843 755
inzerátov
Pridať inzerát

Tesnenie pod hlavou

Obsah fóra Auto-moto fórum AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia
Odpovedať Nová téma
<123>
Autor Správa
wikyxxx
Povedomá tvár - Favorito (29)
Založený: 13 január 2009
Nabehané: 5 dní 21 hod 1 min
PríspevokZaslal: 04.12.2018 16:24   
Odstav to kup si feliciu za 300e na zimu na jar opravis teda subaru a feldu za 300e zasa predas
Citovať
IPSO
Založený: 23 apríl 2017
Nabehané: 1 hod 10 min
PríspevokZaslal: 04.12.2018 17:05   
Aby som bol presný tak výmena tesnenia a výmena rozvodov aj s pumpou mi bola nacenená na niečo málo cez 2000€. Ako prvé skúsim vymeniť olej a chladiacu kvapalinu. Ak to niekde prdne tak radšej kúpim motor za podobnú sumu ako tú za opravu.
Citovať
Dep
Známa tvár - Feldo (62)
Založený: 15 jún 2009
Nabehané: 8 dní 18 hod 49 min
PríspevokZaslal: 04.12.2018 17:11   
Podobne by som to tak riešil. Ale nezabúdaj, že dnes jazdi strašne veľa áut na ceste, a keď Ťa auto nechá stáť niekde na ceste bez krajnice, tak len utekat od neho čo najdalej ;)
BMW E30 316 66kw (r.v. 1983)
Citovať
wikyxxx
Povedomá tvár - Favorito (29)
Založený: 13 január 2009
Nabehané: 5 dní 21 hod 1 min
PríspevokZaslal: 04.12.2018 17:24   
IPSO napísal:
Aby som bol presný tak výmena tesnenia a výmena rozvodov aj s pumpou mi bola nacenená na niečo málo cez 2000€. Ako prvé skúsim vymeniť olej a chladiacu kvapalinu. Ak to niekde prdne tak radšej kúpim motor za podobnú sumu ako tú za opravu.

Neviem kolko taky motor stoji ale nezabudaj ze kupujes macku vo vreci... ak sa aj ten posere uz si na 2 nasobku ceny...

Najdi si na fb Japanescustom specializuju sa na japonske bestie chodia k nim z celeho slovenska.
Citovať
mhlavaty
Legenda - Ford T (2128)
opravy & diag
Založený: 22 apríl 2005
Nabehané: 3 mes 14 dní 0 hod
PríspevokZaslal: 04.12.2018 17:33   
IPSO napísal:

Väčší nezmysel sa ovšem už ani nedá vyrobiť.Toto je najpriamejšia cesta ako získať ďalšiu kuka nádobu na peniaze
Citovať
maykoo
Nová tvár - Trabanto (2)
Založený: 02 marec 2011
Nabehané: 8 hod 51 min
PríspevokZaslal: 05.12.2018 08:42   
Mne tlačilo vodu do oleja, vodu som dolieval oleja pomaličky pribudalo, pri výmene oleja vytekala hneda gebuzina zmiešana s nemrznucou zmesou, motor už aj jemne poklepkaval za studena. Riskol som to: kupil som NANO utesňovať do chladičov, voda sa prestala strácať, olej je čisty a motor takto ide asi rok a pol. S autom jazdim denne, zvládlo aj výlety do Nemecka, Prahy, Maďarska....nedoliavam ani kvapku vody oleja, všetko vyzera byť OK.
Citovať
patko1
Vážený člen - Gallardo (215)
Založený: 03 december 2007
Nabehané: 17 dní 11 hod 38 min
PríspevokZaslal: 05.12.2018 09:10   
maykoo tak teraz si riadne zamiesal karty
Citovať
mhlavaty
Legenda - Ford T (2128)
opravy & diag
PríspevokZaslal: 05.12.2018 10:03   
Dokonale.Môj dedo umrel 94 ročný z rakovinou prostaty a celý život fajčil Mentolky.Ak to niekto zopakuje ...dožije 94 rokov ? Toto je jedna z najväčších chýb,ak susedovi zabrali Hašlerky,vyliečia aj mňa.Chybovosť je prakticky 100% -ná
Je tisíc miest pre únik vody kde na druhej strane oleja je vodný systém.Je tisíc miest kde na ten druhej strane je tlak menší a teda prestup možný,a je tisíc kde je nemožný pretože by sa to zmenilo na prestup oleja do vodného systému.Ludia si pokupujú autá a nemajú na triviálne opravy potom opravuje takýmito ho***.Samozrejme že tie ho*** ponúkajú na trh,dobre poznajú mentalitu ľudí,tak prečo na hlúposti iných nezarobiť.Tak ako tu už písal niekto,kúpiť si feldu za soplík z nosa,a tá je cenove v servise únosnejšia.Perina iba v rozmere mesačného príjmu,to je jediné správne riešenie.
Citovať
xentry
Povedomá tvár - Favorito (21)
Založený: 29 jún 2018
Nabehané: 5 dní 19 hod 24 min
PríspevokZaslal: 05.12.2018 12:34   
Ale preco to pani riesite, auto nie je vo vasej dielni, auto nie je vase a nikto vam ho takymto sposobom neopravuje, treba to riesit jednoducho "nech si ludia robia co chcu a co uznaju za vhodne". Ak toto je riesenie, ktore clovek uzna ako vhodne pre jeho auto nech to riesi tymto sposobom ak mu aj niekto povie, ze je to spro.tost aj tak to vyskusa v mnohych pripadoch, tak nech, nie je to vasa starost. Vasa starost to bude ak sa taketo auto dostane ku vam do dielne a bude treba riesit opravu raz tak draho a potom sa uz bude musiet zaplatit ak nebude chciet zaplatit nech sa paci do smetia alebo sa najde dalsia dobra rada, ktoru este bude treba skusit. Je to celkom normalne vec to co sa da opravit niekedy obrazne povedane zadarmo sa riesi za tisice a to co stoji stovky, tisice sa chce opravit "zadarmo". Vsetko len z jedneho dovodu ani do 10% moznych rieseni problemu sa nikto nedostane uz pri odhalovani problem a druha vec casto sa ani nevie ako jednoducho sa niekedy problem da riesit, lebo o tom nie je ani predstava v dielnach kolko je vsade moznosti na opravu a nie to este u motoristickej verejnosti. Ale ked je raz oprava, ktora ma jedinu moznosti a to zaplatit peniaze tak hotovo a musi to byt.
Povedomá tvár - Favorito (24)
Založený: 17 február 2016
Nabehané: 2 dní 11 hod 36 min
PríspevokZaslal: 05.12.2018 12:45   
Prikláňam sa k názoru kupit feliciu alebo niečo lacné na zimu a pripadne aj na ten čas kym si dáš dokopy subaru.

Ak je to pekný kúsok, bez hrdze a oplatilo by sa ho dať do rozumného stavu tak prečo nie. Nasetrit na opravu, alebo to davat dokopy aj dlhší čas ak su iba peniaze problem. A technicky stav nie je taky, ze je to celkovo úplná hrkalka.
Citovať
mhlavaty
Legenda - Ford T (2128)
opravy & diag
PríspevokZaslal: 05.12.2018 15:53   
xentry..ludia to riešia preto lebo bola požiadavka zadávateľa aby to riešili,ak niekto nechce aby sa mu do vecí niekto staral,nenapíše ani slovko a nik ho nebude riešiť.A nech to vyzerá akokoľvek a názory sú rôzne aj pre aj proti,je na každom osobne kto si to prečíta,či v tom nájde niečo čo prijme.Kým si názorové skupiny neskáču do vlasov nech si pokojne ktokoľvek napíše čo si myslí,hoci úplne fajn by bolo ak by sa debata týkala iba vhodnosti toho prípravku a nie či to použije do RR alebo nejakého šuntu.Žiaľ toto nie je profesné fórum kde by ťa vyhodili okamžite ak si mimo témy o technike
Citovať
hjundai
Vážený člen - Gallardo (215)
Založený: 21 marec 2010
Nabehané: 7 dní 6 hod 51 min
PríspevokZaslal: 05.12.2018 19:10   
Otázka je čo zadávateľ sledoval... Možnosť opravy vylúčil. Možnosť " chytrých nano hlúpostí" je na nič. Vybral si cestu ešte hlúpejšiu - vymení olej a chladiačku? Čo tým asi vyrieši? Neviem. Ja tiež pacientovi neordinujem výmenu krvi keď v nej zistím známky infarktu. A ako zálohu má výmenu motora - ja som tiež šiel cestou výmeny ale keď sa zadrel motor.
Ja by som ako laik doporučil test na spaliny a následne ak treba oprava. Bohužiaľ subaru je špecialitka, s tým treba rátať pri kúpe. Presne pre túto zvláštnosť som subaru navždy vylúčil aj keď je to iste fajn značka.
Citovať
IPSO
Založený: 23 apríl 2017
Nabehané: 1 hod 10 min
PríspevokZaslal: 05.12.2018 20:04   
Výmenou oleja a vody chcem jednoducho skontrolovať aký veľký únik je. Nikde som sa nevyjadril že prípravky budem skúšať, jednoducho ma zaujímalo či s tým niekto má skúsenosti. Opravu som taktiež nevylúčil, ale vzhľadom na to že mám 18 a na aute som od kúpy nenajazdil viac ako 100km nemám možnosť ani chuť zaplatiť 2000€ za opravu. Auto nieje žiaden hrdzavý šrot je to Impreza 2008 s niečo málo cez 90 000km na tachometri. Felícia nepripadá do úvahy Subaru a 4x4 som chcel hlavne kvôli tomu že bývam v kopcoch a s predohrabom je takmer každú zimu problém dostať sa domov a na chalupu.
Citovať
bajo777
Legenda - Ford T (584)
Vrchný konštruktér
Založený: 03 august 2010
Nabehané: 4 mes 1 dní 7 hod
PríspevokZaslal: 05.12.2018 20:23   
rozmyslam nacom jazdil tvoj tato a dedo domov a na chatu...

Citovať
parazit-
Nová tvár - Trabanto (9)
Založený: 14 december 2011
Nabehané: 21 hod 46 min
PríspevokZaslal: 05.12.2018 23:34   
Je to nepodstatné, no čisto zo zvedavosti. Ktorý motor je konkrétne v tej Impreze?
Citovať
Odpovedať Nová téma
<123>

Prejdi na:  
Obsah fóra Auto-moto fórum AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia