Octavia - automat na manual

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

robo7236
Príspevky: 145
Dátum registrácie: 16.01.2010 10:57
Zdieľať na Facebook

Octavia - automat na manual

Príspevok od používateľa robo7236 »

chcel by som sa spytat mam octaviu 1.9tdi automat je mozne to tohto auta dat manualnu prevodovku?dovoli to elektronika?alebo su tam nejake moc velke zmeni kvoli co mu by to nesedelo?ma s tymto niekto skusenost?za rady vopred dakujem!
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

naj jednoduchšie je
PREDAT automat
KUPIT manual

:-)
vlado1886
Príspevky: 242
Dátum registrácie: 21.12.2008 19:47
Bydlisko: Pod Dubnom
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vlado1886 »

Mam doma automaticku pracku Ardo z vrchu plnenu a chcel by ju prerobit na manualnu,plnenu z predu. Ako na to?[/b]
kassak155@azet.sk
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 17.03.2007 19:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kassak155@azet.sk »

Mam doma Vectru sedan, a chcel by som z nej spravit combi. Bude s tym nejaky problem????
Ja z vas umrem asi :d :D
marek299
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 06.04.2009 21:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek299 »

prerobit sa to da,ale je to financne narocne a ked to vsetko spravis tak budes mat problem s technicakom v ktorom budes mat zapisany automat.
mito1232
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 04.04.2009 19:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mito1232 »

chlapi nečudujme sa, oblastí je veľa a nie každý sa rozumie všetkému, ale teda jasné je aj to, že otázka položená marekom 299 je strašne laická!!!! uff
deltaforce
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 20.03.2008 16:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa deltaforce »

Da sa, ale fin.sa oplati to predat a kupit manual. Vlastna skusenost...


-----------------
www.2222.sk
Audi A4 Avant, 1.9 TDi, 81KW, AFN, 4rychlostny automat
Lubos01
Príspevky: 700
Dátum registrácie: 25.02.2010 23:47
Bydlisko: Trnava / Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lubos01 »

Jaky ste vsetci mudry :)

Najcastejsie sa stretavam s vymenou automat za manual prave vtedy ked sa automat vysipe a je treba novu prevodovku :)

Pokial je to aj tento pripad, netreba sa cudvoat, manualnych prevodoviek s koktavii je plna prdel pomerne za lacno, s automatmy to bude rapidne horsie :)
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

oplatí sa to iba ak robíš s autami a urobíš si to sám, lebo je s tým tolko hodín práce, že len za robotu dáš majland a ak máš máš jednu celu octavku s manualom na nahradné diely, lebo sa tam mení vela vecí aj iných ako je prevodovka. poloosi, spojka, elektronika atd atd... Ak by si mal tie veci okolo toho kupovať nové, + zaplatiť niekomu normálnu poriemernu hodinovu servisnu sadzbu, stálo by ťa to pomaly ako taká celá staršia jazdená octavka I v slušnom stave...
robo7236
Príspevky: 145
Dátum registrácie: 16.01.2010 10:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa robo7236 »

petyy napísal:oplatí sa to iba ak robíš s autami a urobíš si to sám, lebo je s tým tolko hodín práce, že len za robotu dáš majland a ak máš máš jednu celu octavku s manualom na nahradné diely, lebo sa tam mení vela vecí aj iných ako je prevodovka. poloosi, spojka, elektronika atd atd... Ak by si mal tie veci okolo toho kupovať nové, + zaplatiť niekomu normálnu poriemernu hodinovu servisnu sadzbu, stálo by ťa to pomaly ako taká celá staršia jazdená octavka I v slušnom stave...
no ano v tom mas velku pravdu do servisu to davat je na nezaplatenie...veci mam a spravit to chcem tiez ja...vsetko by slo len ta elektonika mi neda pokoj...
robo7236
Príspevky: 145
Dátum registrácie: 16.01.2010 10:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa robo7236 »

Lubos01 napísal:Jaky ste vsetci mudry :)

Najcastejsie sa stretavam s vymenou automat za manual prave vtedy ked sa automat vysipe a je treba novu prevodovku :)

Pokial je to aj tento pripad, netreba sa cudvoat, manualnych prevodoviek s koktavii je plna prdel pomerne za lacno, s automatmy to bude rapidne horsie :)
presne tak....na toto som myslel este sa nesype ale mam ten pocit ze uz zachvilu sa vysipe :3035: a ked to uz menit tak radsej na manual...
robo7236
Príspevky: 145
Dátum registrácie: 16.01.2010 10:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa robo7236 »

vlado1886 napísal:Mam doma automaticku pracku Ardo z vrchu plnenu a chcel by ju prerobit na manualnu,plnenu z predu. Ako na to?[/b]
vyskusaj ju polozit na zem :3035: aby si mal dvierka spredu
robo7236
Príspevky: 145
Dátum registrácie: 16.01.2010 10:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa robo7236 »

kassak155@azet.sk napísal:Mam doma Vectru sedan, a chcel by som z nej spravit combi. Bude s tym nejaky problem????
Ja z vas umrem asi :d :D
presne na tuto odpoved som cakal vazne mi to pomohlo...
valecek
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 29.06.2008 10:33
Bydlisko: KE
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa valecek »

dasato no ako laikovi ktory si pracu bude musiet dat zaplatit bude niekolkonasobne drahsia ako je samotna hodnota predovky. + musis zohnat kompletny cely packt neviem ci dokonca nie aj s novou riadiacou jednotkou.

cize radsej ju predaj a kup inu octu
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 18 neregistrovaných