:::SLUSNOST NADOVSETKO...::::

témy týkajuce sa všetkého a ničoho mimo diskusie o autách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

rudolfo63
Príspevky: 9947
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

:::SLUSNOST NADOVSETKO...::::

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...ja viem...,blbe tema,ale musel som nad nim porozmyslat...Som v centre Salzburga a na parkovisku stoji octavka s registrackou BA...Podchadzam k nim a so slovami...Dobry den,ako sa mame...?...vystieram na pozdrav aj ruku......Co chces...?Ich odpoved ma dost zaskocila,pozreli na mna z vrchu,nasadli a bez slova odisli...Nebolo to prvykrat....Vzdy,ked som v zahrani8ci zaparkoval niekde na pumpe a videl mom SK znacku...,nedalo mi to a prihovoril som sa,hlavne vtedy,ak som bol vonka 1-2 roky,takze to bol pre mna akoby sviatok...Mnohokrat sa stalo,ze ma odbili slovami....,daj nam pokoj...,co si zac...,alebo ma ignorovali...Mnohokrat sa stalo,ze za noviny a casopisy v aute som ich pozval na obed...,fajne sme pokecali a vzapeti siel kazdy svojou cestou,ale bolo to mile...Ked vidim trebars poliaka,ktory sa prihovori rodakovi,hned najdu spolocnu rec...,Rusi su si vsetci rovni...,len my sme akysi nie z tej zemi...Ze by to bolo nedovercivostou...?Alebo sa musi pozriet na tvoje faro aby ohodnotil tvoje kvality a podla toho posudzoval cloveka...?Pri Mnichove sa stala dopravna nehoda...Auto bolo z okresu...NZ...,nebolo to na dialnici a ked som sa na parkovisku spytal cloveka na SK znackach preco nezastavil lebo tade prechadzal...,tak jeho odpoved znela...madarovi...?...v zivote...Zabudame na ludsku stranku na nasich cestach,ale v zahranici by sme mali mat k sebe nejak blizsie...Nie kvoli pomocy,ale ako narod...A teraz ma kludne zyebte...
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

lebo používaš praktiky ako pouličny predajcovia . .

a každy si myslí že niečo chceš :-)
rudolfo63
Príspevky: 9947
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

..obi si si cikulu macal kazdy den ...v kyseline sirovej...
slkstyle
Príspevky: 339
Dátum registrácie: 16.01.2010 19:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa slkstyle »

.vystieram na pozdrav aj ruku - tu je problem. je to cudzi clovek vyklada si nakup rozmysla nad niecim a ty ho oslovis to je este ok ale nemozes hned chciet ruku, tiez by mi to bolo neprijemne/divne/zvysil by som pozornost

skus tak min 2 - 3 metre od neho sa pozdravit a slusne pokecat.. nechod k nemu a urcite nedavaj ruku kurva sak sa nepoznate vobec co on moze vediet...
drautostar
Príspevky: 1164
Dátum registrácie: 16.10.2008 14:21
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa drautostar »

Slováčisko, len čo vyjde za rodnú dedinu, už si myslí, že mu patrí svet. Hneď baví kápa, :441f: preto tá arogancia majstrov sveta.
bbbr
Príspevky: 3603
Dátum registrácie: 06.03.2008 18:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbbr »

My Slováci sme v mnohých veciach čudní, tak ako píšeš. Aj u mňa je to úplne normálne, napr. cestou na dovolenku, stretnem Slovákov, prihovorím sa ( odkiaľ idete?, z dovolenky?, ako bolo?...) ak sú normálni porozprávam sa zaželám šťastnú cestu a ideme ďalej. Ak je to arogantný nafúkaný hlupák, pomyslím si, vyser si oko debko, pousmejem sa, pokrútim hlavou a idem ďalej. Ak sa ma pýta na Slovensku nejaký zahraničný turista na cestu, alebo potrebuje pomoc, tak sa chovám dvakrát slušnejšie ako ku Slovákovi ( hoci sa snažím byť k normálnym ľuďom vždy slušný), lebo to beriem tak, že nereprezentujem len seba, ale celý národ a možno som 1. človek na Slovensku s ktorým sa ten turista rozpráva.
x77x
expert: detailing
Príspevky: 2686
Dátum registrácie: 14.06.2008 18:40
Bydlisko: PD
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa x77x »

.............. no Rudko tak ako si to popisal hore , vyzera to sice priatelsky , ALE keby niekto vonku na mna vybehne s takym "dobrim" gestom tak mu flaknem jednu za ucho ze co si to dovoluje . Ono mne to pripada ze ten doticny je nieka ku_rva co ma chce na niecom oje_bat..... neboj teba by som uz spoznal tak by som ti neflakol :42f9:
verthego
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 20.11.2008 20:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa verthego »

pred mesiacom, alebo tak nejak tu bola nejaka tema a rudolfo sa tam dost osopil na nejakeho typka. proste pride mi pateticke, ze teraz zrazu slusnost nadovsetko...
.Homo homini lupus.
kacir003
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 06.01.2010 14:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kacir003 »

