Totalna skoda pzp

PZP, havarijné poistenie, problémy s poisťovňami

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Tak na pani presne sedí čo napísal oco, nevie o tom nič ale rozhodla sa podľa seba.
Ty si vo výhode, podľa toho ako je napísaný zákon o PZP, pravdepodobne z toho vyviazneš ľahko, len nabudúce mysli na to, že vôbec nič ťa nechráni aby do teba napálil niekto taký ako si ty, aj s tvojím rozmýšľaním. To že si študent a nemáš peňazí predsa neznamená že nemôžeš spôsobiť veľkú škodu.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

NIC NEPLATIT!!!
Ak ta dotyca, poskodena, suhlasila s totalnou skodou, je to jej problem, ze si chce dat dane vozidlo opravit, teda to urobi na vlastne naklady, hoc aj v znackovom servise. Tada neplanuje vrak odpredat poistovni…
Ak nesuhlasi s ohodnotenim, vypoctom, tak je to jej spor voci poistovni…
Zasadne s nou komunikuj iba v pisomnej forme. Vsetky jej poziadavky preposli tvojej poistovni.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Vsetky jej poziadavky preposli tvojej poistovni.
Aj obsielku od súdu, a ani ju radšej neotváraj :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Aku obsielku od sudu???
Kto sa jej navrh zaloby, podanie prevezme? Kazdy pravnik ju vyvedie z omylu…
Bodaj by si to ta mila pani dala opravit priamo v Mnichove a so 4-cifernou fakturou.
Tou si potom bude moct akurat otriet .... po vykonani potreby…
Ak suhlasila s poistovnou, jej vypoctom a zi si vrak necha, ze im ho neodpreda, tak je to len a len jej problem.
Ak ma problem s vyskou ohodnotenia, tak o5 je to len cisto jej spor s poistovnou.
Nepostrehol som tu nic, ze by tam pri nehode bol daky alkohol, ci ine pritazujuce okolnosti (drogy, tabletky atd.)
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

asi si prvýkrát urobil taku skodu a pani prvýkrát mala havariu, inak si tieto otazky neviem vysvetlit... na krytie tebou sposobenej skody platis PZP a dalej je komunikacia ako tu bolo spomenute len s poistovnou a urcite jej dali na vyber niekolko postupov aj s uvedenym krytim - pravdepodobne naivne s laickou vierou v totalnu spravodlivost zvolila ten najhorsi postup ... ak na sude - tak len v obcianskopravnom spore ty skoncis tym, ze si mal PZP spravne zaplatene a co s tym mas teraz ty ??? ... aj oco, aj ludomilo maju pravdu... inak k nehode - moj nazor som tu uz prezentoval, ze by som bral na roky vodicak za naraz zozadu, lebo co to uz len je za vodica, ktory nevidi, alebo nevie odhadnut vzdialenost auta pred sebou.. to nie je nedanie prednosti, prejazd na cervenu, alebo sa nepozriem do spatakov - to mas priamo ped ocami, takze co si myslis, ze si zasluzis ???? niekomu rozbijes bmw a to musela byt rana - na 100% uplne bez brzdenia s pohladom na mobil - na totalku musel byt rozideny zadok, zvlnena podlaha, rozletena zadna vystuha, posunute zavesy zad.kolies a pod. - naraz zozadu ovela skor da auto do totalky, ako spredu, lebo málokto a z mladej generacie nikto si neuvedouje, ze cely zadok, blatniky, nezavisle zavesenie naprav, podlaha - vsetko je v jednom kuse zvarene a v pevnom tvare, ktory urcuje odklony a zbiehavost kolies u vacsiny vozov - ty to niekomu rozbijes a uplne, ale uplne mu znicis auto, aj ked to na prvy pohlad tak hrozne nevypada.... nevies, ako sa skladaju auta, tak si to nevies predstavit, ale len pre zaujimavost sa skus niekoho opytat, kolko stoji hodina rovnania podlahy na stolici....
jalabert
Príspevky: 284
Dátum registrácie: 06.08.2009 14:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jalabert »

lorak777 napísal:moj nazor som tu uz prezentoval, ze by som bral na roky vodicak za naraz zozadu, lebo co to uz len je za vodica, ktory nevidi, alebo nevie odhadnut vzdialenost auta pred sebou..
Sú situácie, kedy ten zadný nemusí byť úplne na vine.
Nie raz sa mi stalo - auto sa preraďuje do môjho pruhu a šup meter predo mňa. V tej chvíli nemám priestor reagovať na prípadné jeho núdzové brzdenie. Rovnako tak keď niekomu nevychádza predbiehací manéver a potrebuje sa zaradiť medzi teba a pred tebou idúce auto. Keď v tej chvíli, príp. -5 sekúnd dozadu nepozreš do zrkadla, nevieš čo sa deje, len zrazu odkiaľsi prisviští auto a šup meter pred teba lebo oproti už mu trúbi kamión...
Takže paušálne sa nedá povedať, že vždy je vinník ten vzadu. Ale jasné, pre orgány je vinník vždy vzadu.
Nerozumiem autám...
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

oco13 napísal:
Vsetky jej poziadavky preposli tvojej poistovni.
Aj obsielku od súdu, a ani ju radšej neotváraj :40bd: :40bd: :40bd:
Áno, pani to na súd môže dať. Na súd môžeš podať čokoľvek - druhá vec je, či to má nádej na úspech. Všetky škody platí poškodenej poisťovňa vinníka, bodka.
Na nič viac nemá nárok a kľudne to môže dať na všetky súdy, ktoré chce.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

jalabert - rozumiem, stava sa, aj ked pri nizsich rýchlostiach, nie ze 9 rocne bmw rozflakas na totalku odzadu... s urcitostou rovnajúcou sa istote to nie je tento pripad...
draik
Príspevky: 287
Dátum registrácie: 19.03.2011 13:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa draik »

Ak na Vás podá žalobu, musíte osloviť poisťovňu, aby bola privzatá do súdneho konania. To je hlavná podmienka pre to, aby ste z konania vyviazli úspešne.
ludomilo
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 19.09.2012 15:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ludomilo »

pani je svihnuta...uz ked, tak nemala suhlasit s vyskou ohodnotenia a vyratanim skody a mala dat na sud poistovnu, ako som pisal ze poznam sudcov-takmer kazdy sudca by jej to priklepol, lebo vacsinou v spore s poistovnami uz ked je to na sude tak rozhodnu v prospech obcana....ozaj ani ja neverim ze toto vezme nejaky pravnik a pojdu do sporu s tebou, lebo pani to isto prehra a este poplati vsetky poplatky...uplne svihnuta je...
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Prečo by nezobral... vyhrá/prehrá ,všetko jedno,svoje peniaze právnik dostane
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

.
.

by ma zaujimalo ako moze akykolvek servis zacat nieco opravovat ked nema dotiahnute veci s poistovnami ...

.
.

Nebolo to nahodou tak ze panicka si dala opravit veci na vlastne naklady ktore potom chce preplatit a samozrejme hopsa, niekde chyba tisic eur aj drobne a zrazu je problem na svete ?


Mimochodom, tiez uz si neviem predstavit skodu za 4.000 eur na tragaci ktory ma poistovnou uznanu hodnotu 6.000 eur... predpokladam ze nemala dokrcenu a vymenenu [!!!] strechu, ze nemala o meter a pol skratene auto a navaranu stvrtinku z polska a podobne machroviny... noze daj fotky ako bola teta poskodena.
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

ludomilo napísal:pani je svihnuta...uz ked, tak nemala suhlasit s vyskou ohodnotenia a vyratanim skody ...uplne svihnuta je...
Prečo by mala byť švihnutá.
Ako napísal lorak, možno sa jej také niečo stalo prvýkrát a "pravdepodobne naivne s laickou vierou v totalnu spravodlivost zvolila ten najhorsi postup ..."
Ja myslím že polovička populácie tejto krajiny by sa zachovala nejako podobne, pretože vôbec sa v tom nevyzná a ľudia jednoducho spoliehajú na to, že zákony sú nastavené tak, aby ich hneď prvý vagabund neobabral, čo samozrejme neplatí. Pritom vagabundom môže byť pokojne myslená veľká poisťovacia spoločnosť.
To skôr vidím problém v poisťovni, servise, ľudia ktorí v nich pracujú a ktorí sa v problematike vyznajú, majú buď poradiť, alebo ako napísal mp3turbo, konať až vtedy keď je jasné že neznalý zákazník na to trpko nedoplatí.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

mp3turbo
Niekedy zdanlivo male, byva dost drahe.
Pre predstavu…

https://ibb.co/h9NjGYs
https://ibb.co/3N5fDqF

Faktura za 5500€,avsak 500€ bolo za odstranenia skrabanca na boku auta, co urobil daky cyklista. Takze cca 5000€ za taketo nieco.
ludomilo
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 19.09.2012 15:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ludomilo »

ano, jasne chapem ze mnoho ludi si mysli ze staci poslat fakturu a vybavene....alebo si nechaju nejako poradit-lenze proste si neuvedomuju jednu podstatnu vec- pri pzp ak si ziadas o preplatenie skody- tak si ty v normalnom spore s poistovnou-teda poistovna ti nic radit nebude ( a tety na pobocke za okienkom o tom celom vedia hovno):( ......takze plati zasada pri pzp ale aj pri havarijke-postupovat podla pokynu poistovne, idealne podla pokynu niekoho na ustredi z oddelenia likvidacie -nepocuvat blbe recickky pani za okienkom a vsetky pokyny od nich si nechat poslat minimalne mailom!!!!! vtedy to cele dobre dopadne-alebo mas paky na to aby si vyhral s nimi sudny spor....alebo uz rovno ako poskodeny kontaktovat nejaku firmu co sa specializuje na zastupovanie poskodenych pri nehode-vezmu si sice 30%, ale vytrieskaju s poistovne co sa da cez vsetky mozne zakonne naroky....alebo: zacat tlacit na politikov aby sa menili zakony v prospech obcana-ale ked nam stacia vlaky zadarmo a vianocny 10eurovy bonus.....bohuzial je to cele o politike ci sa Vam to paci a ci nepaci je to tak

Návrat na "Poistenie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných