Touran pre 6 čl. rodinu, Ak áno, aký motor/prevodovka?

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

milansino
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 26.01.2009 17:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milansino »

Ahoj. Ja som kupoval Touran čisto nový r.v. 2003. 2,0 Tdi PD. Nebudem ta odhovárať ani nahovárať, len ti napíšem ceny nahradných dielov čo som menil. 60.000km výmena motora. Žral olej.Záruka. Chladiaca vrtula na klímu 800€. Nedá sa vymenit samostatne, len komplet aj s vrtulou na motor. 150.000km odišlo servo.1200€ Teraz mi menili predné ložiská + olej a filtre 465€.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

v pondelok si dovolim zistit ceny na Voyagera za servo, vrtulu s motorcekom a predne loziska.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

porovnavas neporovnatelne cisla:

- sharan je stary model pred rokom vyroby 2000

- voyager je right-hand drive, priamo v texte pisu ze europsky lavostranny volant dostava styri hviezdicky namiesto dvoch a to testovali model z roku tisic dvesto tristo, videl si test noveho voyagera 2007+ ? Este raz a zdravo pre tych ktori nevedia po anglicky : voyager bol testovany s volantom napravo a klasicka verzia s volantom nalavo je niekde uplne inde v hodnoteni.

- kazde z tych aut ma iny model hodnotenia, sharan dokonca spred roku 2002


tie cisla su absolutne neporovnatelne. To si si neuvedomil, ze?


posledna vec o ktorej som tu uz niekde pisal : tazsie auto ma vzdy obrovsku vyhodu ked sa zrazi s pohyblivym cielom co je drtiva vacsina buraciek. V com by si chcel sediet ked sa zrazia dve auta - v renaulte clio ktore ma 5 hviezdiciek alebo vo voyageri ktory ma o tonu a pol viac a nosniky doslova a dopismena kolajnice s prislusnou hrubkou avsak len styri hviezdicky podla NCAP?

pritiahnute za vlasy? Nie. Moja zena denne jazdi Voyagera, ini ludia denne jazdia Clio. Alebo P207. Alebo Thaliu. Alebo Fabiu. Nemozu sa zrazit? Mozu. No ale ako je potom mozne ze sa bojis toho clia? Ved pozri testy:

http://www.euroncap.com/tests/renault_c ... 5/220.aspx

aha, 5hviezd Clio, 33 bodov za ochranu dospelych, 39 za deti, 9 za chodcov... cisla su jasne, takze sadas do Clia? Ja nie, moja zena nie a moje deti v ziadnom pripade nie. Preto sme si nekupili Clio a podobnu velkostnu triedu.



ok, pridam lebo clio je asi jasne pre vsetkych : v renaulte megane 5hviezdiciek alebo voyageri 4hviezdy? Jaaaaj este stale tazke rozhodovanie, co, ked v Megane kuka vodic rovno do svetiel voyageru a na spodnu hranu kapoty... tesne pred narazom by si mal stolicu trikrat :)


ok, este na zamyslenie : vyber si akekolvek osobne auto proti x5, cayenne, voyageru, santa fe, xc90, q7 a podobnej triede aut...



Aha vlastne s tymto sme neuvazovali ze...




keby sa dalo, jazdil by som lokomotivou. Ano kvoli bezpecnosti, nie kvoli spotrebe. Tot tento tyzden v spravach vo farebnej bedni, mlady pretekar na fabii (neviem ci nahodou nie 1.2) si to zobral do protismeru proti passatu. Hovado sproste.

v passate dvojrocne dieta a dvaja dalsi nevinni ludia, matka soferovala. Ako to dopadlo neviem, stihol som prepnut.


bodaj by tie sproste buracky nikdy neexistovali. bodaj by vsetci ludia na cestach boli disciplinovani a mali rozum, ani nemusia jazdit podla predpisov len ten zdravy rozum... ale to sa neda, zvlast u nas nie ked je kazdy pretekar co ma motor 1.4i nedajboh 1.9td cipnuty, tri nalepky na kapote a siltovku naopak...

dokial takito ludia budu, chcel by som jazdit v lokomotive. Tiez mam trojrocnu dceru. Ked si predstavim ze moju zenu alebo mna niekto zabije len preto lebo chcel machrovat pred babami alebo usetrit dvadsat sekund...

bohuzial.



ale to sme sa odklonili od temy : Ludo si vybral Touran, su to prijemne auta, spolahlive ako cely koncern teda vstrekovace, turba, pri podtacani motoru dvojhmoty, inak semtam nejake bezne a zvladnutelne drobnosti, kradnu sa jak slak, doporucujem 1.9tdi pretoze Ludo spravne cital o motoroch 2.0tdi ktore sa zvlast v Touranoch nasadzovali v tych prvych rocnikoch 2003, 2004, 2005...

vyber v pohode. Nevhodne pre styri deti furt na palube, nudzovo sa to da vydrzat raz za tyzden na kratke trasy. Cesta k moru so styrmi deckami pre mna nepredstavitelna, dovod je maly nakladny priestor - kto nema styri deti v rozlicnom veku, nedokaze si predstavit kolko veci treba so sebou. Ani ja nemam...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

> ja viem ze mas na vsetky oficialne testy svoj nazor (tj ze oni tomu ho*no rozumeju)


to zas nie :) ale ta metodika sa naozaj menila, to musis uznat. To je objektivny fakt. A dokonca tomu nebudes verit ale aj tie figuriny sa menia !





> ale 3* sharan vs megan uz je tazsia otazka, a podla mojho je vyhoda na strane meganu.

toto neviem posudit, rovnako neviem posudit ani 2tony santa fe versus 2tony aj drobne voyager alebo tonu aj 3/4 sharan. Obrovsku rolu hraje aj distribucia hmotnosti, konstrukcia samotna (šasi teda kasňa, jej deformačné zony a miliarda dalsich veci), obrovsku rolu hraje konkretny naraz lebo nieco ine je trafit sa s niekym direkt teda uplne presne v osi jazdy s maximalnym prekrytim pod nulovym uhlom a nieco uplne ine je do niekoho capnut sikmo napriklad predbieham nevyjde mi to a pri zaradovani drbnem mojou lavou prednou castou do lavej prednej casti oprotiiduceho a vyhybajuceho sa vozu... atd.

s tym meganom a sharanom tiez neviem, vacsia vyska sharanu a jeho konstrukcia moze sposobit ze sa bude snazit "vyliezt hore na ten megan" co by megan postavilo do strasne nevyhodnej pozicie, uz zopar takych havariek bolo ze vodic mensieho auta kukal na napravu a olejovu vanu toho vacsieho ktore na neho doslova vyliezlo... skoda ze mrtvymi ocami...


ja hovorim jedinu a najdolezitejsiu vec : bodaj by nikto z nas nikdy nepotreboval takto uvazovat. To by bol krasny svet. Naozaj sa nechcem zavzdušňovať nad tým ci je vacsia sanca praštiť do osobneho auta, do osobneho auta velkosti fabia/p207 alebo do osobneho auta velkosti a triedy bmw7/audi a8/mercedes S alebo ci je vacsia sanca stretnut sa so Santa Fe alebo Q7 alebo ML...

Ja by som pre vsetkych na tomto svete chcel, aby sa stretli iba s kamaratmi na pive a nie s niekym na ceste. Aby nikto nikdy nemal zaujem alebo nedajboze potrebu rozmyslat o tom a vyberat autiak podla toho kolko ma hviezdiciek, bodov v bocnom naraze a podobne.

Avsak naposledy na mojom zadnom narazniku zabrzdil chalan s feliciou pred dvomi tyzdnami... to si mal vidiet ten rozdiel. Ja nemam ani prasknuty ten naraznik.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

absolutnu pravdu mas, bocnych narazov sa bojim zo vsetkeho najviac - ked do niecoho strčíš čumákom, mas pred sebou meter a pol plechov, predovsetkym nosniky karoserie ktore v niektorych autach naozaj stoja za pohlad, deformacnych zon presne na toto ratanych, desat airbagov no trochu prehanam tak styri alebo sest, motor prevodovku a ine tazke ustrojenstvo ktore je schopne fungovat ako baranidlo a zaroven absorbovat cast energie, da sa nieco konstrukcne riesit s vyskocenim karoserie na protivnika, zasuvanim protivnika pod moj vlastny podvozok atd...

ale bocny naraz? milimeter plechu a jeden kovovy plat ako "výstuž". Ojoj... takto nie. Toto fakt nemusim. Je jedno ake auto mas, proste sedis 20 centimetrov od zvisleho kraja vozu a to je trosicku rozdiel od predozadneho narazu.

ked uz musim tresnut, nikdy nie bokom. Na ziadnom aute. Neviem cim to bude ale radsej rozmlatim o par stotisic korun viac vpredu ako moje ladviny, pecienku a pluca. Aj toto som tu uz na fore pisal:

http://forum.autobazar.eu/automat-prevo ... 35-15.html



velku pravdu mas, DžonyX... samozrejme aj v tom ze novsie auta su vseobecne bezpecnejsie ako auta stare. Ved aj o tom je progress a tak je to spravne.
pepegi
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 17.06.2009 22:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepegi »

Ludoja, nepozeral si ešte na Mazdu 5 ?
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

uz si sa pytal :)

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 69 neregistrovaných