Tico-Niekoľko otázok

Diskusia ohľadne vozidiel značiek Chevrolet a Daewoo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

66QUATTRO
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 19.01.2010 19:03
Zdieľať na Facebook

Tico-Niekoľko otázok

Príspevok od používateľa 66QUATTRO »

Dobrý deň, teta nám chce darovať Tico. Je zachovalé má naj. 31000km. Rozhodli sme sa ho zobrať a využívať na jazdenie do mesta na krátke trasy. Dnes som ho bol pozrieť a potreboval by som odpoveď na niekoľko otázok aby som ho mohol ´´dať do poriadku´´.
1- Olej s akou špecifikáciou sa má dávať do motora?
2- -//- do prevodovky?
3- Aká chladiaca kvapalina sa má dávať do chladiča?
4- Auto naštartovalo na prvý šup, na sýtiči išlo pekne no po zohriatí okamžite zdochlo na voľnobehu a nechcelo udržať voľnobeh. Dajú sa tam nastavovať voľnobežné otáčky alebo je tam niečo čo sa zvykne ´´kakať´´?
Našiel som v ňom aj ´´návod´´ na obsluhu no ten bol písaný dosť laicky takže ak by mal nejaký link na niečo v pdf formáte ako ho servisovať, udržiavať bol by som veľmi vďačný. Ostatné témy som prehľadal aj na Daewoo fóre no k týmto informáciám som sa nedostal, nakoľko boli plné len neužitočných informácií. Prešiel som taktiež aj zahraničné stránky no tie poskytovali len základné technické údaje. Preto budem vďačný hlavne za príspevky k veci. Ak som nejako porušil pravidlá fóra prosím o admina o začlenenie témy do už existujúcej , prípadne to zmazať.
P.S. - viem že auto je nebezpečné do dnešnej premávky no predsa len sme sa rozhodli si ho nechať , keďže nám ho teta chce darovať.
Ďakujem vopred všetkým za rady a prajem pekný deň.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

1. To máš jedno, musí to zožrať všetko
1., 2. - toto: http://forum.autobazar.eu/mazacie-plany-t20039.html si už videl?
3. Taká ako tam je (farba, pri výmene komplet náplne to je jedno.
Moc to prežívaš...

To „auto” je nie že nebezpečné do dnešnej premávky, to auto bolo nebezpečné už v čase svojho vzniku a v niektorých krajinách sa ani nesmelo predávať (zadný pasažieri majú napr. hlavy za osou zadnej nápravy)!
66QUATTRO
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 19.01.2010 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 66QUATTRO »

Ďakujem k tým olejom to pomohlo, pracujem v tribotechnickom laboratóriu takže by som chcel už len z toho titulu použiť olej taký ako sa má. Moc to neprežívam ale o autá sa starám aj keď sú staré a nechcem ich ničiť nevhodnou údržbou. No do mesta snáď postačí na behanie. V podstate nám v rodine nahradí 120ku na ktorej som behal ja do mesta. Takže čo sa týka bezpečnosti budú už aj pásy vzadu +.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

120 má vzadu +motor...
66QUATTRO
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 19.01.2010 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 66QUATTRO »

:4090: jo jo má ..
rxe
Príspevky: 165
Dátum registrácie: 17.06.2007 12:19
Zdieľať na Facebook

tico

Príspevok od používateľa rxe »

a dovolil by som si tvdit ze urcite bezpecnejsia ako tico
66QUATTRO
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 19.01.2010 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 66QUATTRO »

Áno , ale nie keď jej vypadávajú prahy od korózie...
SPIDDDY
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 29.10.2009 20:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa SPIDDDY »

Videl som uz Tico ako dopadlo, ked sa s rozpinavym vodicom vrypalo medzi dve auta a to prve nahle zastalo. Ostala z neho iba harmonika. Prva 406-ka mala odrety lak na narazniku a odpadnute EVC a moja hrdzava 120 -tka mala zruseny predok. Nastastie nam neodisli chladice, tak sme sa v zdravi pobrali kazdy svojim smerom domov. Preto ti radim, aby si skutocne pouzival tico vylucne ako nakupnu kabelku, a nie na trasy smerujuce mimo mesta.
martincichy
Príspevky: 5454
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

tico.... niečo sme už vyvárali. to auto nemá nemá žiadne, ale naozaj žiadne výstuže karosérie. sú to len plechy nabodované ku sebe a hotovo.

favorit je určite bezpečnejší.

tico by som používal len na jazdenie vo veľmi krátkych vzdialenostiach, mimo mesta by som v ňom nešiel
66QUATTRO
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 19.01.2010 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 66QUATTRO »

Áno viem , že to nie je bohvieaká bezpečnosť... no zase je bezpečnejšie ako motorka ... takže do mesta na nakupovanie a také hádam poslúži. Pán cichy , keďže ste tico mali nemohli by ste mi poradiť ohľadne ten chladiacej kvapaliny a toho problému s voľnobehom? Oleje som si našiel v mazacích plánoch.
Leon5216
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 17.07.2010 22:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Leon5216 »

Najviac sa asi dozvies na Daewoo fore, od ludi co ho maju. Len tak namatkovo som ti nasiel tieto dve temy.

http://forum.cars.cz/chevrolet/viewtopi ... 16&t=18518

http://forum.cars.cz/chevrolet/viewtopi ... 16&t=14960
autovia
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 12.01.2011 22:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autovia »

Olej 1OW4O, prevodovkový nerieš, určite tam bude. Moj nazor: najlepšie auto na svete! Bezpečnosť jasné, nič moc, ale spolahlivosť 200 percent. Jasne, vyzerá ako žehlička z 80. tych rokov, a po zime troška hnedne, ale lepšie auto nepoznam. Mam doma ešte Audi A6 avant, 03, a octaviu 1.9 tdi, ale tico milujem najviac, je spolahlive a vojde v meste do každej štrbiny. Ked idem na dovolenku, beriem jednoznačne tico, minulý rok bolo na sicilii, rok predtým v dánsku. Mne sa dovolenkovanie na nom velmi pači. doma zbalim veci do ruksaka, ak po ceste klakne, ostane tam, a doma sa kupi do zasoby druhe. Pokaziť sa može hocičo, no servis A6 niekde v IT by višiel viac ako tri tica. Je to super spolahlive auto, kontroluj iba vodu a olej, a nič by ťa nemuselo zradiť, TICO POWER 4 EWER. To auto obyde svet. Kto neverí, možem mu poslať fotky....
66QUATTRO
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 19.01.2010 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 66QUATTRO »

Ďakujem tie témy niečo pomôžu hádam.. v návode sa písalo že prevodový meniť každých 20000 to je dosť málo podľa mňa... ale zase auto posledný rok stálo a doteraz ktovie ako čo bolo robené..takže aspoň teraz by som motorový aj prevodový vymenil... no v nádržke na chladiacu bolo len trocha na spodku pod minimom... a bola to biela tekutina..bez farby..takže ten fridex by to mohol byť? hehe na ticu to môže byť fajn dovolenka... ako mne sa smejú kamaráti že chodím do mesta na 120 ke.. a mohol by som aj na lepších autách..ale proste prečo nedrať staré auto keď ho ešte máme...
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Autovia, to myslíš vážne?!

Keby do teba narazil niekto len 50km/h, tak by si mal veľké šťastie, že si prežil. Keď už maličkého špunta, tak Matiz je tisíc krát bezpečnejší. No ani v ňom by som sa necítil bezpečne a nič v zlom, ale do Tica by som ani nesadol. Mám za sebou tri havárie, viem o čo píšem.
martincichy
Príspevky: 5454
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

vždy keď idem na dlhšiu trať, vždy si vyberiem auto s najsilnejším motorom, ktoré mám k dispozícii. neverím, že človek vlastniaci A6 avant sa vyberie na dovolenku na sicílii v ticu, tomu neverím. fakt neverím.

Skontroluj systém voľnobehu, čidlo. Možno je len špinavé.

Chladiaca kvapalina - obyčajný fridex splní svoj účel.

Návrat na "Chevrolet + Daewoo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 39 neregistrovaných