to admin:

Novinky, problémy a všetky záležitosti týkajúce sa admina

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

michael911
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 14.07.2008 19:06
Zdieľať na Facebook

to admin:

Príspevok od používateľa michael911 »

1)co tak spravit v sekcii nahradne diely podsekcie? podla znacky auta/koncernu/modelu a podla dielu(svetlo, karoseria, motor, interier...atd.). Dost by to tam zprehladnilo...lebo takto to vyhladavanie co tam je je chatrne....

2)v sekcii ostatne prislusenstvo, takisto rozdelit na podsekcie...repro, radia, svetla, autokozmetika ...atd..Podla toho co sa tam dava...lebo ked niekto hlada autoradio, tak po par strankach strati chut hladat dalej, lebo je tam toho vela
----------------------------------------------------------------------------
pri vyhladavani v tychto sekciach uzivatel priamo vyberie kategoriu a ma len to co chce....nebude tam zbytocne X poloziek co nepotrebuje...

a taktiez pri vyhladavani spristupnit moznost vyhladat sukromne inzeraty/firmy, lebo vela firiem si spravilo v tychto sekciach nieco ako "pseudo e-shopy", ....ked bude niekto chcet kupit napr starsie autoradio, aby nemusel skrolovat cez ponuky firiem co ponukaju nove veci vo svojich obchodoch

dalej, skus si tuto stranku otvorit v opere...menu Uvod, Najnovsie, Predajcovia+SLuzby...Partneri Kontakt je zalomene, a prekryva sa so spodnum User menu: Pridaj Ponuku Aktualne ponuky....Referencie, pomoc


taktiez by to chcelo zmenit desing stranky, za trochu atraktivnejsi...funkconst je na vynikajucej urovni, su tu pokrocile volby, ale desing je chaby....vsetky odkazy su len text...niekedy zle zalomeny, neprehladny,...trochu upravit, sformatovat...staci lepsie cssko spravit...a ta modra....trochu zly vyber...modra je dobra, ale nie tento odtien, zly kontrast voci pismu, ktore je bledomodre..chcelo by to spravne farebne kombinacie, nie "vsetko v modrom"

dufam ze si ma aspon trochu pochopil...ak nie, mozem moju predstavu upresnit
admin
Site Admin
Príspevky: 745
Dátum registrácie: 06.05.2008 00:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa admin »

v kazdej sekcii uz mame pripravene podsekcie len cakame na naplnenie db, pretoze nechcem to tam davat kym vsetky inzeraty nie su spravne pozaradovane..
Nemame tam ale zakomponovane znacky a modely, problem je totiz v tom ze nejaky ND moze pasovat do x inych modelov, to je dovod preco som to tam uz nedal...
neviem ako to najlepsie vyriesit...


to s tymi eshopmi ani neviem ako riesit, ty co su dealeri aj tak budu spoplatneny a budu prehodeny medzi firmy.

ohladne opery nechapem, mal som starsiu verziu tam to bolo OK, stiahol som novy update a tam to je tiez OK, nechapem... kde to nevchadza...
kde myslis ake texty zle zalomene ?
michael911
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 14.07.2008 19:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michael911 »

Tu je to zalamovanie:
Obrázok
PS: pouzivam linux
kokso170
Príspevky: 167
Dátum registrácie: 18.11.2008 21:09
Zdieľať na Facebook

For Admin

Príspevok od používateľa kokso170 »

Nedalo by sa prosim vas dat do hlavneho vyhladavania aj pocet miest na sedenie?
Napr. M1 -5 miestne
N1 - 4 miestne
7- miestne

Tak napr. by to urychlilo hladanie napr. SW 307 s 2 sedadlami v tretom rade.
Dakujem. :D
admin
Site Admin
Príspevky: 745
Dátum registrácie: 06.05.2008 00:06
Zdieľať na Facebook

Re: For Admin

Príspevok od používateľa admin »

kokso170 napísal:Nedalo by sa prosim vas dat do hlavneho vyhladavania aj pocet miest na sedenie?
Napr. M1 -5 miestne
N1 - 4 miestne
7- miestne

Tak napr. by to urychlilo hladanie napr. SW 307 s 2 sedadlami v tretom rade.
Dakujem. :D
staci kliknut rozsirene vyhladavanie a tam si navolite od kolko do kolko miest na sedenie chcete ...
admin
Site Admin
Príspevky: 745
Dátum registrácie: 06.05.2008 00:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa admin »

michael911 napísal:Tu je to zalamovanie:
Obrázok
PS: pouzivam linux
prosim ta to mas aku verziu firefoxu, mal som gentoo a viem ze tam staci nastavit iny font a mas to raztolko vacsie, ani boh to nenastavi na vsetky prehliadace...

skusal som http://browsershots.org/
a na vsetkych to bolo ok, okrem nejakeho bsd, co je mizive percento ppl.
TT666
Príspevky: 396
Dátum registrácie: 16.03.2005 10:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TT666 »

Ta sekcia ND či ostatne príslušenstvo by sa dalo rozdelit podla značky... ale už konkretnejšie by to bol problém..
Ako si tu písal.. niektorý ND može pasovat do VW Audi a pod...
Tak by sa pri zadávani inzeratu doplnili takto značky...viacero..

Prípadne ak niekto hlada niečo na auto tak asi sám vie že je to komatibilne na jeho auto.. inak by nehladal veci z inej značky...
Podsekcie upresnenie ND (motor, prevodovka a pod) by tiež bodlo...
:wink:
michael911
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 14.07.2008 19:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michael911 »

mam Ubuntu 8.04, a pouzivam Operu 9.52....takze nic stare ani nekompatibilne...vsetky ostatne stranky idu OK.

chcelo by to tie nevzhladne textove linky upravit do nejakeho pekneho button-menu...takto je to na kope, dost neprehladne, a este to zalamovanie....vacsina stranok ma menu nalavo, napravo reklamy a pod. na taketo rozhranie je zvyknuta vacsina uzivatelov....tu je to nieco extra....

prave idem robit tiez autobazar...ako projekt, tak potom ti ukazem moju predstavu "user friendly" systemu ;)
admin
Site Admin
Príspevky: 745
Dátum registrácie: 06.05.2008 00:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa admin »

TT666 napísal:Ta sekcia ND či ostatne príslušenstvo by sa dalo rozdelit podla značky... ale už konkretnejšie by to bol problém..
Ako si tu písal.. niektorý ND može pasovat do VW Audi a pod...
Tak by sa pri zadávani inzeratu doplnili takto značky...viacero..

Prípadne ak niekto hlada niečo na auto tak asi sám vie že je to komatibilne na jeho auto.. inak by nehladal veci z inej značky...
Podsekcie upresnenie ND (motor, prevodovka a pod) by tiež bodlo...
:wink:
ano tak to bude ideal ze si zada znacku a v tom sa to bude prehladavat, moze ich tam dat kolko len chce...
admin
Site Admin
Príspevky: 745
Dátum registrácie: 06.05.2008 00:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa admin »

michael911 napísal:mam Ubuntu 8.04, a pouzivam Operu 9.52....takze nic stare ani nekompatibilne...vsetky ostatne stranky idu OK.

chcelo by to tie nevzhladne textove linky upravit do nejakeho pekneho button-menu...takto je to na kope, dost neprehladne, a este to zalamovanie....vacsina stranok ma menu nalavo, napravo reklamy a pod. na taketo rozhranie je zvyknuta vacsina uzivatelov....tu je to nieco extra....

prave idem robit tiez autobazar...ako projekt, tak potom ti ukazem moju predstavu "user friendly" systemu ;)
ano asi by sa to zislo dat do buttonov, len si pozri este potom ine lang packy, v kazdej reci je to inak dlhe a prisposobit to na presny rozmer nehrozi, preto to je cele problem..jedine potom to davat na kazdu rec zvlast.. nechce sa ti ??

co sa tyka tej reklamy, mas pravdu, reklamu sa budeme snazit tlacit z laveho frame do prava, len zasa forum odstavit je skoda...
michael911
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 14.07.2008 19:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michael911 »

admin napísal: ano asi by sa to zislo dat do buttonov, len si pozri este potom ine lang packy, v kazdej reci je to inak dlhe a prisposobit to na presny rozmer nehrozi, preto to je cele problem..jedine potom to davat na kazdu rec zvlast.. nechce sa ti ??

co sa tyka tej reklamy, mas pravdu, reklamu sa budeme snazit tlacit z laveho frame do prava, len zasa forum odstavit je skoda...
nerad sa sparam v cudziom kode...najradsej spravim vlastny..teraz tak ci tak musim spravit IS autobazar....tak tam sa realizujem...
Napísať odpoveď

Návrat na "Témy týkajúce sa Autobazar.EU"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní