Ford Focus kúpa

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tomasko99
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 30.08.2007 16:06
Zdieľať na Facebook

Ford Focus kúpa

Príspevok od používateľa tomasko99 »

Zdravím, včera som bol pozriet jeden Focus 1,4 16v r.v.1999, mal zopár závad ale cena je celkom fajn.Čo môže spôsobovať kolísanie voľnobehu pri točení volantom, auto stálo na mieste a otáčky padali až k 500/min.Dalej svieti kontrolka ABS ale predávajúci tvrdí, že vadu odstránil len ju nevymazal z pamate, a pri rozbehu trochu trhá motorom a to robí vraj zanesený palivový filter.Za rady vopred dakujem.
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

ruky prec...

vadu odstranil, len nevymazal..spytaj sa, ci Ti to da do zmluvy, ze ak sa nebude dat vymazat, tak Ti vrati love..

kolisu otacky pri toceni volantom...moze byt odidene servo..alebo nieco okolo elektroniky v suvislosti s riadenim..proste dostane vyssiu zataz, a nestiha ho udrzat..tiez nie lacna zavada..ale mozno sa mylim..

ked trha pri rozbehu, moze to byt aj filter..ale mozu to byt sviecky, moze to byt kabelaz, moze to byt tolko veci, ze by si neveril..

takze este raz, ruky prec..a ak by som ja predaval auto, tak urcite dam vymazat zavady..a to kazdy..ver mi..
kpone
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 27.05.2008 15:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kpone »

Kontrolka na ABS by sa mala zhasnut sama po prejdeni 20metrov ked je vsetko ok! Takze tam bude nieco zle, bud kabel preseknutý alebo na poloosi ten kruzok poskodený, zlomený!
Kilometrov bude to mat cez 200tis, tak to radsej ani nekupuj!
sivap
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 22.03.2008 19:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sivap »

podla mna je ta 1.4 slaba ja mam 1.6 16V combi a ziadna slava .Pohladaj daku 1.6
italcars
Príspevky: 2242
Dátum registrácie: 02.12.2008 13:29
Bydlisko: PP-okolie
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa italcars »

odporučma nebrat lebo je to mačka vo vreci tie zavady ktore si spomenul musel majitel priznat lebo na to pride aj laik ale kde su ostatne zavady auta ? mozno ze niesu moze sa aj ja mylit

ale maš istotu ze ti všetk oo aute povedal ?
ja by som ho nebral osobne
tomasko99
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 30.08.2007 16:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomasko99 »

goshen
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 08.01.2009 09:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa goshen »

Dnes mas na trhu plno focusov za prijatelnu cenu, ale nenapadlo ta radsej prihodit par eur za auto, ktore nebude skapinat, sklbat sebou, svietit, blikat, piskat, gulat ocami a kvitnut? NIc v zlom, ale dnes je vyber ozaj siroky a ceny uz lepsie nebudu. ak kupujes pre seba a na dlhsie, tak vyberaj dokladne, neskoc hned po prvom lakavom kuse... Ak na kseft, tak sorry, ale uz na tom asi nezarobis...
janbaluhrasko
Príspevky: 217
Dátum registrácie: 15.02.2010 17:32
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa janbaluhrasko »

Ten volnobeh toje vadny volnobezny ventil cca 50 e, trhanie toje asi modul zapalovania alebo sviecky ,kable origo drahe, kukni 'fordjag' daj do guuglu. Ked svieti abs tak to neni odstranene. Pozor na koroziu! :zg282:
x77x
expert: detailing
Príspevky: 2686
Dátum registrácie: 14.06.2008 18:40
Bydlisko: PD
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa x77x »

mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

lakinooo napísal:Nech chybu vymaze, filter vymeni. Investicia mozno aj 20e.
Jednoznačne.Výmaz sa urobí sám po pár metroch ak sa všetko správne načíta.Filter je blbosť,môže síce limitovať motor pri vyýších otáčkach ale nikdy nie pri rozbehu.Ten sprostý filter o rozbiehaní auta nič nevie,asi tak.Vždy keď čítam takú kapitálnu hovadinu by som toto fórum zakázal.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

janbaluhrasko napísal:Ten volnobeh toje vadny volnobezny ventil cca 50 e, trhanie toje asi modul zapalovania alebo sviecky ,kable origo drahe, kukni 'fordjag' daj do guuglu. Ked svieti abs tak to neni odstranene. Pozor na koroziu! :zg282:
Logická úvaha.Káble sa dajú kúpiť aj lacné (relatívne) a kvalitné,originálne by som tiež oblúkom obišiel.
ici7
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 14.03.2008 11:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ici7 »

volnobeh - pre tento typ motorov bezna vec. Niekedy staci uplne streknut do volnobezneho ventilu cistic brzd a sa to ustali. Ale samozrejme to moze byt aj volnobezny ventil
servo - pri toceni volantom ze klesnu otacky je normalna vec, ale nie az na 500.
trhanie motora - moze to byt vela veci. Ale pokial predavajuci nie je schopny vymenit palivovy filter, ktory stoji 15e tak boh vie v akom stave su napravy a celkovo ci vobec auto malo pravidelnu udzbu. Tiez pozor ci niekde olej netecie
ABS - urcite nie je opravene pokial kontrolka svieti. Ak je abs v poriadku tak uz po nastartovani auta by mala zhasnut.

Ja by som to auto nekupoval. A urcite by som zvolil iny motor.
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

presne tak,, chyba abs neni odstranena,, kolisanie otacok je skoro normalka na tychto autach - niekedy staci vycistit klapku a nic menit nemusis,,treba zacat tym a na tychto pekacoch ako ford to robim ako na beziacom pase , sklbanie od zakladnych sviecok,kablov,cievky, atd - treba zistit - nie vsetko hned menit,inak dobre,lacne auta - len 1.4 je slaby ako caj ,,,a na lekvarove reci ze len filter a podobne kraviny nedaj - to su predajne dristy predavajucich - vsetko je len -- ale ked si to das spravit do dielne, tak to len nemusi byt a zaplatis to ty ,,,
tomasko99
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 30.08.2007 16:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomasko99 »

Tak som včera kúpil iný Focus, bez kolísania voľnobehu, 5 dverový 1,6 tku celkom dobrý stav a ostalo kopec eur na prípadné opravy.Prišiel som na ňom 140 km domov a na nič závažné som neprišiel.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných