Testy zimnych pneumatik ADAC 2012

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tunfan
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 09.10.2012 14:50
Zdieľať na Facebook

Testy zimnych pneumatik ADAC 2012

Príspevok od používateľa tunfan »

Ahojte, ktoru pneu vybrať pre môj VW Passat 205/55 16"

http://www.disky.sk/informacie/testy-zi ... -ADAC.html

Jazdim cca 10.000km za zimu...
Dakujem.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Každý rok obúvam nové zimné pneu a za posledných 18r to bolo 18 sád. Boli drahé aj lacné... Z dostupných tam nie je moja posledných cca 6-7r. oblúbená je Kleber Krisalgrip. Môžete sa smiať koľko chcete, tá pneu je jednoducho skvelá do snehu aj do mokra a na suchu je tichá ako letná.
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

podla ADACu nic nove, kazdorocne su na prednych prieckach stale ti isti vyrobcovia : Michelin, Dunlop, Conti.

Conti je z nich najlacnejsi, vyberal by som si ich (aj na nich v zime jazdim - TS830)
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

v hentak nastavenom teste by kralovala celorocna guma
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

To určite nie
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

si pozri parametre testu, davaju prilis velku vahu vlastnostiam na suchej a mokrej vozovke.
A len logicky, ktory vyrobca by vyrabal celorocne gumy, ktore by mali horsie vlastnosti za sucha a mokra ako zimne gumy?
lukas.bubo
Padrino
Príspevky: 5326
Dátum registrácie: 29.07.2011 11:34
Bydlisko: Wild Wild West
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas.bubo »

ja mam Goodyear UltraGrip Performance, kamaratovi som kupil UltraGrip 8 a obaja sme spokojni s oboma typmi... ak chces mat dobre gumy, nic nepokazis, ak si vyberies spomedzi prvych troch - styroch pneu, neverim tomu, ze volnym okom spoznas rozdiel medzi vlastnostami

resp. riad sa rozpoctom, ktory na to mas...
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

pidizvi napísal:si pozri parametre testu, davaju prilis velku vahu vlastnostiam na suchej a mokrej vozovke.
A len logicky, ktory vyrobca by vyrabal celorocne gumy, ktore by mali horsie vlastnosti za sucha a mokra ako zimne gumy?
Podmienka je postavená správne. Vo väčšine EU máš podmienky v zime suchú, alebo mokrú cestu. Ale! Zimná pneu je z úplne inej zmesi ako letná, alebo univerzálna. Tým pádom sú jej jazdné vlastnosti a životnosť lepšie ako uni. A ja hlavne tvrdím, že 2in1 vždy bola aj bude chu.jo.vina. Alebo by si chcel mať doma ženu s ftákom? Super, nie? Za.je.b.eš si aj na fotbal s Tebou pôjde... ;-)
lukas.bubo
Padrino
Príspevky: 5326
Dátum registrácie: 29.07.2011 11:34
Bydlisko: Wild Wild West
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas.bubo »

Acon :40bd:
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Vulgarizmus! Fúúúj, kartáááá! :3c90:
kocur63
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 23.09.2009 21:47
Bydlisko: VR
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kocur63 »

No mal som minulý rok continentalky a teraz mam michelinky a rozdiel tam nie je. Obe sú kvalitné a správajú sa podobne.
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

Acon napísal:Podmienka je postavená správne. Vo väčšine EU máš podmienky v zime suchú, alebo mokrú cestu. Ale! Zimná pneu je z úplne inej zmesi ako letná, alebo univerzálna. Tým pádom sú jej jazdné vlastnosti a životnosť lepšie ako uni.
to je hlupost. Ak by v EU v zime boli len suche alebo mokre cesty, tak by stacili letne gumy na cely rok. V zime za sucha su letne gumy lepsie ako zimne, to bolo v testoch. Zimne gumy su lepsie ako letne alebo univerzalne jedine na snehu a lade.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

No, žeby v zime za sucha boli letne gumy lepsie ako zimné, to síce nemám osobne odskúšané, ale zdá sa mi to ptákovina.
Jedine že v zime, keď je teplota 5 až 10 plusových stupňov, čo je dosť často, to je ako na jeseň, že ?
Ale aj za sucha pri 5 stupňov pod bodom mrazu ? to sa mi nezdá.

Ešte k tomu čo napísal Acon, že každý rok má nové gumy, aj keď som to pôvodne považoval za zhýralosť.
Mám čerstvú skúsenosť zo včerajška.
Nechal som si z vlaňajška zimné pneumatiky Semperit Speed Grip, že ich dojazdím, je to ich tretia sezóna , ale ešte slušný dezén, bol som s nimi celkom spokojný.
Ale včera som sa škriabal do jedného mierneho kopčeka na úzkej slepej ceste, pod čerstvým snehom starý zľadovatelý, a ostal som tam visieť, ťahalo ma na obe strany do hlbokého jarku, pomohli jedine reťaze.
pavol844
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 22.08.2013 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pavol844 »

Ocenenie červenou kartou.
Napísať odpoveď

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: mb23 a 13 neregistrovaných