Testovacia jazda pri predaji auta - rady

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

seven
Príspevky: 139
Dátum registrácie: 26.01.2008 14:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven »

lubos zimovcak napísal:hlavne nepredávaj auto sevenovi..inak Ta caká 100 km skúšobnej jazdy plný kotol.. lol
Už som tu párkrát napísal, že seven ≠ seven.... Keď som naposledy kupoval auto, testovacia jazda síce bola ale ja som ho nešoféroval. Až potom cestou domov.
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Tiez preferujem previezt sa ako spolujazdec. Pripadne sa dopredu ľudsky dohodnúť na naslednej jazde za volantom a maximalne slušne aj s prípadnym navrhnutím, malého tanknutia. Este nikto nepovedal sice ano, ale je to slusnost. Taktiez dopredu za volantom povedat, co chcem urobit(sviznejsie akcelerovat, prudsie brzdit atd).

Takych co by chceli 20 minut robit osmicky na parkovisku s plnym rajdom, hentake spomenute divociny, ze rozbehy z trojky, silne podtocenie na vysokom stupni a extremna akceleracia a vseliake psie kusy asi nema rad nikto a este od niekoho s IQ 30 a slusnostou 0.

Takze narovinu povedz, ze prevezies ako spolujazdca, pripadne nech dopredu povie, co chce na testovacej jazde robit a ze ak bude vymyslat a nehovorit dopredu co ide robit a ci smie, tak sa testovacia jazda okamzite konci.


Chapem, ze je dovod sa bat, lebo pozname slovensko, ale z druhej strany si to vezmi. V 80% pripadoch sa predava take, coho sa treba zbavit a majitel zaprie aj vlastnu zenu, takze sa nediv, ked niekto normalny, co by to kupil cuvne, lebo mu bude podozrive, ze bez penazi v tvojich rukach ho za volant nepustis aj ked sa chova maximalne slusne.

Vsetko je to o odhade cloveka a komunikacii. Netreba ist do extremov.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24982
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ano,logický záver je v poslednej vete....slušnosť a jasná komunikácia,čo chcem a prečo.Nie je novinka že z hlupákom sa proste neoplatí skúšať dosiahnuť dohodu,navyše robiť ústupky ktoré sa mi priečia.Dvaja dostatočne rozumný a inteligentný ľudia sa dohovoria a ich záujmy vedia stretnúť bez nebezpečia pre ktorúkoľvek stranu.Problém vzniká asi preto,a zrejme iba preto,že sa stretajú záujmy v nerovnováhe a nie čisté na ktorejkoľvek strane.Pri dvoch dostatočne čestných zdravých a rozumných je tento problém smiešny.Už to že je takto pitvaný je zle,veľmi zle a veľa o spoločnosti vypovedá.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Milan práve pekne popísal dôvody prečo som doteraz nepredal žiadne auto.Vždy auto kupujem s vedomím ,že ho dojazdím ,zoderiem,deti mi ho rozbijú a ja ho nakoniec rozoberiem. Proste nie som ochotný stretávať sa s "hlúpimi" luďmi.Dosť ich mám v robote.
Ale aj tak rád čítam toto forum, človek je tvor škodoradostný a dobre mu padne ,keď číta ,že ludia čo dali za autá 10x viac ako on majú aj tak problémy. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
A tiež je super pohlad na ludí , keď kupujem ja . Totiž na otázku čo práve kontrolujem ,odpovedám "no či z neho za dva roky bude traktorček" :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

oco nepredal si ziadne auto??? No,no no.... lol
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24982
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Každý niekedy predával,pokiaľ teda krúti nejaké roky volantom.Mne rukami prešli stovky lebo som predtým aj dovážal,ale posledných 10 rokov som predal iba Picasso po synovi velmi milému pánovi a bolo to úplne bez skušobnej.Bol iba jeden pokus predal C-kovú Corsu (2005) keď mala asi 4-5r a mala nejakých tuším 17 tis km.Dvaja volajúci začali čosi ako....no pravdaže,to aj verím tie km !!! som praštil telefon,vys..r si oko,nepredávam nič,za tie peniaze ho dojazdím na kosť alebo podpálim.Ale kupoval som ich viac než dosť,pre iného podla jeho želania,a prešiel som si peklom slovenského auto chlieva.Pomer je tragický,päť hajzlíkov a klamárov musíte absolvovať aby ste narazili na jedného ozaj ukážkového príjemného človeka z ktorým je obchod hotový za 5 minút a viete to od prvej minuty že ste to svoje práve našli.Ale takýto je pomer.Tí moji boli vždy dlhoročný majiteľia ale najviac prvý majitelia,bolo tu dedičtvo,nikdy napr bazár a ani čerpačkový pavúk.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

autolaik napísal:oco nepredal si ziadne auto??? No,no no.... lol
Jedno predal, ale ako nepojazdné na diely(manželkinu Corsu) a jedno vymenil. benzín za filcku s plynom. Inak naozaj všetky naše autá skončili na vrakovisku. lol Rovnako ako som si zvykol v manželstve ,tak sa zžijem aj s každým autom a nedám ho kým sa dá udržať na papieroch.Som ochotný aj strojnásobiť cenu STKčky ,len aby mi moja staručká hrdzavá láska ešte dva roky ostala.
No a keď skončí tak klasika - čo sa dá do traktorov a potom posledná pusa na kapotu ,odťahovka a Zelkov NZ. :40bd:
Teraz som kupoval synovi niečo do roboty .Na maďarsko slovenských hraniciach Corsa 98čka s novým lakom a dvoma sadami nových gúm. Ujo keď ma zbadal hovorí, hneď máte 50 evri zlavu ,lebo nie ste olaskí cigáni. Stačilo otvoriť kapotu , pozrieť čerpadlo a naštartovať. Už aj som ťahal peniaze z vačku. To že sa chlapec previezol a bol nadšený bolo nepodstatné.Až pri prepise sme pozreli na km a ona má už pol melona. Je to celkom vedlajšie lebo japonský jednodrotový dieslačik dá ešte raz pol melona a potom ešte 20 rokov v traktore.Cena bola menej ako priemerný bicykel, a potom nekúp to. :40bd: lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24982
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Človeka nesmú peniaze páliť a triezvosť a trpezlivosť opúšťať.Tento mesiac som po x výletoch kde som videl vraky trafil na velmi milú rodinu čo predávala z dedičstva nákladiačik Renault Mascott,síce slepý lak bez lesku,ale motor ide nádherne (Iveco 2,8) na odo 575 tis km,spacia kabína hore,teplovzdušné Webasto v kabíne a do spania,6 prakticky nových pneu obutých,nikde sa neozve ani klepnutie,korba ako nová,tachograf mi nechali,OBU mi vybavili dokonca sami.Cena tak príjemná že sa mi ani veriť nechce.Na Slovensku kúpený,jeden majiteľ.Aj takéto existuje,ale nekupuje sa po čerpačkách
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Hlavne ta triezvost a trpezlivosť je niekedy problem, lebo mám podozrenie, že ten Váš pomer 5:1 sa smerom k určitým regionom razantne zhoršuje. :41c2:

Nedávno som narazil na pekné punto s "0" kilometrami, mama, frajerka by využila a ja sa tiež niekedy rad odveziem v krpcovi do mesta, ale slušný pán sa pri hlbšom rozhovore preriekol, že: "máte pravdu, u tychto fiatov sa stáva, že žerú olej, veď ja tiež už dva roky len dolievam".
michaldlapa@gmail.com
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 19.06.2013 22:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michaldlapa@gmail.com »

V nemecku v bazare ti auto daju do ruk a predajca ani nejde s tebou, staci im prefoteny obciansky, a vozidlo nemalo TK,EK ani ECV. Bolo to 2roky dozadu
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

kazimir napísal:veď ja tiež už dva roky len dolievam".
Kazimír ja som dolieval 4 stkčky a keby ho hrdza nezožrala tak by som v pohode dolieval do aleluja. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24982
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

michaldlapa@gmail.com napísal:V nemecku v bazare ti auto daju do ruk a predajca ani nejde s tebou, staci im prefoteny obciansky, a vozidlo nemalo TK,EK ani ECV. Bolo to 2roky dozadu
V nemecku je iná vymožiteľnosť práva a inak funguje zákon.Boli časy kde sme týždeń čo týždeň tú krajinu prechádzali a zastali sme iba na Donautall natankovať a hajde preč.S policajtom si zadok neutrieš ako tu (tí odvážnejší).
v Holandsku si pred domom môžeš nechať auto s kľúčikom dnu,tu ti zmizne aj zamknuté bez kľúčika.Takže porovnávať dva svety je nepríslušné
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

kazimir napísal:Hlavne ta triezvost a trpezlivosť je niekedy problem, lebo mám podozrenie, že ten Váš pomer 5:1 sa smerom k určitým regionom razantne zhoršuje. :41c2:

Nedávno som narazil na pekné punto s "0" kilometrami, mama, frajerka by využila a ja sa tiež niekedy rad odveziem v krpcovi do mesta, ale slušný pán sa pri hlbšom rozhovore preriekol, že: "máte pravdu, u tychto fiatov sa stáva, že žerú olej, veď ja tiež už dva roky len dolievam".
ten pan to vychytal, ze mu gratulujem :2f93:

mne fiat bere liter/10000 km, ked pocitam dalej, oficialny vymenny iterval je 30000, cize 3 litre by som dolial, napln je 2,9 :41c2: , lenze nejsom de.il a ja ten olej po 10000 vymenim a dolejem medzi tym iba 0,5 + samozrejme filter, ten motor tolko bere od 0km a pri 155 000 bere uplne stejne a verim ze este dlho aj bude...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Stále vo svojom srdci nosím už skoro veterána AR GTV , všetky čo som bol pozerať mali oficialne od majitelov priznanú spotrebu až do 2l na 1000km. A aj tí čo používali Seleniu. Možno sa raz predsa len odhodlám :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

alfy benzinove twinsparky maju spotrebu, aby isli lepsie tocit, to je ina pesnicka, stare motory ked mali spotrebu boli po smrti a malo to progres, tieto moderne sracky maju spotrebu, aby mali mensie trenie - nizsiu spotrebu paliva, ked sa to spocita, liter na 10000 km stoji nech 10 eur, na 100km jazdy 0,1 e, uspora v palive je mozno tri deci ? to uz by bol super biznis :40bd: akurat ze kto to z uzivatelov zmera ? lol , spotrebu oleja zmera kazdy...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 128 neregistrovaných