Tlmič výfuku z benzínu na diesel

Diskusia ohľadne vozidiel značky Rover

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

walkerik
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 19.04.2009 15:02
Zdieľať na Facebook

Tlmič výfuku z benzínu na diesel

Príspevok od používateľa walkerik »

zdravim Vas. Ma koncový tlmic z benzínového motora vplyv na chod dieseloveho motora ? dik
walkerik
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 19.04.2009 15:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa walkerik »

Na aute mam od kupi namontovany tlmic z benzinove motora Rover 2.0i a ja mam Rover 620 SDi.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

To musí byť iná raritka, že sa na to nedá zohnať výfuk ako tam patrí. O tom, že tie výfuky sú inak tvarované aj medzi rôznymi motormi spaľujúcimi rovnaké palivo ani nehovorím. Ale čo by zlaté slovenské ručičky a UDP (univerzálny dielenský prípravok=kladivo) nedopasovali...
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Tak potom už asi vieš aký to má vplyv, nie? :41c2:
walkerik
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 19.04.2009 15:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa walkerik »

Bol som pod autom a je tam prevarena priruba....ale nemam si ako vyskusat ako sa sprava prave moj agregat s origo vyfukom...jj asi len kupit ho a namontovat...moze sposobovat zvysenu hlucnost motora?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Nie, výfuk nemá s hlučnosťou nič spoločné...
walkerik
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 19.04.2009 15:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa walkerik »

mislym ze bnzinove tlmice su menej priechodne alebo sa mylim?...a co tak nefunkcny katakyzator?...co sposobi?
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Ak si to auto uz take kupil tak je tam z benzinoveho preto ze na dieseloveho sa zle zhana polska nahrada kupis len bosal ktory je drahsi viem to preto lebo na honde accord je presne tento vyfuk taktiez som ho nemohol nikde zohnat a nukali mi z benzinoveho ze si prevarim ruru ale to som nechcel robit a na koniec som ho zohnal v Havirove za nejakych 50 eur mam ho 2 roky a zatial je v 100% stave
walkerik
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 19.04.2009 15:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa walkerik »

Zohnat by som si ho aj vedel, ln j otazne ci to bude mat nejaky pozitivny vplyv na motor, kedze ten co tam mam je v dobrom stave
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

pretekas?
jazdis okruhy?
preteky do vrchu?


ak aspon jedna z tychto odpovedi bude kladna, tak kup to, co tam patri..ak nie, tak sa na to vykasli, a jazdi...ten vplyv na jazdne v lastnosti pri tvojom motore a vykone nebude tak drasticky, aby si to musel nejako rychlo riesit...vsjo.
walkerik
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 19.04.2009 15:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa walkerik »

OK borci...sice som cakal nejak odborne nazory a skusenosti ale nevadi...kupim to co tam ma byt
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

ak sa jedna o posledny diel, pricom sa pouzije z auta podobneho objemu ( plus minus ) tak by to nemalo mat ziadny dramaticky vplyv, jedine zmena akustiky, ktoru bezny uzivatel ani nepostrehne

dolezite je ,,trafit,, priemer potrubia, aby si ho nezadusil :-)

skor ak kupis lacnu hovadinu made ich china z polska, tak sa moze stat, ze okrem toho ze odhnije po roku, tak ti bude bublat, rezonovat a pod. (napr. Civic 1.4i)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24983
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

walkerik napísal:mislym ze bnzinove tlmice su menej priechodne alebo sa mylim?...a co tak nefunkcny katakyzator?...co sposobi?
Nie,to takto posudzovať nejde.Každý jeden tlmič bol projektovaný na určitú priechodnosť určitého množstva spalín,z požiadavkou že rieši zároveň hluhové efekty.Toto nikdy nezodpovieš z istotou či tá a tá výmena prinesie povedme aspoň nezmenené fungovanie.V praxi ak už je takáto potreba,tak platí že sa berie do úvahy obsah jedného aj druhého motora, a tiež,či sa jedná o koncový alebo stredový diel.Katalizátor je špecifická záležitosť a sem by som ju velmi neplietol,má úplne iné vlastnosti ako bežný výfukový hrniec.Nefunkčný katalizátor začne byť ohrozením prevádzky v okamihu rozpadu alebo roztavenia vosťiny ktorú obsahuje.Tá sa často po rozpadie otočí naprieč priechodnými dierkami a dokonale bráni prietoku.
walkerik
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 19.04.2009 15:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa walkerik »

Zdravim...Prejdem cez STK ak nemam vyfuk origo zahnuty dole ale rovny?...diki
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24983
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Na 99,9% z tejto konkrétnej výmeny nebude žiadny problém čo sa týka priechodnosti a vplyvu na chod motora,hlukove to býva tiež úplne v pohode.Robí sa to u starších strojov úplne bežne,technika na STK to nemá prečo zaujímať,ak ho nezaujme niejaké brutálne diletantské vyhotovenie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Rover fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní