Thalia olej - rozvody

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

roxio
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 29.09.2006 06:40
Zdieľať na Facebook

Thalia olej - rozvody

Príspevok od používateľa roxio »

Zdravim známa kupila Thaliu 1.4 benzin r.v. 2004 najazdenych 74000km, rozvody este neboli menene ma ich dat vymenit? Olej meneny 9/2008 ELF 5W40 od vymeny najazdenych cca 18.000km, podla servisnej knihy sa ma menit po 30.000km alebo dva roky, majitel tam mal poznamku ze po roku, ma vymenit alebo este pockat? Kolko stoji cca rozvodova sada? Kde najlepsie kupit v SR?
nikosk
Príspevky: 161
Dátum registrácie: 15.08.2008 18:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nikosk »

no čo sa týka oleja tak tam by som velmo nešpekuloval a vymenil aspon každých 15000km alebo raz za rok tým nič nepokazí práve naopak,nič v zlom ale ja tým LL olejom nejako neverím myslím že tých pár euro za to stojí
viktorDDD
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 07.07.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa viktorDDD »

treba zobrať niekoľko vecí do úvahy, napr. keď sa tých 30tis. najazdí za pol roka na diaľnici na dlhé trasy tak ten olej bude aj po toľkých km v lepšom stave ako olej po 15tis. keď auto jazdilo krátke trasy s častými studenými štartmi, v tom prípade by som nejazdil na ten olej 30tis. alebo 2roky, ale meniť po 15tis.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

2004ka thalia, navyse s 74.000km (bohvie) nevyzera ze bola jazdena po dialniciach kvaltom 50.000km rocne.

moje odporucanie : olej maximalne 15.000km lebo naozaj stoja nic a netreba to zbytocne testovat co motor vydrzi, takze olej vymenit hned teraz.

rozvody vymenit takisto hned. Thalia moze byt stocena, moze mat 200.000km a podobne. Nevies co kupujes pri ojazdenom aute... a odfajcit motor za to tiez nestoji. Pokial si chces auto nechat dlhsie (cojaviem tri-styri roky), tak tie rozvody urcite vymenit. Ci ich vymenis teraz alebo o rok alebo o dva to je jedno... ale auto ti bude sluzit a neprekvapi ta.
mk-r
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 04.06.2009 10:00
Zdieľať na Facebook

Renault thalia

Príspevok od používateľa mk-r »

tak ako píše mp3turbo, všetko vymeniť -olej aj rozvody , rozvody cena +-do 90€
roxio
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 29.09.2006 06:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa roxio »

Dik za rady, nemyslim ze ta thalia ma 200.000km, ma servisnu knihu, bola kupovana na slovensku, a km sedia aj podla autorizovaneho servisu kde bola kupovana, mal ju nejaky starsi pan. Olej urcite vymenim + filtre, benzinovy asi nemusim, je pisane az po 120.000km. Kde najlepsie kupit tu rozvodovu sadu? Meni sa aj vodna pumpa, na thalii myslim ze nie.
libor210
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 10.11.2007 18:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa libor210 »

Cau meni sa pumpa remen aj kladka mna to stalo 100 eciek + robota kladka + remen DAyco- dufam ze sa to tak pise
ak nieco chces poradit na thaliu napis mi.
roxio
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 29.09.2006 06:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa roxio »

Ked kupim sadu rozvodoveho remena, pozeral som na autokelly za nejakych 98eur, ta sada uz obsahuje vodnu pumpu?
mk-r
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 04.06.2009 10:00
Zdieľať na Facebook

thalia

Príspevok od používateľa mk-r »

roxio neobsahuje
roxio
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 29.09.2006 06:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa roxio »

libor210 napísal:Cau meni sa pumpa remen aj kladka mna to stalo 100 eciek + robota kladka + remen DAyco- dufam ze sa to tak pise
ak nieco chces poradit na thaliu napis mi.
Libor210 pise ze ho to vyslo 100eur aj s vodnou punpou? Je to mozne? Ta je inak dost draha, na autokelly "vodní čerpadlo SKF 103,03 € "
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24982
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Olej doporučujem pokojne dodržiavať predpísaný interval 30 tis.Je to motor výkonovo poddimenzovaný a olej je ďaleko v rezerve s vlastnostami.Nepredpisuje sa to na 30 tis.pre srandu králikov,to je iba slovenská vlastnosť neveriť ani sám sebe a dávať si na to vlastné kooficienty bezpečnosti..Rozvody sa menia po 120tis. tiež pokojne dodrž,pri 1.4 sa pri roztrhnutí remeňa nič nedeje.Pri pieste v hornej úvrati je možné točiť vačkovku,teda nehrozí deštrukcia.Rozvody meniť komplet,vrátane vod.čerpadla.
libor210
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 10.11.2007 18:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa libor210 »

mhlavaty napísal:Olej doporučujem pokojne dodržiavať predpísaný interval 30 tis.Je to motor výkonovo poddimenzovaný a olej je ďaleko v rezerve s vlastnostami.Nepredpisuje sa to na 30 tis.pre srandu králikov,to je iba slovenská vlastnosť neveriť ani sám sebe a dávať si na to vlastné kooficienty bezpečnosti..Rozvody sa menia po 120tis. tiež pokojne dodrž,pri 1.4 sa pri roztrhnutí remeňa nič nedeje.Pri pieste v hornej úvrati je možné točiť vačkovku,teda nehrozí deštrukcia.Rozvody meniť komplet,vrátane vod.čerpadla.
S tym olejom kludne podla manualu menil som po 20 000 a olej bol zevraj este dobry.. Takze to moze byt davam tam len ELF ako bol original.
Cena na rozvody zabudol som- bola tam nejaka zlava.. :2f93:
a pozri renaultclub.cz
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24982
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

libor210 napísal:
mhlavaty napísal:Olej doporučujem pokojne dodržiavať predpísaný interval 30 tis.Je to motor výkonovo poddimenzovaný a olej je ďaleko v rezerve s vlastnostami.Nepredpisuje sa to na 30 tis.pre srandu králikov,to je iba slovenská vlastnosť neveriť ani sám sebe a dávať si na to vlastné kooficienty bezpečnosti..Rozvody sa menia po 120tis. tiež pokojne dodrž,pri 1.4 sa pri roztrhnutí remeňa nič nedeje.Pri pieste v hornej úvrati je možné točiť vačkovku,teda nehrozí deštrukcia.Rozvody meniť komplet,vrátane vod.čerpadla.
S tym olejom kludne podla manualu menil som po 20 000 a olej bol zevraj este dobry.. Takze to moze byt davam tam len ELF ako bol original.
Cena na rozvody zabudol som- bola tam nejaka zlava.. :2f93:
a pozri renaultclub.cz
Elf je výborný olej a určite nemá problém z 30 tis.km ak sa neurazíš na renaultclub nechodím,je to určené pre diskusie amatérov a jedine by som si vlasy trhal.S Renaultom som začínal v 68 r. z R6. Prešiel som ich ako majiteľ väčšimu,4,5,6,8,12,15,16,18,19,20,21,25,Fuego,Escape,clio,megan,scenic,laguna atd a opravujem všetko čo príde profesne. To nie je pre mňa.
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

roxio napísal:
libor210 napísal:Cau meni sa pumpa remen aj kladka mna to stalo 100 eciek + robota kladka + remen DAyco- dufam ze sa to tak pise
ak nieco chces poradit na thaliu napis mi.
Libor210 pise ze ho to vyslo 100eur aj s vodnou punpou? Je to mozne? Ta je inak dost draha, na autokelly "vodní čerpadlo SKF 103,03 € "

roxio, rovnaku kvalitu ako autokelly a omnoho nižšie ceny má www.autowit.sk Kupujem tam diely-su tam najlepšie ceny, spolahlivosť, spokojnosť.
please
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 28.09.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa please »

kde to za tie ceny davate menit? Mna rozvody s vodnou pumpou stali pred 4 rokmi cca 13000Sk, a to nebolo priamo v renaulte. teraz mam najazdene cez 240tis. a je cas vymenit znova.
Mam motor 1,4 16V rok vyroby 2001

Olej davam total 5w40, menim po 30000km.

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 66 neregistrovaných