Pripomenuli ste mi celkom milu situaciu z minuleho leta, suvisiacu s temou.. S rodinou sme sa vybrali na dovolenku do chorvatska svojim autom po prvy krat, iba podla mapy a gps. Samozrejme cestou tam sme v Slovinsku takpovediac zabludili, jednoducho boli dve hodiny rano, ciernocierna tma a tocili sme sa na kruhovom objazde dookola, lebo sme nevedeli ktorym smerom ist. A odrazu za nami strieborny Mercedes s BA znackou =) rodinka, a evidentne tiez nevedeli, ktorym smerom... a mali namierene tiez do Chorvatska. Tak sme na nich zablikali, zastali sme, oni pochopili a zastavili pri nas a niak sme spolocne prisli na to, kudy kam... Samozrejme sme pokecali a zapriali si prijemnu dovolenku.
Tymto chcem rodinku pozdravit, ak naaaahodou toto niekto z dotycnych cita.=) Vtedajsi nas voz strieborny Peugeot 307sw BA-......
Takze, vsetko zavisi od danej situacie, nalady a toho na koho v zahranici natrafis. Pri takych prehnanych prejavoch priatelskosti sa ale vobec necudujem, ze si sa nestretol okamzite s opatovanim rovnakeho pristupu.
tibor6-8
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 25.12.2007 18:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tibor6-8 »

Je pravda čo píše Rudy slovák v zahraničí by ťa aj 3-krát zaprel mám s tým skúsenosť tiež cesta do nemecka 2hod.po polnoci zastávka na diaľnici odstavíme sa vedľa auta čo tam stojí vystupujeme a zbadáme SK značky chlapi stoja pred autom hovorím nazdar chlapi pausa a on že čo chceš ja mu hovorím nič len tak a nakoniec po pár výmenách sme sa skoro hasili na odpočívadle asi tak slováci zato s poliakom rozhovor ako starí známi a pri tom sme sa prví krát videli :300f:
rudolfo63
Príspevky: 9947
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...verthego...,suhlasim s tebou.ale nie som z tych,co po sebe nechaju skakat a ver mi,ze keby som ta stretol,poznal by si celkom fajn cloveka...,aspon v to dufam...A slusny som ku kazdemu...,pokial mozem...
colerman
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 23.01.2009 17:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa colerman »

rudolfo63:na jednej strane pokus o fajne gesto ale na druhej strane...uznaj sam..niekto kto ta nepozna a ty nepoznas jeho len tak pride ..pozdravi sa..a poda ti ruku a opyta sa ako sa mas....?..mna by tiez napadlo o co ti ide....asi je to aj tym ako je tu tu na SK...staci ked som bol na autobusovej stanici v BA prisla za mnou romka (aj z deckama v "zavese")..ze ma na predaj "zlatu" retaz ale nema na zradlo ze mi ju pusti lacno...poslem ju do (cenzura) o asi 10 minut pride sockar ze nema peniaze na autobus a potrebuje sa dostat domov...tiez ho niekam poslem...sedim si hore na poschodi a pijem si kafe z automatu a cakam na odvoz...a pride zenska...a hadaj co potrebuje aby sa dostala domov...a toto sa mi nestalo raz...najlepsie bolo ze ten isty clovek co krkal ked som do BA prisiel ...krkal ked som z nej odchadzal....a stale nemal na bus...a teraz si predstav ze niekto iny len tak pride a ty rozmyslas co to bude teraz....aky je v tom zamer....je ine ked sa niekto opyta trebars na cestu a medzi recou sa opyta kam cestujete alebo tak ..(gramatiku neriesit)
rudolfo63
Príspevky: 9947
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

..colerman...,ale hej...,ja som chcel naznacit nie problem...,skor akusi ignoranciu jedneho voci druhemu na zahranicnych cestach,,otacanie sa chrbtom,ak uvidis SK znacky...,neochota...,itd
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Ta vieš RUDKO...ale keby si ho po pár km stretol pri pokazenom,alebo nebodaj rozbitom aute a nezastal...tak Ty by si bol ten naj... CHU.... a DEB...takí sme...
demon222
Príspevky: 312
Dátum registrácie: 16.10.2009 09:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa demon222 »

rudi mne by tiez nebolo najprijemnejsie keby niekto prisiel ku mne a hned mi ruku podaval a zdravil ale ak by si z dialky pozdravil a zachvilku sa spytal ci cestujeme atd. tak samozrejme by som sa zakecal skocili na kafco a podobne za priaznivych okolnosti :) musis to brat aj z ich pohladu mozno sa ponahlali boli v robote a chceli byt cim skor doma pri detoch...
a ked vidim v zahranici nejake pokazene auto so Slovenskou SPZ tak pre mna to je samozrejmost zastavit a pomoct ako sa bude dat...

Návrat na "Shoutbox - o všetkom"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní