern stačil program a kábel z netu), auto nepadá do núdzaku, robí občas, ide jak má len občas som pomalší pri jednotke ... tak poškubne. Asi bude problém filter chcel som sa len informovať či niekto náhodou pri výmene naftového filtra nemal problém. Už keď posratý papier nevedia naskladať do hliníkového tela tá zbohom.

Ako som tak viac čítal. Čo mechanik to iné možnosti a vyriešenie nedošlo.
ropask
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 19.06.2013 22:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ropask »

dam ti len taky hint... upchaty palivovy filter (parafinom pri -22st) sa prejavoval tak ze motor normalne bezal a pri prekroceni urcitych otacok (sa mi zda ze to bolo cca 2500) to EDC16 odpiskala tak ze prestala vstrekovat, rozsvietila kontrolku motora a nazdar. Ked si opat nastartoval islo to ale zas len do ot pri ktorych bol pritok paliva dostatocny na to aby cerpadlo udrzalo min pozadovany tlak v rampe. Tak neviem ako ine RJ ale ja bych to na filter nevidel...
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Večer mi nešlo z mobilu poslať príspevok.

Pýtal som sa na filter, lebo viem že kvalita dielov je tiež na prd, ako aj samotná prvovýroba. Ten filter je totiž s odkaľovacím kanálikom, či ako sa to volá. Že prípadne ak je voda v nafte, tak je na tom nejaký senzor a má to hlásiť. Či náhodou sa cez to nedostáva do systému vzduch. Robí to len keď je auto studené, t.j. dlhšie stojí. Nie je to také výrazné cukanie akože idem hlavu rozbiť o čelné sklo lebo to trhá celým autom. Je to jemnučké trhnutie. Skrátka cítim, že to nejde plynulo. Skôr som mal predstavu, že sú tam bublinky a keď ich natiahne systém, tak auto cukne. Nerobí to potom už vôbec. Aj keď rýchlejšie pohnem s väčším plynom, tak to neurobí. No uvidíme, či pomohlo to vymenenie filtra. Už som pár krát čítal, že boli zlé filtre a po výmene bol problém.

Keď to teraz viac sledujem, tak mi raz urobilo, že otáčky skočili z 1700 rovno na 1900, taký skok. Tak som zase uvažoval, či nešmykla spojka. Vtedy je tuším najväčší krúťak. Práca spojky sa mi nepozdáva už dlhšie. Možno aj preto sa mi nepozdáva preraďovanie. Ale to môže byť také gumové priamo toyoťáckou prevodovkou. Vraj nie je taká úžasná. Už asi 3 krát sa mi stalo, že nešlo zaradiť 1-tku, musel som dať do 2-ky a tak naspäť do jednotky. Tak uvažujem aj o tejto možnosti, že či nejako nesklzne. Pri týchto dvoch v podstate najsilnejších prevodoch.
Keď mi na supovi odišla spojka, tak to bolo len o tom, že stúpli otáčky, ale autom vôbec necuklo a bolo to postupne horšie a horšie, tak som vedel, že je zle. Tu keď to chcem skúsiť, tak mi povolí elektronickú brzdu. Väčšinou keď to chcem vyskúšať, že zatlačím aj brzdu aj plyn, tak si spomeniem až v premávke a to vtedy nechcem veľmi skúšať.

Čochvíľa dovolenka do chorvátska, tak to chcem mať tip top. žena si nič nevšimla samozrejme, to si všímam len ja takéto veci trošku citlivejšie :-)
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

OK, tak skúsim ešte originál diagnostiku. Aj keď teda v PO veľmi toyote nedôverujem. Ale hádam strčiť kábel a aby niečo vypľulo to zvládnu :-)

Ak bude čistá, seriem na to. Ak nie, tak budem potom riešiť.

Čiže test spojky:
dvojka a má scípnuť ? Sakra, ja že jednotka a skúsiť sa na ručnej rozbehnúť a že by mali vybehnúť otáčky :-) Keď pri mne nebude nikto nikde, tak skúsim jedno aj druhé :-) Hádam rozvod neskočí, keď je reťazový :-)

Ok, v pondelok pôjdem vymeniť kotúče na tragáči, aj tak vymením palivový a vzduchový filter, nie je to taká brutal položka, a skúsim aj tu originál diagnostiku.
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Zase blbá otázka :-) Ak sú dobré vstreky a sa vyberú a premerajú. Nemôže im to nejako uškodiť to vybratie ?? Treba vymeniť tie krúžky, či tesnenie či ako sa to volá ??

Teda ak sa držím hesla, že do hovna, ktoré nesmrdí sa nepichá :-(
Naposledy upravil/-a Kujon78 v 16.05.2015 21:51, upravené celkom 1 krát.
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

No chlapci, natankoval som plnú klasického diesel-u a zaujímavé, že necuká .... Ujo na shell ma prehovoril na Shell V-power, či jak sa označuje a nemal som to robiť :-( šak dávam VIF.

Ešte vymením predsa ten naftový filter a vzduchový, keďže som sa už so servisákom dohodol na výmene.

Ale aj tak nechápem, že na "kvalitnejšom" palive mi začalo robiť toto :-( Minule bola SHELL zavretá pre čistenie nádrži, tak to asi veľmi nevyčistili :-(
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Takže filter vymenený, maglajs jak sviňa. Pýtali sa ma, kde som tankoval. TAk že shell. Skonštatovali, že shell už nie je čo býval. Som im hovoril, že šak dávam do nafty aditívum VIF. Tak ono je to dobré, len naviaže vodu a potom sa to všetko dá dohromady a môže to byť aj tým :-(

Otázka, ak dám VIF do nádrže po natankovaní, môže spôsobiť nejaký maglajs ??? Tak dávať do VIF do nádrže, či nie ????

Stalo sa to už niekomu ??? Stále som dával VIF zimné, iba teraz som kúpil letné. Môže to byť tým ???

Autíčko ide fajnovo, takže je všetko GUT :-)
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

bud rad a uz tam nechod :-\

inac kujon, dneska som sa vozil na takom aute, len 1,8 benzin :) 8000km na budiku, nic necukalo, ani nedrncalo, bych tomu autu vytkol: elektricku rucnu :-\ , leskly plast v strede, to je za 2 minuty poskrabane, len skaredo kuknes, vzadu hlavova opierka nejde dost vysunut podla mna, nema rezervu, inac mi to sadlo do ruky bez problemov, skoda ze pane bude hovorit kolegovi :-\, jaj este tota saltpaka je taka mensia na moju ruku a chodi to tak trochen zvlastne v kulise lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

keď to kupuje známy, tak skús počkať na teploty okolo 30 stupňov a potom sa choď previezť :-)

No kto umiestňoval tu ručnú brzdu bol asi dement. Hovadskejšie sa umiestniť nedá :-) aspoň že pri rozbiehaní sa nemusí mačkať a povolí sama.

Aj mne to sadlo do ruky, keď som sa bol na tom previesť pár metrov :-) Až potom keď skončí ošial z kúpy auta, tak začneš vnímať svet trošku ináč. Neviem akú máš výšku, ale mne pri nastavení volantu by, tak 10 centi potešilo :-) Miesto si tam nakoniec nájdeš, ale väčšinou keď auto zoberie žena, tak si ho na prvý krát nejako nenastavím až na nejaký tretí pokus je to ono.

Tak prevodovka je asi po ručnej to najhoršie na celom aute.

Celkovo to auto nie je zlé ....Chce si na to zvyknúť, a ide to.

Ja už väčšinou pozerám na autá kriticky. Čo je dobré ma nejako nezaujíma a skôr hľadám chyby a porovnávam to s tým, čo som mal :-) Keďže dosť brzdím motorom, veľa preradzujem, tak som trošku na to háklivejší :-) Možno to vnímam tak aj preto, že predtým som mal automat a som vôbec nepreradzoval :-)

Každé auto má svoje muchy, a ja skôr píšem práve o tých muchách. Ak to niekomu nevadí, tak nech si to kúpi. Len aby vedel aj o nedostatkoch. Ódy na radosť píšu majitelia aút stále, nikto neprizná že je niečo na tom zlé, čo ma trošku serie.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

kolega ma 188 ?? ja 184, volant nemenil ani on ani ja, bol uplne OK, akurat sedacku som si nastavil a spatak :)

no ved uvidime, ja sa natom budem vozit dost casto, ale po dnesku ratam, ze len ako spolujazdec :d :D , trosku som mu to zabehol hore babou lol , moja vyhoda, ze nemam osial, som mu povedal, ze delta co povodne chcel ma lepsie sedenie vzadu :), ako rozhodne su to vsetko drobnosti, az cas ukaze v plnej krase komplet + -, ale posobi ako celok doverihodne ten kar, moze byt :2f93:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Autíčko je to v pohode, mňa len trošku nasrali také veci čo som nejako neriešil na iných autách :-)

Žiarovka ma vyšla na 2-5 Euro. Tu ma xenóny stály 170 € :-) Gumáky, tiež blbí rozmer, trošku drahšie. Teraz komplet kotúče predné zadné plus dosky, brzdovka, filter palivový, vzduchový a 520 € v prdeli :-)

Ale zase je na dlhšie kľud, dúfam :-) kým zase nezmením auto a nebudem riešiť zase to isté dookola nové gumy, nové kotúče ..... atď atď :-)

Ako celok ujde, priestor super, keyless bomba, rádio s bluetooth handsfree tiež supiš, kufor fajnový, odkladací stredový tunel fajn, 6-tka super na diaľnicu.,nebojíš sa to nikde nechať zaparkované :-) V podstate priestorovo konkurencia asi len superb, ak sa bavíme o približne rovnakej cene jazdeniek. Myslím si, že bude spokojný
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ake mas gumy ? on ma 215/55 R17, pozeral zimne okolo 150e + 50e plechac, ale hovoril som mu, ze nech kupi radsej 16tky, akurat nema este technicak, neviem co je ekvivalent tychto 17" a ci budu vobec zapisane :-\ , do zimy daleko...

fuha, tolko za vybojky ??? to co su zlate ???
brzdy ho budu trapit za 5 rokov najskor, to ho strasit nebudem lol
ako kufor je fajn, kombik ma, ale pravdivo... vzadu sa nesedi ako v superbe :-\
inac rovna podlaha je zase dobra vec, ozaj mas koberce/gumy vzadu jedno, alebo dvojdielne ? nasiel take rozpajacie
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok

Návrat na "Toyota fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní