TK - Nespôsobilé

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lubos zimovcak
Príspevky: 3378
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: TK - Nespôsobilé

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

hedy napísal: 05.07.2022 11:40 Ahojte...bola som na STK...cez EK autíčko prešlo...ale TK nedopadla dobre.
Kvôli zlým brzdám mi do protokolu technik uviedol, že auto je nesposobile, no zároveň mi dodal, že mám 2mesiace na to, aby som poruchu odstránila a došla znovu.
Na internete som sa však dočítala, že zrejme tam žiadna taká lehota nie je...že proste autíčko nesmie ísť na cestu...dokonca niekde je uvedené, že by som mala auto odhlásiť.
Ako to teda je?
Iné by asi bolo ak by sa tam uviedlo, že je DOČASNE nespôsobilé, že?
Ale ako píšem...vraj na tom môžem chodiť...že stará TK ešte platí...no mne sa to nezdá.
Môžeš normálne jazdiť, do 2 mesiacov príď a budeš platiť iba symbolickú sumu, nie celú za STK
V žiadnom prípade auto neodhlasuj!!
Samozrejme, daj si ich urobiť niekde v servise a ideál je, že pošleš mechanika na STK a dáš mu na kávu.
Na 1000% už bude auto spôsobilé.
lubos zimovcak
Príspevky: 3378
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: TK - Nespôsobilé

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Keď nevieš nič o STK, tak aspoň nemýl dievča, vážený cemancic.
Jasne napísala, že jej technik povedal, že má prísť do 2 mesiacov, má odstrániť závadu.
Čiže, MÔŽE JAZDIŤ!!
Laskavo si svoje kvázi ironické, premudrele rady niekam strc.
Internet je znôška hlúposti a dievča je už pomýlené " radami" hlupákov.

Takéto opravné STK mám skoro pravidelne.
Jediný problém je, stihnúť termín.

A najlepšie pre začiatočníkov je, nechať urobiť STK servisom, ktorý opravoval.
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Re: TK - Nespôsobilé

Príspevok od používateľa jaster-83 »

@ zimovcak, myslim ze tvoje: "Môžeš normálne jazdiť" je hodne nebezpecna rada, auto dostalo rozsudok nesposobile a nie docasne sposobile, ked ju zastavia tak ma problem a naviac nevieme co konkretne tym brzdam je

• nespôsobilé na prevádzku v cestnej premávke – ak sa technickou kontrolou zistila nebezpečná chyba (nebezpečné chyby – predstavujú priame a bezprostredné riziko pre bezpečnosť cestnej premávky alebo majú vplyv na životné prostredie).
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
lubos zimovcak
Príspevky: 3378
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: TK - Nespôsobilé

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Píše, že jej technik povedal, že ma prísť do 2 mesiacov na opakovanú.
Nevidím nič také, že jej zakázal jazdit.

Rad by som vedel, ako sa dievča dostalo na STK, keď ma také zlé brzdy.

Pričom nenapísala ani o akú chybu ide.

Môže byt rozdiel v účinnosti, slabá ručná, ovalita, ale to neznamená, že je na ceste nebezpečna.

Až pôjde ako človek, v pohode.

Už sa konečne prestaňme tváriť, že naše auta su superšporty a chodíme minimálne preteky F1... :40bd:
miminko23
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 09.10.2009 08:24
Zdieľať na Facebook

Re: TK - Nespôsobilé

Príspevok od používateľa miminko23 »

Zdravim. Ja by som si vyziadal presne info od dotycneho technika STK ktory to ma vediet na 100 %
lubos zimovcak
Príspevky: 3378
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: TK - Nespôsobilé

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Nepomôže žiadnych 20 eur.
Emisná prejde na starom aute do roku výroby 2010 kedykoľvek. Dá sa oklamať.
Po 2010, veľmi ťažko.
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Re: TK - Nespôsobilé

Príspevok od používateľa jaster-83 »

Uz vidim poistovnu co na to povie ked do niekoho pani narazi (aj nie vlastnou vinou) ako plni s usmevom skody co boli sposobene 😁😁👍
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
metamor
Príspevky: 278
Dátum registrácie: 21.04.2009 19:51
Zdieľať na Facebook

Re: TK - Nespôsobilé

Príspevok od používateľa metamor »

On jej povedal že má 2 mesačnú lehotu na opravu nedostatkov dokedy má prísť s autom na opakovanú TK... S nesposobilym autom nemá čo robiť na cestách. Po správnosti by pani mala zavolať odťahovú službu a odniesť auto buď domov alebo do servisu. Nechať to urobiť a na voziku priviesť na stanicu STK... A s autom nejazdit a nepokusat lebo poisťovňa a zeleni si budú mydliť ručičky...
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Re: TK - Nespôsobilé

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Metamor si na morfiu či čo ? Takto to môžeš riešiť ty a ešte pár hlupákov. Technik jej nezakázal jazdu . Dal jej lehotu na odstránenie závady 2 mesiace tak čo tu mudrujete . Kľudne ísť do servisu ak má niekto veľa éčok na účte a ešte sa neviezol odtahovkou kľudne sa treba povoziť .ak je niekto normálny odíde po vlastnej osi ,hodí auto do servisu a po odstránení závad sa po vlastnej osi vráti späť na STK . Ak sa niekomu páčila odťahovka kľudne sa treba povoziť a dať si doviezť auto na STK .
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: TK - Nespôsobilé

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Technik je nikto, ako moze niekomu dovolit jazdu ak je STK neplatna?

"Uz vidim poistovnu co na to povie ked do niekoho pani narazi (aj nie vlastnou vinou) ako plni s usmevom skody co boli sposobene 😁😁👍"

Jaster to cele zhrnul. Nech napali niekomu do auta kde vymena dveri stoji 15 litrov a nech sa skusi v poistovni odvolat na technika z STK. A aj keby nie 15 litrov, snad to bude aspon auto niekoho co tu radi nech pani jazdi v pohode dalej.

Alebo podme este dalej, nech pani s tymi brzdami zrazi niekomu dieta...neradte jej kokotiny aspon
miminko23
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 09.10.2009 08:24
Zdieľať na Facebook

Re: TK - Nespôsobilé

Príspevok od používateľa miminko23 »

AK by to bolo zivotu nebezpecne asi jej to technik povie. Sused mal neake hadzave brzdy v zadu a nepresiel stk. Autom som siel ja potom do servisu a brzdilo uplne standardne.
lubos zimovcak
Príspevky: 3378
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: TK - Nespôsobilé

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

:40bd: :40bd: :40bd:
Hlavne, že NIKTO z nás nevidel protokol, ale už sa veselo zakazuje jazdiť.... ::: ...

Sranda národ.
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: TK - Nespôsobilé

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

"Kvoli zlým brzdám mi do protokolu technik uviedol, že auto je nesposobile"

Lubos, co je na tomto vtipne. Citam NESPÔSOBILE, presne tak jak to bude citat fizel, poistovak, sudny znalec, ktokolvek....
lubos zimovcak
Príspevky: 3378
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: TK - Nespôsobilé

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Aha.
Takže auto vôbec nebrzdi?? :d :D
Brzdi nohou vystrčenou cez dvere, alebo padákom??
Ale no taaaak.
Ked dostala termín do 2 mesiacov, znamená, že má prísť na opakovanu.
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: TK - Nespôsobilé

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Lubos, jasne, je to na smiech. Dalsi "tvrdas" za klavesnicou. Keby si s takymto autom, ktore uz ma v systeme STK online napisane, ze nepreslo kvoli brzdam STK a je NESPOSOBILE, niekomu nadrbal povedzme do novej X7ky a poistovna povie, ze ide vymahat od teba, nebodaj by si niekoho zranil/zabil zmakol by si na zelatinu a hladal by si uniky s placom v ociach. Tak nerad tu ludom blbosti.

Ak je auto NESPOSOBILE a ma to v papieroch, technik moze povedat co chce. Skratka nejazdit. A tie kecy o tom,ze ked ide do servisu tak je to ok, to uz je mimo reality. Takze ked niekoho dokalici po ceste alebo niekomu rozdrbe auto tak je to ok, lebo isla do servisu? Na odtahovku a do servisu

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot], PROCHY603 a 59 neregistrovaných