TK - Nespôsobilé

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dirtyro
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 01.05.2011 00:38
Zdieľať na Facebook

Re: TK - Nespôsobilé

Príspevok od používateľa dirtyro »

Ja sa normálne do diskuzií nezapájam, ale teraz mi to nedá. Rád by som poprosil ludí, čo o danej problematike nič nevedia, nech sem nepíšu hovadiny a nemýlia ostatných ludí, svojimi radami totiž možu kludne niekomu aj celkom slušne skomplikovať život. Tým ostatným, čo majú neaké otázky ohladom STK, by som poradil radšej než pýtať sa internetových odborníkov zavolať na neakú stanicu STK, alebo zavolať do spoločnosti TESTEK v prípade dotazov na technickú kontrolu, alebo S-EKA v prípadej emisnej kontroly.

K danej téme - Myslím, že v tomto prípade ste sa len s technikom zle pochopila, resp. on sa možno nevyjadril úplne presne. Pokial je v protokole uvedené, že vozidlo je nesposobilé tak samozrejme platí to a vozidlo nesmie jazdiť v premávke, vraj by mala polícia tolerovať cestu do servisu a z neho priamo na STK, ale nemyslím si, že to má neakú oporu v zákone, takže radšej opatrne. Technik sa Vám predpokladám snažil vysvetliť, že pokial prídete do 2 mesiacov s opraveným vozidlom, dá sa urobiť opakovaná kontrola, ktorá je lacnejšia a kedy sa skontrolujú identifikátory vozidla a zistí sa, či boli chyby odstránené (v prípade bŕzd sa skontrolujú celé), ale ostatné veci už sa znova nepozerajú (ale na prvý pohlad zjavné nové chyby sa vyhodnocujú, napr. nebude svietiť svetlo, bude prasknuté okno atď.). Pokial ale prídete až po viac ako 2 mesiacoch, musí sa urobiť celá kontrola nanovo a samozrejme za plnú sumu.

a ešte pre Kirke25 - samozrejme, že aj pri brzdách existujú chyby, kedy je vozidlo dočasne sposobilé a dokonca je takých vetšina
lubos zimovcak
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: TK - Nespôsobilé

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

.
Naposledy upravil/-a lubos zimovcak v 07.07.2022 22:07, upravené celkom 1 krát.
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: TK - Nespôsobilé

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Lubos, myslim, ze dirtyro ti presne vysvetlil ako je to s tou lehotou na nesposobile. Ziadna neni, chapes? Je to iba o tom, ze po nejakej dobe uz musis robit komplet celu STK. Dovtedy sa s autom NEJAZDI. Ak mas nesposobile auto a otravujes tym na cestach, ohrozujes tym vsetkych okolo.

Myslis, ze tym, ze jazdis na nesposobilom aute a ohrozujes seba, ostatnych ( co mas v pi.ci) a svoju rodinu si sef? Ze nedas auto do poriadku pred dovolenkou a dufas, ze nebude problem a vykecas sa z toho ak bude? Tak isto ako ked si sa chvalil, ze jazdis v noci 220 po okreskách? Ked k niecomu pride sa rychlo dosmejes.
lubos zimovcak
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: TK - Nespôsobilé

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Napísal som Presne to iste, čo on....
Nic iné.

Chodím každý rok niekoľko x na STK. Bud si istý, že viem, čo sa môže a čo už nie.

Ostatné hlúposti škoda komentovať.

Mimochodom, spotreba mi vyšla podľa PC 4,3 l nafty, stav km vyše 340.000 km.

Reálne, pod 5 litrov.
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Re: TK - Nespôsobilé

Príspevok od používateľa wilz »

Vy ste tu fakt ako malé deti.
No veď je predsa jasné, že keď je auto nespôsobilé prevádzky, tak formálne správne by ešte aj z tej STK mala odísť na odťahovke. Vôbec nie je podstatné či jej to technik na STK povedal alebo nie, on tú povinnosť nemá a zákon to stanovuje úplne jasne - nespôsobilé auto by nemalo jazdiť a je úplne jedno či dôvodom boli úplne nebrzdiace brzdy, alebo len mala miernu nesúmernosť účinku bŕzd, trocha väčšiu ako je povolená.
Našťastie tu ešte nie je celkom taký poriadok ako napr. v švajci, kde je hocikto ochotný ma nahlásiť telefónom na polícii, že som ho po ceste predbehol rýchlosťou väčšou ako je tam povolené.

V reálnom živote na tomto našom Slovenskui to teda znamená, že keď dostala ten protokol z STK, kľudne na aute odišla domov, (napísala príspevok na forum.autobazar.eu), dohodla si niekde opravu, s tým autom potom išla do opravy a z opravy buď domov a potom na STK, alebo ešte lepšie rovno na STK, to všetko do 2 mesiacov od prvej kontroly.

Samozrejme keby pri tých presunoch bola s tým autom účastníčkou nejakej poistnej udalosti, situácia by sa jej trocha skomplikovala, ale trúfam si predpovedať že keby dokázala že išla do opravovne kvôli tým brzdám, aj poisťovňa by bola zhovievavejšia ako keby sa išla len tak povoziť na formálne nespôsobilom fáre.
dirtyro
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 01.05.2011 00:38
Zdieľať na Facebook

Re: TK - Nespôsobilé

Príspevok od používateľa dirtyro »

A určite máš auto nesposobilé a to kvoli ovalite, presnejšie teda kolísaniu brzdnej sily v priebehu jednej otáčky kolesa? Lebo vysoká ovalita není nebezpečná chyba, ale iba vážna, za to sa nedáva nesposobilosť, ale dočasná sposobilosť. Iba žeby si mal tú istú chybu pri pravidelnej TK a potom aj pri opakovanej. No a pokial máš ozaj nesposobilé tak si kludne jazdi ďalej, ale pokial ťa zastavia policajti, alebo nedajbože budeš účastníkom nehody a bude to riešit poisťovňa tak si nestažuj aký je svet nespravodlivý.
Wilz, trochu ťa opravím, technik je zo zákona povinný oboznámiť zákazníka s vysledkom kontroly.
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: TK - Nespôsobilé

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Wilz, uplny suhlas, az na tuto vetu:

"Poisťovňa by bola zhovievavejšia ako keby sa išla len tak povoziť na formálne nespôsobilom fáre"

Nemyslím si, ze by toto akakolvek poistovna brala do uvahy. Poistovne maju expertov na vyluky z poistenia, na tom funguje ich business. Nijaka poistovna nevznikla, aby platila klientom a ti boli nadmieru spokojni. NESPOSOBILE auto na premavku je prihravka na smec, ktoru by si ziadna poistovna nenechala ujst.

Hlavne sa tu nebavime o tom, ze sa tej ceste na takomto aute do servisu neda vyhnut. Odtahovka takmer po celej BA stoji max do 100 Eur. Keby mi niekto argumentoval, ze musel ohrozit ostatnych kvoli usetrenym 100 Euram, pozeral by som ci neni mentalne chory
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Re: TK - Nespôsobilé

Príspevok od používateľa jaster-83 »

@zimovcak, tu vobec nezalezi ci brzdi alebo nebrzdi (ale nebrzdi ako ma, inak by tema nebola), na papieri je to auto NESPOSOBILE, mozes mat auto v 100% stave, ale ked nemas o tom papier so stemplom nemas nic, napr. len prve 2 body:

Policajt je oprávnený zadržať osvedčenie o evidencii časť I alebo časť II alebo evidenčný doklad od vozidla vydaný v cudzine, ak:

- je vozidlo nespôsobilé alebo technicky nespôsobilé na cestnú premávku alebo ak vozidlo bolo vyradené z evidencie alebo z cestnej premávky

- vodič nepreukázal, že vozidlo bolo v ustanovenej lehote podrobené technickej kontrole alebo emisnej kontrole,

Bez papiera.........sa ani nevyse®ies.....
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Re: TK - Nespôsobilé

Príspevok od používateľa wilz »

Ricardinho83 napísal: 06.07.2022 14:29 Nemyslím si, ze by toto akakolvek poistovna brala do uvahy. Poistovne maju expertov na vyluky z poistenia, na tom funguje ich business. Nijaka poistovna nevznikla, aby platila klientom a ti boli nadmieru spokojni. NESPOSOBILE auto na premavku je prihravka na smec, ktoru by si ziadna poistovna nenechala ujst.
Aj v poisťovniach sú len ľudia, keď je z priebehu udalosti zjavné že poistený nie je žiaden vychcálek, že mal dobrý úmysel problém riešiť a poisťovňa práve nie je v červených číslach a šéf likvidátora nie je mimoriadny buzerant, tak nie je výnimkou ústretové jednanie.
Sám som sa v rámci môjho povolania s tým nie raz stretol a napr. ja na mojom aute som nikdy nemal pneumatiky zapísané v TP a počas viacerých poistných udalostí, ktorými som si prešiel, nikdy s tým nebol problém, hoci si vždy pneumatiky fotili a zapisovali.
cicmanec3
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 11.06.2022 14:41
Zdieľať na Facebook

Re: TK - Nespôsobilé

Príspevok od používateľa cicmanec3 »

Luboz zimoviciak je stary kokot, ma odhazdenych uz 5 milionov kilometrov bez nehody.

To kolkym sposobil svojim jazdeckym umenim nehodu a kolkych nasral uz nevieme, ale bude ich vela.
Som ukazkou nefunkcnosti tohto fora.
cicmanec3
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 11.06.2022 14:41
Zdieľať na Facebook

Re: TK - Nespôsobilé

Príspevok od používateľa cicmanec3 »

A preco sem pani zadavatelka nedala sken protokolu aj zahada. Potom by sa dalo aj odpovedat.
Som ukazkou nefunkcnosti tohto fora.
lubos zimovcak
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: TK - Nespôsobilé

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

..
Naposledy upravil/-a lubos zimovcak v 06.07.2022 16:43, upravené celkom 1 krát.
lubos zimovcak
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: TK - Nespôsobilé

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

cicmanec3 napísal: 06.07.2022 15:59 Luboz zimoviciak je stary kokot, ma odhazdenych uz 5 milionov kilometrov bez nehody.

To kolkym sposobil svojim jazdeckym umenim nehodu a kolkych nasral uz nevieme, ale bude ich vela.
Na Teba je škoda míňať internet.
lubos zimovcak
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: TK - Nespôsobilé

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

jaster-83 napísal: 06.07.2022 14:33 @zimovcak, tu vobec nezalezi ci brzdi alebo nebrzdi (ale nebrzdi ako ma, inak by tema nebola), na papieri je to auto NESPOSOBILE, mozes mat auto v 100% stave, ale ked nemas o tom papier so stemplom nemas nic, napr. len prve 2 body:

Policajt je oprávnený zadržať osvedčenie o evidencii časť I alebo časť II alebo evidenčný doklad od vozidla vydaný v cudzine, ak:

- je vozidlo nespôsobilé alebo technicky nespôsobilé na cestnú premávku alebo ak vozidlo bolo vyradené z evidencie alebo z cestnej premávky

- vodič nepreukázal, že vozidlo bolo v ustanovenej lehote podrobené technickej kontrole alebo emisnej kontrole,

Bez papiera.........sa ani nevyse®ies.....
Videl si protokol z STK?
Lebo ja nie...
lubos zimovcak
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: TK - Nespôsobilé

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

dirtyro napísal: 06.07.2022 14:17 A určite máš auto nesposobilé a to kvoli ovalite, presnejšie teda kolísaniu brzdnej sily v priebehu jednej otáčky kolesa? Lebo vysoká ovalita není nebezpečná chyba, ale iba vážna, za to sa nedáva nesposobilosť, ale dočasná sposobilosť. Iba žeby si mal tú istú chybu pri pravidelnej TK a potom aj pri opakovanej. No a pokial máš ozaj nesposobilé tak si kludne jazdi ďalej, ale pokial ťa zastavia policajti, alebo nedajbože budeš účastníkom nehody a bude to riešit poisťovňa tak si nestažuj aký je svet nespravodlivý.
Wilz, trochu ťa opravím, technik je zo zákona povinný oboznámiť zákazníka s vysledkom kontroly.
Máš pravdu, zle som sa vyjadril.
Nemám zákaz jazdy, čiže, je spôsobilé, ale je tam chyba - spomínaná ovalita.

Predpokladám, že podobnú chybu ma aj dotyčná s brzdami, neverím, že by jej to technik na STK nevysvetlil.

Su to profíci, nemaju dôvod niekomu krivdit, nedajbože ublížiť.

Keby mala takú závažnú chybu, že by musela okamžite odstaviť auto, na 1000% by jej to hneď povedali.

A žiadnu 2 mesačnú lehotu by nedávali.
Chyba tu protokol z STK.

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 41 neregistrovaných