Test na unik co2 do chladiacej kvapaliny

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

aaa9
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 16.06.2020 14:43
Zdieľať na Facebook

Test na unik co2 do chladiacej kvapaliny

Príspevok od používateľa aaa9 »

Dobry den,
mam problem so stracanim chladiacej kvapaliny(alhambra 2008) a chcel som si dat spravit test na zistenie CO2 v chladiacej kvapaline, ale co som volal do par servisov, tak ich nikde nerobili.

Tak uvazujem, ze si kupim tuto sadu:
Sada na meranie úniku CO2 do chladiacej sústavy ASTA A-1025B

Ale mam niekolko otazok:
-pri niektorych produktoch som videl, ze su urcene pre benzinove motory a nie pre dieslove. je tato sada pouzitelna aj pre dieslove motory?
-vo videach na youtube je otvor na nadobu s chladiacou kvapalinou vodorovne. je tato sada pouzitelna aj v pripade, ze otvor nie je vo vodorovnej polohe? v alhambre je otvor umiestneny do sikma.
-je tam nejaky navod? netusim co s tym budem robit.

prip. ak viete o nejakom servise v BA, kde to robia tak mi dajte vediet.

btw priznaky:
-olej aj chladiaca kvapalina vyzeraju byt ciste
-voda sa mi straca v roznych mnozstvach/nestraca sa konstatne. chodievam aj 200 km trasy a bez problemov - aj pri vyssich otackach sa nic nestratilo.
-a potom sa mi raz stalo, ze som isiel cca 10 km a nasledne za 3 hod mlada pod autom, cela nadrzka prazdna.
-v zime sa stracala viac

Dakujem.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Silne doporučujem odopnúť a odobrať horný kryt na rozvodoch a silným svetlom si pozrieť priestor okolo vodného čerpadla.Potom je druhé také miesto,treba rukou sihnuť pod tandemom je plastová tvarovka pre napojenie vodných hadíc.Je k hlave pripevnená 2 skrutečkami a tesnená gumenou tvarovkou akoby O krúžkom,rukou poohmatávať či nezamokrý ruku,nie je to očiam prístupné
Napísať odpoveď

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných