Totalna skoda pzp

PZP, havarijné poistenie, problémy s poisťovňami

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Re: Totalna skoda pzp

Príspevok od používateľa easyridersvk »

iaskformercy napísal:.... Nechapem platim poistku 140e!! Rocne aby sa takto vykrucali. ....
budte radi a budme radi ze len tolko pozaduju zatial...na zapad by sme tolko platili mesacne zo vsetkymi moznymi zlavami a na poondiatu fabiu....
jano1111
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 28.02.2008 13:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jano1111 »

iaskformercy napísal:Tak akurat idem z poistovne a vec aa ma takto. Je to 9rocne bmw rad3. Vypocitali hodnotu vozidla 6550 euro v case nehody a skody 4060e v servise kooperativy. V servise bmw pani vsak vyratali ze to bude stat 5200e opravit. V koop jej ponukli zw jej daju tych 4000 a odkupia zvysok auta za 2500e. Cize by dostala dokopy sumu auta. Pani vsak auto chcela spravit s bmw servise kde jej ho robia prave a chce doplatit zvysok odomna. To auto uz bie je v zaruke takze ho mohla dat spravit hocikde.. Pani mi povedala ze poistovna neustupi a keby odomna chce daco mam sa radit s pravnikom.
VšH vypočítaná poisťovňou na sumu 6550e, v značkovom servise BMW náklady na opravu 5200e, pani je ešte 1350e v rezerve do totálnej škody, s PZP sa predsa hradí do 100% časovej hodnoty vozidla. Pýtaj od poisťovne k nahliadutiu výpočet TŠ, a pani nech ti predloží kalkuláciu nákladov na opravu s poškodeniami ktoré súvisia s PU, inak podľa mňa zbytočne strácaš čas, ak riadne a včas platíš PZP, škodu si riadne oznámil a doložil potrebné doklady, poisťovňa zateba vysporiada nárok, ak poškodená nieje spokojná s poistným plnením nech sa obráti na súd, inak nie si nič povinný platiť, odkázal by som ju na poisťovňu, nech si to rieši s Koop.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Neviem ako to pocitas, ako to myslis, avsak pani by dostala tych 6500€, avsak bola by uz bez toho vraku, kedze by ho poistovna odkupila.
Pani chce 4000€ od poistovne, dalsich 1200€ od dotycneho a este aby jej zostalo auto.
A predpokladam, ze tych 1200€ by asi nebola konecna suma.
Ironicke, ze ta mila pani s tym svojim autom asi nikdy nepachla do zn. servisu BMW, avsak po nehode je to jej jedina moznost, a opravu tam chce nepravom vymoct od dotycneho.
Ine by bolo, kebyze vsetok servis doteraz riesila v tom autorizaku, co by vedela aj zdokladovat, no ani tak by sa netykalo dotycneho, akurat by sa musela handrkovat s poistovnou, ze vypocet ceny vzhladom na skutocnosti je vyssia, teda by sa s poistovnou tahala o vysku plnenia.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

poistovna by vrak neodkupila, to sa nerobi takto.

Mastik : tak to bola pekne mastna oprava na Citrojen - hodis aj rozpis dielov ? Zadna naprava 1300 eur, FAP 1900 eur, sa rehocem ked za hentake "buracky" vidim opravu prakticky v hodnote auta celeho.


Stale som nedostal odpoved na principialnu otazku : ako moze akykolvek servis zacat nieco opravovat ked nema dotiahnute veci s poistovnami ...

Tuto vec predsa ZIADNY servis nespravi. Nikto v ziadnom servise neopravi auto a neda do ruky majitelke "zaplat XYZ eur moja krasna" pri buracke s poistovnami !!! Kacirsky by som si tipol ze teta to dala opravit do autoTEROrizovaneho servisu, tam jej vypalili cislo ze by sa z toho jeden aj posral (mozem vidiet fotografie poskodeneho BMW ? Je zhruba nejak tak strasne strukturalne poskodene ako Citroen co ukazal Mastik ?) a teraz pani ma oci v smutku kedze im to prikazala opravit a oni jej nechcu dat auto. Takze to zaplatila z vlastnych a hopla, poistovna sa postavila na zadne ze ci niekomu v retazci nahodou ne-yebe a ze tolko penazi do pripadu nedaju - a zrazu nastava problem. Teta chce od vinnika doplatit rozdiel medzi poistovnou a jej vlastnou iniciativou.


Este raz - ziadny servis neopravuje veci KED NEMA MIESTOPRISAZNE DOHODNUTE S POISTOVNOU CO SA BUDE OPRAVOVAT, ZA AKYCH OKOLNOSTI A ZA KOLKO PENAZI.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Fakturu neviem ci dohladam (navyse, momentalne som mimo SK), je tomu uz 2 roky, ale menili za nove kapotu, blatnik, naraznik plus lakovanie, k tomu nove svetlo, nadrzku na LDS, kedze ako posunulo svetlo, tak praskla, no a potom este dake tie drobne ozdobne chromove listy, plus daky kusok plastu, a praca demontaz, montaz. Nic nisne, konstrukne nebolo zasiahnute, ani chladice, sahary, len proste tukanec. Lenze ak si dobre spominam, tak kapota s DPH okolo 1000€, zrovna tak svetlo, naraznik cca 800 atd. Proste na tych polozkach sa to nazbieralo, navyse, cena mechanickej a aj lakyrnickej prace v autorizaku neni zrovna ludova. Ten skrabancek, co mi opravovalo na zadnom blatniku mal cca 8 centi, stalo to 500€,nic na vyklepavanie, len pretmelit, brusit a lakovat, lestit.
Takze 5000€ v autorizaku je v podstate za banalnu opravu, aj ked poistovna to nazve totalkou.
Ze som tu opravu neriesil inde a kupou pouzitych dielov? Kryla to poistovna, nemal som dovod riesit nejake problemy, tam to bolo kompletka, len som dal auto, a o tyzden mi bolo odovzdane, bez nejakych natahovaciek, problemov, komplikacii.
iaskformercy
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 02.07.2019 21:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa iaskformercy »

https://cdn1.imggmi.com/uploads/2019/7/ ... b-full.jpg
Lepsiu fotku nemam, no toto sa stalo uz dva mesiace dozadu nehoda... 3 dni trvalo kym prisiel obhliadajuci technik a tyzden trvalo kym sa zacalo aj daco realne riesit a stale sa nic nevyriesilo.. Myslim si ze to nebolo na totalku urcite len nechce poistovna platit kolko ma.. A ak by dakto narazal ze ako je z boku poskodene tak sa poskodeniennedotklo ani kolesa..
renault123
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 01.06.2011 18:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa renault123 »

presne toto sa stalo otcovi, zenska donho napalila zo zadu, poistovna dala o 1000€ menej ako bola cena opravy tak to podal na sud, sud vydal platobny rozkaz a kedze sa teta na to vyklaslala dostal to exekutor ktory to vymahal... takze ked to da baba na sud je vysoka pravdepodobnost ze jej to budes musiet zaplatit popripade este aj trovy exekucie ked sa to dostane az do toho stadia...
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

A ešte doplním, že v občiansko-právnom konaní súd odkáže vinníka, aby si to čo musí doplatiť vymáhal od svojej poisťovne.
Je to len o tom kto má lepšieho advokáta, pretože vinník môže namietať, že použitím nových dielov pri oprave sa vozidlo zhodnotilo a zvýšila sa jeho cena. To sú paradoxy nášho systému.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
makrela
Príspevky: 2962
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

renault123 napísal:presne toto sa stalo otcovi, zenska donho napalila zo zadu, poistovna dala o 1000€ menej ako bola cena opravy tak to podal na sud, sud vydal platobny rozkaz a kedze sa teta na to vyklaslala dostal to exekutor ktory to vymahal... takze ked to da baba na sud je vysoka pravdepodobnost ze jej to budes musiet zaplatit popripade este aj trovy exekucie ked sa to dostane az do toho stadia...
ked sud vidal platobny rozkaz trebalo sa odvolat a vtedy prebieha riadnu sud aj z dokazovanim ak sa po platobnom rozkaze neodvolas do urcitych nadobuda pravoplatnost a verdik je konecny , mal som podobny pripad nie z PZP ale to je jedno dostal som platobny rozkaz odvolal sa a bolo nariaden pojednavanie ktore som vyhral dotycny musel nakoniec platit aj moje trovy , k teme asi tolko poskodena pani sa moze sudit ale s tvojou poistovnou nedaj sa oklamat
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

iaskformercy napísal:https://cdn1.imggmi.com/uploads/2019/7/ ... b-full.jpg
Lepsiu fotku nemam, no toto sa stalo uz dva mesiace dozadu nehoda... 3 dni trvalo kym prisiel obhliadajuci technik a tyzden trvalo kym sa zacalo aj daco realne riesit a stale sa nic nevyriesilo.. Myslim si ze to nebolo na totalku urcite len nechce poistovna platit kolko ma.. A ak by dakto narazal ze ako je z boku poskodene tak sa poskodeniennedotklo ani kolesa..
nieje vidno v ako stave je naprava a zadny nosnik ale cena opravy je riadne prehnana , ak nebolo trafene koleso a predpoklad ze zadna naprava nieje uhnuta a ak sa tam aj nieco tahalo spat tak cena opravy ak prehanam 1000 eur , novy naraznaik /pouzity / lakovanie a mozno oprava poskodenia zadne blatnika , s fotky nieje mozne urcit celkove poskodenie tak aj cena uvazujem len s foto
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Len z toho článku vyplýva , že na slovensku sa stále oprava auta považuje za zhodnotenie. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
makrela
Príspevky: 2962
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

Tato neviem to nájsť ,ale je rozhodnutie NS ,kde sa píše ,že namontovaním nových dielov na auto po havárii ,nie je toto možno považovať tým pádom za drahšie-zhodnotené, a poisťovne nesmú takto k problému pristupovať
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Ja viem iba o rozhodnutí ÚS ČR, u nás zatiaľ len rozhodnotutia súdov v jednotlivých veciach.
renault123
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 01.06.2011 18:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa renault123 »

ok, skusme sa pozriet na to z druhej strany... mam suto o ktore sa staram, ktore si servisujem, je starsie ale v dobrom stave... niekto mi ho rozbije a je to evidentne jeho vina... preco ta pani ma byt stratova? zase povedzme si pravdu je to zena a kde ona moze vediet, ze ten iny servis jej to opravi naozaj dobre ked nikoho takeho nepozna? Autorizovany ma ako tak zaruku ze to bude kvalitne... zase by som neodsudzoval niekoho komu bola sposobena skoda ze si chce dat svoj majetok do “povodneho” stavu... a dalsia vec - keby sa chalanisko venoval plne vedeniu motoroveho vozidla a dodrzal bezpecnu vzdialenost nemusela tu prebiehat tato diskusia...

Návrat na "Poistenie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný