Totálna škoda Union

PZP, havarijné poistenie, problémy s poisťovňami

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Kubster
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 07.02.2023 11:14
Zdieľať na Facebook

Totálna škoda Union

Príspevok od používateľa Kubster »

Dobrý deň, chcel by som sa informovať. Bola mi spôsobená škoda na mojom aute (Škoda Octavia), vyhodnotená ako totálna. Zaujima ma, ide teraz auto automaticky na burzu, alebo tam nejdú všetky autá? Ide o Octaviu 2, 2011, sedan. Niekde som čítal, že tam idú autá len do 10rokov, niekde že všetky. V poisťovni mi neposkytli jednotnú info, a k autám na burze sa nedostanem.

Ďakujem pekne za odpoveď.
Kubster
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 07.02.2023 11:14
Zdieľať na Facebook

Re: Totálna škoda Union

Príspevok od používateľa Kubster »

Ďakujem za info, tieto vlákna som si samozrejme prešiel.
Nie je tu prosím niekto, kto by vedel zistiť, či je moje auto na burze alebo nie? Poisťovňa mi túto info nevie poskytnúť. Ďakujem.
Kubster
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 07.02.2023 11:14
Zdieľať na Facebook

Re: Totálna škoda Union

Príspevok od používateľa Kubster »

áno mám. Minulý pondelok mi poslali, že sa to bude riešiť ako totálna škoda, to je všetko. A neviem, či môžem auto predať, alebo musím čakať kým bude ukončená poistná udalosť alebo čo. Preto ma zaujímalo, či dávali auto na tú burzu, ako zvyknú dávať, keď ide o totálku alebo nie.
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Totálna škoda Union

Príspevok od používateľa martincichy »

Nikto nevie, čo za papiere si podpísal - to musíš vedieť ty. Ale pokiaľ v technickom preukaze figuruješ ako majitelľ, tak ty rozhoduješ, čo sa stane s vrakom a za akú cenu ho predáš - či ho vôbec predáš alebo či ho predáš na burze, alebo ho predáš cez bazoš alebo vrak odvezieš na šrotovisko. Alebo ho necháš opraviť. Totálna škoda je len terminus technicus pre poisťovňu výhodný, pre klienta už obyčajne nie.
Kubster
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 07.02.2023 11:14
Zdieľať na Facebook

Re: Totálna škoda Union

Príspevok od používateľa Kubster »

Ďakujem za odpoveď, chcel som len vedieť, či vie niekto zistiť, či je auto na burze alebo nie.
Papiere som nepodpísal žiadne. Išlo mi len o tu burzu, keďže poisťovňa mi nedá žiadne info, chcel som to zistiť týmto spôsobom.
Napísať odpoveď

Návrat na "Poistenie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 61 neregistrovaných