Testovacia jazda pri predaji auta - rady

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

peter9292
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 12.08.2017 13:01
Zdieľať na Facebook

Testovacia jazda pri predaji auta - rady

Príspevok od používateľa peter9292 »

Ahojte, chystam sa zavesit inzerat na predaj mojho aktualneho auta, no mam obavy zo spekulantov, a nezodpovednych vodicov.

Povedzme, ze zaujemca si bude chciet ist vyskusat auto, samozrejme, ze ho sameho s autom nenecham odist, no co aj napriek tomu sa stane, ze s autom nabura? Nemusi to byt ziadna katastroficka havaria, lenze mne to skomplikuje predaj. Co v takomto pripade? Existuje nejaky formular, ktory sa dava podpisovat cloveku pred jazdou, aby som bol nejakym sposobom kryty? Dakujem za odpoved, popripade ine rady.
marcon
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 27.03.2017 10:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marcon »

neviem o ziadnom ale tak hadam ked s nim budes sediet v aute tak mu nedovolis ist ako blaznovy a ani on si to nedovoli. a jazda testovacia netrva dve hodiny
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Bude šoférovať vtedy,ak ty máš vo vrecku komplet peniaze od auta,to je zlaté pravidlo ktoré nikdy nesklamalo.Vtedy môže šoférovať tak,že ty sedíš vedľa,sám proste len ,to nikdy.Nech povie ako máš ísť,a ty pôjdeš tak aby sa to ani tebe nepriečilo.Nezaudni v akom chlieve žijeme,k problému môžeš dôjsť jedine ty,to maj vždy na pamäti,a ak sa niekto urazí že to priamo povieš a trváš si na svojom,tak nech si pokojne ide skúšať šťastie inde,to tvoje ťa práve neopustilo ale našlo.
peter9292
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 12.08.2017 13:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peter9292 »

Bude šoférovať vtedy,ak ty máš vo vrecku komplet peniaze od auta,to je zlaté pravidlo ktoré nikdy nesklamalo.
To by sa mi pozdavalo, lenze predavame auto za 7000, a silno pochybujem, ze by so sebou hned niesli aj peniaze v hotovosti, a aj keby, ze by ich davali niekomu cudziemu do ruky :/ nejaka zmluva o prevzani zodpovednosti by sa mi viac pacila.[/quote]
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

No a o tom to presne je.Považuješ za divné že by dali niekomu cudziemu len tak 7 tis,ale nie je divné že by si ty mal dávať auto niekomu cudziemu ? Aký je problém povedať,sorry,vy ho budete šoférovať až bude vaše,teraz ešte ja.Hergot čo máte slováci problém hovoriť jasnou rečou že áno je áno a nie je nie ? Ani takové ani makové,potom že je to tu samý lump ak sa vy takto správate
peter9292
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 12.08.2017 13:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peter9292 »

No a o tom to presne je.Považuješ za divné že by dali niekomu cudziemu len tak 7 tis,ale nie je divné že by si ty mal dávať auto niekomu cudziemu ? Aký je problém povedať,sorry,vy ho budete šoférovať až bude vaše,teraz ešte ja.Hergot čo máte slováci problém hovoriť jasnou rečou že áno je áno a nie je nie ? Ani takové ani makové,potom že je to tu samý lump ak sa vy takto správate
to co vravis dava zmysel, len nechcem takymi recami odradit kupujuceho :D predsa len chcem to auto cim skor predat, aby som si mohol kupit nove :)
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Len to by aj v autosalonoch nemohli byť predvádzacie vozidlá. Žiadnu extra poistku tam nemajú a veru v Porsche NZ sa chodia povoziť aj spoliaci. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mravecm1
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 05.12.2008 10:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mravecm1 »

Lenze toto sa s autosalonmi neda porovnavat. Tam si pripadne skody urcite vedia opravit lacnejsie, alebo skody vykryt z inych predajov. Ale je tiez pravdepodobne, ze si to budu vymahat od vinnika. To si sukromny predajca nemoze dovolit. A to by mal kazdy inteligentny kupujuci chapat.

A ked uz porovnavas s autosalonmi, tak ja uvediem trochu iny priklad. Obcas v telke sledujem jednu relaciu o renovacii aut (v amerike), len si teraz nemozem spomenut na nazov. Zrenovuju tam stare auta a predavaju ich bezne za ceny 40-50tisic (alebo aj viac). A skus hadat, co povedal majitel tejto garaze zaujemcovi o kupu jedneho auta ?
KYM NEZAPLATIS, TAK SOFEROVAT NEBUDES !!!
Vlastne vsetky auta, co tam predavaju, predvadzaju kupujucemu tak, ze kupujuci je len ako spolujazdec, teda nikdy nesoferuje.
Naposledy upravil/-a mravecm1 v 23.07.2018 19:47, upravené celkom 1 krát.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Mravecn1 - teraz si to správne pomenoval "inteligentný kupujúci". Lenže mne ako predávajúcemu môže byť jedno komu auto predám. To poviem nehnevajte sa ja vám ho nepredám lebo nemáte IQ 120? Jednoducho to je už na rozpoznávaní ludí.
Takže zadávatel môže byť opatrný, ale o to dlhšie bude auto predávať a môže sa stať že ho nepredá vôbec. :40bd:
Ja mám napríklad vystriehnutú formulku "špekulanti nevolajte" a také inzeráty rovno zatváram. lol
Ale ako vidím ,budem sa musieť pýtať či sa za testovaciu jazdu platí záloha. :d :D
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

peter9292 napísal: to co vravis dava zmysel, len nechcem takymi recami odradit kupujuceho
A co zisti kupujuci navyse ked bude soferovat?Ten co nesoferuje sa nemusi sustredit na cestu a viac si dokaze vsimat hrkot,buchot neprirodzene javy na aute,otocit sa dozadu ci to pri akceleracii nedymi a vsimne si tak kopu veci.Ak treba cosik na aute zatajit je idealne kupujuceho posadit za volant a chvalit,chvalit aj keby tam motor nebol.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Zaujimavy pristup.
Zastavam nazor, ze riziko ma byt na strane predavajuceho a zaroven, predavajuci si moze vybrat, ci a komu a kedy a za kolko vec preda.

Pokial vidis, ze kupujuci je zufalec, tak mu jednoducho auto nepredas - teda ziadna skusobna jazda sa neuskutocni.

Ja som uz predaval auto kadekomu - dokonca aj original rusovi a zaroven som auto nepredal pofidernym slovakom.
undertaker007
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 01.05.2013 11:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa undertaker007 »

marcon napísal:testovacia netrva dve hodiny
Naposledy, keď som sebe bol pozerať jazdené vozidlo, testovacia jazda sa nakoniec natiahla na zhruba 3 hodiny a 20 minút a mala dĺžku niečo kúsok cez 200km.
mhlavaty napísal:Bude šoférovať vtedy,ak ty máš vo vrecku komplet peniaze od auta
S týmto nesúhlasím. Súhlasím iba s tým, že dnešná doba je zas**to hnusná a v riziku ešte len v procese predaja & kúpy jazdenky sú obe strany.
S týmto by som ako potencionálny kupujúci mal zasa problém ja - veď predsa predávajúci s mojimi peniazmi vo vačku sediaci vo svojom aute má nekonečné možnosti, aby si nechal aj auto, aj peniaze a mne nezostane nič, ani len právna možnosť nápravy...


Neviem, zaručený postup asi neexistuje.
Normálny ľudia sa vždy dohodnú, normálni ľudia si vždy situáciu vysvetlia, normálni ľudia zväčša vycítia problém...

Pri aute, ktoré som spomenul vyššie, kedy sa nám testovacia jazda natiahla na vyše tri hodiny, som postupoval obdobne, ako pri iných autách.
Príchod na miesto stretnutia, čo vždy ak je možné, tak žiadam bydlisko predávajúceho. Aj to o aute veľa povie. Ak býva napr. vo Vraní pri Žiline, že celý život u aktuálneho majiteľa sa dané auto naštartuje a hneď do jednej minúty sa aj v zime driape hore veľmi prudkým kopcom... Alebo býva v Strážove pri Žiline a auto do jednej minúty od štartu prudko akceleruje, lebo vychádza de-facto okamžite na diaľnicu...
Predtým, ako by som ja, alebo nebodaj aktuálny majiteľ auto rýchlo, rýchlo štartoval ho poriadne skontrolujem a to aj, či je vedenie chladiacej kvapaliny a výfukové zvody studené. Autu sa venujem dlho iba očami a rukami. Keď som spokojný, pristúpim k štartu, ktorý robím ja. Kapota je, samozrejme, otvorená. Veľa zvukov počuteľných len za studena kratúčko po štarte dosť napovie. Následne, ak som stále spokojný, sa môže ísť na testovaciu jazdu, kde zásadne prosím aktuálneho majiteľa, aby najskôr šoféroval on, kam uzná za vhodné, kde sa, ak súhlasí, vymeníme...
Technika a štýl jazdy taktiež veľmi veľa napovie...
Ak sa dostanem k šoférovaniu aj ja a stále som spokojný, môže sa proces pohnúť ďalej, teda k dohadovaniu a podobne...
Napríklad NIKDY neposielam splnomocnenie. Načo? Ako často si kupujete autá? Jednoducho sa vždy snažím dohodnúť predaj na stredu, pretože dopravné inšpektoráty majú dlhý deň a pekne osobne ráno ešte ku autu, prevziať si ho, vyplatiť, podpísať papiere na ktorých sme sa dohodli, spoločne na DI, odhlásiť & prihlásiť, za jeden deň HOTOVO!
tuninka
Príspevky: 889
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tuninka »

Riziko je tam vzdy, ale ved uz pocas prvej komunikacie so zaujemcom sa da vycitit, ze zhruba o koho ide. No a ked vycitis, ze sa ti s nim chce dalej bavit, tak sa dohodnes. Ak vycitis, ze nie, tak nestracaj cas.
Neviem o ake auto ide, ale predpokladam, ze ho mas v dobrom stave, cize nejakych par akceleracii a par brzdeni zvladne, takze sadnes s potencionalnym kupcom do auta, povozis ho, a ked sa mu paci ako auto ide, tak dovolis predviest jeho soferske umenie aj jemu, jasne ze predtym mu povies kde su tvoje medze. Vsetko je individualne, ale to zbadas, podla vystupovania, veku, komunikacie... Ja som nikdy auto bez skusobnej jazdy ani nepredal, ani nekupil, cize sa tomu asi nevyhnes.
aristoteles
Príspevky: 779
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

Tak toto je cirkus, vazeni! :d :D
Chcel by som smyknut nejaku dievcinu, ale chcem byt kryty, pre pripad nejakej havarie. Poradte mi nejaky formular, ktory by som jej dal podpisat. Len pre pripad.... Ved viete ake su dnesne zeny... :d :D
Kamarati, kto sa boji, nesmie di lesa.
Vies, co sa stane chlapcovi bez guli, ktory bude mavat formularikmi alebo bude velmi spekulovat?
Ano, uhadol si. 95℅ dievcat ta posle do....
Ale, da sa to aj inak, sex az po svadbe... Mozno najdes zufalca, co kupi ojazdene auto bez skusobnej jazdy:-)
aristoteles
Príspevky: 779
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

tuninka, jasne, ze predat auto bez skusobnej jazdy sa neda. Neverim, ze je tu niekto taky, co auto predal tak, ze ho nenechal soferovat, alebo robil drahoty, ako stara panna.
Jednoducho, kto takto uvazuje, auto moze bud:-
1. Dojazdit a zosrotovat
2. Dat na protihodnotu a kupit nove
3. Predat da aaa za cenu , ktoru mu milostivo ponuknu. Aha, zabudol som, oni sa budu chciet skusobnu jazdu. Ospravedlnujem sa, realne zostava len prva moznost.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: qwertrq a 86 neregistrovaných