C 220 CDI

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

hawo99
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 14.05.2008 12:18
Zdieľať na Facebook

C 220 CDI

Príspevok od používateľa hawo99 »

Mercedes Benz W202 rocnik 1998 220 CDI (125k)
200 000 km cca


Rozmyslam nad kupou, resp. vymenou mojho auta (nepodstatne) za tento model, ak mate niekto skusenosti v com by mohol byt najvacsi problem technicky.

K tomu by som povedal, ze uz som si bol jeden takyto kus vyskusat a auto od motora konkretne od turba/vyfuku vydavalo akysi hruby zvuk (HUUU) este pred aktivaciou turba... neviem ci ide o netesnost vo vyfukovom potruby , v kazdom pripade auto nemalo znizeny vykon ani nestabilny vykon...
Dakujem
svido
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 06.10.2008 17:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa svido »

cca 200.000 km je celkom dost na CDI.
simie69
Príspevky: 125
Dátum registrácie: 11.09.2007 19:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa simie69 »

presne tak, dieslový motor s viac ako 150 000 km je šrot :4090:
martincichy
Príspevky: 5449
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

svido napísal:cca 200.000 km je celkom dost na CDI.
ďalší do zoznamu agentúry jedna babka povedala...

motor je v pohode, pri kvalitnej nafte a pravidelnom servise bez problému odkrúti aj trojnásobok, aj štvornásobok ba aj päťnásobok týchto kilometrov... poznám chalanov, ktorý s týmto motorom majú aj 700 tis km a jazdia bezporuchovo. Ale vstreky už menili všetci (ukrajinská nafta - drahé ponaučenie)

daj si záležať na servisnej histórii vozidla a nemáš problém.
martincichy
Príspevky: 5449
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

simie69 napísal:presne tak, dieslový motor s viac ako 150 000 km je šrot :4090:
ešteže mám benzín, ktorý má najazdených 355 tis km :)

len nerozumiem môjmu citroenu ax 1.4 diesel, ktorý má 400 tis km, jak je to možné, že stále štartuje na šupu, už mal byť dávno k.o... nevieš?
hawo99
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 14.05.2008 12:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hawo99 »

vrela vdaka:), presne som potreboval pocut poslednu odpoved:) urcite si dam pozor aby bola servisna knizka a hlavne aby slo o nemecky dovoz ( lepsia nafta), viem ze sa jedna o common rail a ako som sa uz docital, ide o celkom drahu zalezitost vzlhadom na cenu vozidla... k tym dvom predoslim prispevkom od majitelov fabie htp sa nevyjadrujem
hawo99
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 14.05.2008 12:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hawo99 »

posledne dve odpovede dakujem:)
svido
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 06.10.2008 17:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa svido »

martin cichy napísal:
svido napísal:cca 200.000 km je celkom dost na CDI.
ďalší do zoznamu agentúry jedna babka povedala...

motor je v pohode, pri kvalitnej nafte a pravidelnom servise bez problému odkrúti aj trojnásobok, aj štvornásobok ba aj päťnásobok týchto kilometrov... poznám chalanov, ktorý s týmto motorom majú aj 700 tis km a jazdia bezporuchovo. Ale vstreky už menili všetci (ukrajinská nafta - drahé ponaučenie)

daj si záležať na servisnej histórii vozidla a nemáš problém.
No ved presne o vstreky ide.
camry
Príspevky: 604
Dátum registrácie: 27.04.2007 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa camry »

čo ešte dodať k odpovediam. Motor CDI s 200 tisíc km dokonca už po výmene vstrekovačov môže byť. Bolo by dobré zistiť servisnú históriu. Ak však vozidlo bolo servisované v autorizovanom servise MB tak s tou históriou môže byť problém. Pretože servisné záznamy sa orientujú len na pravidelné prehliadky v servisnej knižke. Opravy tam zaznamenané nie sú. Vstrekovače ale môžu kľudne vydržať aj 500 tisíc km, závisí to ozaj najmä od nafty. V nemecku tie autá jazdia ako taxíky bez problémov, ale zas nemecký taxikári väčšinou nelejú do nádrže naftu z nejakých pochybných sudov, ale tankujú kvalitu.
simie69
Príspevky: 125
Dátum registrácie: 11.09.2007 19:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa simie69 »

Pre menej chápavých - môj príspevok bol irónia.... :d :D
hawo99
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 14.05.2008 12:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hawo99 »

celkovym stavom auta bych sa velice rad riadil ale ako napriklad zistim ze vstrekyuz bojdu do faku?
simie69
Príspevky: 125
Dátum registrácie: 11.09.2007 19:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa simie69 »

hawo99: zvýšená dymivosť (čierna), zvýšená spotreba, v niektorých prípadoch aj prehrievanie motora... diagnostika ti prezradí viac ;)
PPoliak
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 07.03.2008 13:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PPoliak »

Ahoj mal som s týmto motorom sprintera 01, ktorý keď som predával mal cca 280000km a veru raz som v ňom nejáký vysokotlaký vstrekovací ventil menil. Stálo to komplet s prácou 11500 Sk v MB Martin. A veru bolo to po tom ako som nalial "sudovú naftu". Inak to auto chodilo ako gula bez najmenších problémov. Teraz mám c220cdi 2006, cca 110000 a zatiaľ v pohode. No ponaučil som sa a výhradne u OMV tankujem. P.S. Tiež mám pocit že 12-ročný bude mať cez 300 tis. km, čo však podľa mňa nie je žiaden problém. Ako už niekto spomínal záleži na stave... Inak veľa šťastia!
Talli
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 06.12.2008 16:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Talli »

Osobná skúsenost MB E 220cdi 2003 110kw...oproti iným dieslom trochu vyssia hlucnost (studeny motor) ..najazdene 260 000km jediná porucha prasknutá hadica od turba,a obcas prepínalo do núdzového režimu(už nerobí)...inak žiadny problém...
Druhé auto MB Vito 111CDI (ten isty ako v E) 170 000 bez akýchkolvek problémov...motor vzhladom k papierovým hodnotám tahá nadpriemerne...a mali sme aj Ml 270CDI(aj ked motor z iného súdka) a najazdene 280 000 km a jediná vec bola výmena trisiek(nekvalitná nafta) inak iba pravidelná údržba...ani jedno zo spominanych aut nedymilo...
Bjukemen
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 07.04.2008 17:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Bjukemen »

martin cichy napísal:
svido napísal:cca 200.000 km je celkom dost na CDI.
ďalší do zoznamu agentúry jedna babka povedala...

motor je v pohode, pri kvalitnej nafte a pravidelnom servise bez problému odkrúti aj trojnásobok, aj štvornásobok ba aj päťnásobok týchto kilometrov... poznám chalanov, ktorý s týmto motorom majú aj 700 tis km a jazdia bezporuchovo. Ale vstreky už menili všetci (ukrajinská nafta - drahé ponaučenie)

daj si záležať na servisnej histórii vozidla a nemáš problém.
...no na ukrajinskú naftu som najazdil kvantum kilometrov a to mam 1.9JTD prvu verziu kde boli velmi citlive vstreky motor ma najazdenych 240 000 na povodnych vstrekoch a funguje...neviem skade all beriete že ukr. nafta je šrot...ja inú už do auta nedam...

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných