Test na pritomnost CO2 v chladiacej kvapaline

sekcia na poukázanie problémov s dízlovými autami. čerpadlá, vstreky, dvojhmoty atd..návody a vysvetlenia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Test na pritomnost CO2 v chladiacej kvapaline

Príspevok od používateľa patko1 »

Zdravim majstri. Znami kupil Volvo XC60 diesel 2013 , 170000km. Zistilo sa ze sa trati voda a ked som vykrutil zatku na nadrzke tak je jemna akoby biela emulzia na nej. Olej vypada byt cisty. Voda v nadrzke ako keby mastna [tazko povedat lebo sa aj menila nemrzka lebo tam bola naliata nejaka neidentifikovatelna] Ziadam o rady ako postupovat. Vo Volve babraci povedali ze vsetko je OK. Pripadne poradte kto by v okolo ZV [pripadne odbehnut aj 100km nie je problem] kde by mu spravili ten test pritomnosti CO2 ci ako sa to vola. Asi by sme zacali tym. Rozmyslam este ak to ma nejaky vymennik ci nemohol ten prd.nut???
kayacik
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 06.12.2009 10:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kayacik »

Ahoj.V ktorom Volvo servise si bol?? Lebo vo Zvolenskom urcite babraci niesu,a ich pristup ku zakaznikovi je na dnesnu dobu prikladny.(moja skusenost.
No obrat sa na volvo forum tam su na to odbornici.jedneho mas v Martine
cca 80 km.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

ano bol v tebou spominanom. Tak potom sorry ale ked niekomu povies ze ti mizne voda a ked do nadrzky vopchas prst alebo sa do nej pozries a vidis ako keby tam bol olejovy film a povedia ze je to v poriadku tak taky pristup je ozaj nie najlepsi. Bol som tam aj ja uz raz so zvojim autom ale dakujem uz radsej nie.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

tie xc60 z tych rokov su nepodarok.vyraba to cina v zaruke sa na tom menili motory ako na pase.staci citat aj zahranicne fora.ziadna olejova emulzia v expanske nema byt.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Mozno je problem ten, ze ten tester maju malo kde, jeho cena je cca nieco cez 100€...
Nedavno ho niekto predaval za dobru cenu, kvapalina don neni az tak draha...
Navyse, mam dojem, ze v podstate sa jedna o podobny system ako sa pouziva v akvaristike, da sa tam kupit aj ta detekcna kvapalina, ale tym nechcem nijak nabadat na dake pokusy, kedze original tester svojou funkcnostou zabezpecuje, aby sa testovacia kvapalina nedostala do kontaktu s tou chladiacou kvapalinou, co by znehodnotilo vysledok merania.

Ale, kedze je to auto kupene len nedavno, nik nevie co sa s nim robilo, tak osobne by som to vypustil, poriadne preplachol, vycistil a nalial hoc len destilku, pre pokoj duse mozno 1-2 litre nemrzky a pojazdil, a az potom meranie. Tym by som urcite zacal, aby sa vylucili nezmysly.
misoV50
Príspevky: 742
Dátum registrácie: 11.07.2011 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misoV50 »

Vo Zvolene je Volvo? Snad v Banskej Bystrici nie?
hjundai
Príspevky: 2710
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

100E? Na uni-max https://www.uni-max.sk/tester-uniku-spa ... systemu/d/ za 15E nasávačka a v autokelly kvapalina do 30E? Ja som si odsávačku vyrobil na kolene za 3E - veľkú striekačku 20ml,piest von, koniec striekačky odcvaknúť a navrtať malú dieru, cez otvor som pretiahol infuznu hadičku, tak aby trčala pár cm smerom do chladiča, na druhom konci ostala tlačka od infuzneho setu, izolácia v otvore chladiča páskou alebo gumou z duše... hadička v striekačke utesnená lepidlom... a počas behu motora som inou striekačkou odsával vzduch a jednoducho ho potom vstrekoval do štamperlíka s detekčnou kvapalinou... fungovalo.... minul som za štamperlík roztoku.... ale 15E za nasávačku nieje veľa...
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

mastik29 napísal:Mozno je problem ten, ze ten tester maju malo kde, jeho cena je cca nieco cez 100€...
Nedavno ho niekto predaval za dobru cenu, kvapalina don neni az tak draha...
Navyse, mam dojem, ze v podstate sa jedna o podobny system ako sa pouziva v akvaristike, da sa tam kupit aj ta detekcna kvapalina, ale tym nechcem nijak nabadat na dake pokusy, kedze original tester svojou funkcnostou zabezpecuje, aby sa testovacia kvapalina nedostala do kontaktu s tou chladiacou kvapalinou, co by znehodnotilo vysledok merania.

Ale, kedze je to auto kupene len nedavno, nik nevie co sa s nim robilo, tak osobne by som to vypustil, poriadne preplachol, vycistil a nalial hoc len destilku, pre pokoj duse mozno 1-2 litre nemrzky a pojazdil, a az potom meranie. Tym by som urcite zacal, aby sa vylucili nezmysly.
Ano ten tester stoji okolo 100e cize neni to katastrofa. Co sa tyka toho preplachu tak ako som uz pisal bola tam neidentifikovatelna chladiaca kvapalina takze sa vypustila preplachlo sa to destilkou a dala sa tam originalka ale problem stale pretrvava preto to uz chceme riesit
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

misoV50 napísal:Vo Zvolene je Volvo? Snad v Banskej Bystrici nie?
Ano je, a veeelmi dlho
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

hjundai napísal:100E? Na uni-max https://www.uni-max.sk/tester-uniku-spa ... systemu/d/ za 15E nasávačka a v autokelly kvapalina do 30E?...
Ano, Pisal som o 100€, lebo taku cenu si pamatam. A ano, kto vie ako to funguje, tak moze inprovizovat a urobit si test na kolene, k comu som chcel aj z casti naviest (ale tu som opatrny, ludia su rozni a nepotrebujem aby ma niekto kamenoval za svoju hlupost ci nepochopenie), preto som spominal aj dostupnost tych setov v akvaristike, kedze tam sa da bez problemov kupit aj kvapalina na test, tusim, ze to stalo okolo 10€.
V autokelly bola ta kvapalina dlhsie nedostupna a pozeram, ze uz ju maju, dokoca riadne zlacneli...
nahradnediely90
Príspevky: 380
Dátum registrácie: 03.03.2010 21:55
Bydlisko: PD
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nahradnediely90 »

Dobrý deň. Robím test na prítomnosť CO v chladiacom systéme, som s PD.
Pre viac info ma kontaktujte súkromnou správou.
Obrázok
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

super, toto som potreboval , pisem SS
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

Takze dnes sa absolvoval ten test v okoli ZV ho mal niekto a povedali mu ze je to OK. Ze bud vodna pumpa alebo niekde presakuje kurenie a stiha to schnut. No mne sa to nevidi kedze na zatke ozaj bolo kus bielej emulzie a ked sa pozriem do nadrzky tak voda viac menej pekna oranzova ale na vrchu a po okrajoch tmava evidentne mastna. Dalsie rady? Asi si najdem na to cas ja a pokukam sa po nejakom vymeniku alebo takom niecom
Sonyque
Príspevky: 119
Dátum registrácie: 09.05.2007 18:02
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sonyque »

Kde v okolĂ­ ZV robia tento test?
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

Na Sliaci to robia
Napísať odpoveď

Návrat na "Bežné poruchy dieselových áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných