Tehotna v aute...,dokedy soferovat...?

Ako poskytnúť prvú pomoc,ako postupovať pri autonehode, pomoc v zahraničí, hasiace prístroje, hasiči, záchranári, sanitiaci, skutočné príbehy...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Uhorková sezóna....aj článok.
Moja manželka šoférovala do konca tehotenstva možno ešte 2-3 dni pred pôrodom...A až do pôrodnice vo štvrtok som ju viezol ja. Je to asi individuálne a každá žena by sa mala riadiť svojimi pocitmi inštinktom a nie čo kto povie alebo napíše....
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Tak si len uvedom že na konci gravidity má žena v bruchu plod o hmotnosti cca 3kg, potom si predstav čo sa asi stane aj pri malom náraze - zotrvačné sily.... placenta sa odlúči celkom rada.. k tomu pridaj že výrobca neprojektuje bezpečnostný systém auta pre tehotnú - ani pásy ani airbagy.... a vyjde ti to že čím vyšší stupeň tehotenstva tým vyššie riziko aj pri malej nehode. Takže nech si pár zváži či má zmysel riskovať resp. či riziko preváži prínos jazdy.
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Mojej som zakázal v tehotenstve šoférovať. Jej kamarátka mala v tom čase nehodu a našťastie aj manželka si uvedomila, aké by to bolo riziko.

Nehovoriac o tom, že v tehotenstve je bežné, že sa žene zakrúti hlava, príde jej nevoľno... A ešte by mala šoférovať? Je to nielen veľké riziko, ale aj nezodpovednosť voči potomkovi, ale aj iným účastníkom vôkol seba.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

hjundai napísal:Tak si len uvedom že na konci gravidity má žena v bruchu plod o hmotnosti cca 3kg, potom si predstav čo sa asi stane aj pri malom náraze - zotrvačné sily.... placenta sa odlúči celkom rada.. k tomu pridaj že výrobca neprojektuje bezpečnostný systém auta pre tehotnú - ani pásy ani airbagy.... a vyjde ti to že čím vyšší stupeň tehotenstva tým vyššie riziko aj pri malej nehode. Takže nech si pár zváži či má zmysel riskovať resp. či riziko preváži prínos jazdy.
lenze ked sedi ako spolujazdec plati to iste
jergusd
Príspevky: 959
Dátum registrácie: 30.06.2012 18:16
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusd »

Sliedic napísal:Mojej som zakázal v tehotenstve šoférovať. Jej kamarátka mala v tom čase nehodu a našťastie aj manželka si uvedomila, aké by to bolo riziko.

Nehovoriac o tom, že v tehotenstve je bežné, že sa žene zakrúti hlava, príde jej nevoľno... A ešte by mala šoférovať? Je to nielen veľké riziko, ale aj nezodpovednosť voči potomkovi, ale aj iným účastníkom vôkol seba.
Naprosto súhlasím. :2f93:
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Moja žena tvrdí,že tehotenstvo nie je choroba!
Šoférovala dlho, mladá sa narodila 1.12, a počas oberačkovej kampane vozila hrozno na prívese do vinárskych závodov, cca v čase polovica októbra. Nebojte sa škopky nenakladala, nevykladala, iba kár s vlečkou došoférovala z bodu A /vinice/ do bodu dvor /vinárske závody/, a odvtedy je mladá rodená automobilistka :40bd:
Vodičák dostala desať dní po osemnástke, skúšky v Nitre počas zimnej kalamity, prvé kilometre počas snehových zrážok, námrazy, hmly.
Nie je vodič Number.one, ale má talent a cit pre jazdenie, denno-denne jazdí, asi to získala od starej počas jazdenia v tehotenstve.
PS:tehotenstvo bolo to pred 24rokmi, keď tých károv bolo minimálne o 70% menej na cestách, riziko nehody minimálne,.
Dnes cesty zaostávajú za množstvom vozidiel, riziko nehody strááášne vysoké/kvalita vodičov v priamej úmere klesá s kvalitou našich ciest/. Iba korytá na hradnom vrchu zostali v pôvodnej kvalite, tá sa tam zvyšuje, a svine v nízkej kvalite sa tam pravidelne opatrne obmieňajú :4012:
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

Každopádne treba jazdiť opatrnejšie, s väčším odtupom a predvídať aj nepredvítatelné... aj keď chybu nemusíte urobiť vy ! :zg282:
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Riziko je už len narodiť sa na tejto planéte....A teraz čo nevystrčiť celý život päty z domu ?
Presne tak tehotenstvo nieje choroba , a žena viacmenej funguje v normálnom aj keď samozrejme čím viac je tehotná tak tým viac v režime kde je postupne obmedzovaná veľkosťou brucha...ale je nemysliteľné že bude posledné 2 mesiace sedieť doma za zadku. A čakať na deň "D".
Tak jak sa môže stať nehoda vo vlastnom aute, tak sa môže stať aj hocičo ak bude v MHD alebo taxíku....Takže aké je riešenie?
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

Možno chodiť pešo :D... Presne tak, treba to brat normálne.
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Chlapci ja ťahám tých ľudí po haváriách z áut... nech si každý zváži čo a ako ale asi sa inak bude správať žena ktorá otehotnie po 10 rokoch manželstva, bude to jej jediné tehotenstvo, má povedzme 36 rokov a ešte k tomu sa to nejako komplikuje. Tá si to bude inak vážiť a strážiť ako niekto kto to dostal na lusknutie orieškami. Áno aj cencúľ môže v zime zabiť človeka ale hlavne na konci gravidity by som rozmýšľal či musím ísť autom, akým autom, kde budem sedieť, v akom čase sa poveziem... nikto nehovorí že Nikdy len treba mozog používať.
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

VLADY napísal:Riziko je už len narodiť sa na tejto planéte....A teraz čo nevystrčiť celý život päty z domu ?
Presne tak tehotenstvo nieje choroba , a žena viacmenej funguje v normálnom aj keď samozrejme čím viac je tehotná tak tým viac v režime kde je postupne obmedzovaná veľkosťou brucha...ale je nemysliteľné že bude posledné 2 mesiace sedieť doma za zadku. A čakať na deň "D".
Tak jak sa môže stať nehoda vo vlastnom aute, tak sa môže stať aj hocičo ak bude v MHD alebo taxíku....Takže aké je riešenie?
Iste, že doma nebola zamknutá a nerobila nič. Len je rozdieľ, ak zamdlie za volantom pri 50km/h v centre mesta, alebo sedí vzadu v osobnom aute, však? ;-) V prvom prípade by ohrozila nielen seba a potomka, ale "so sebou" do nemocnice mohla "pozvať" aj nezainteresovaného človeka nedobrovoľným spôsobom. Druhý prípad sa dá vyriešiť bez ohrozenia kohokoľvek.

U nás to bolo tak, keď praskla voda, okamžite sa volala sanitka. Všetko vždy našťastie prebehlo v úplnom poriadku. Moja žena to zvládala bravúrne, na rozdieľ odo mňa :3906:
pedro727
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

pre pána jána prečo by mala tehotná žena zamdlievať, koľko x sa to stalo?
veď vy z nich robíte choroboplodné neschopné zárodky.
pokiaľ viem nástup na materskú je cca 6 týždňov pred pôrodom dovtedy ak je tehotenstvo normálne tak žena pracuje, šoféruje, atď.
aj keby bolo tej žene zle tak stihne zastaviť , to nieje infarkt. a ak sa necíti dobre tak zostane doma.
čo sa týka bezpečnosti je jedno či ide ako spolujazdec alebo šofér, riziko je všade , auto, mhd, aj schody do obchodu.
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Pedro727 - treba minimalizovať riziko na najnižšie možné minimum. To, že niekoho manželka šoférovala až do dňa D je pekné a ak sa nič nestalo, treba zagratulovať. Ale riziko počas tehotenstva tam stále je a príde len tak bez varovania. Vtedy už je neskoro na premýšľanie, ako tomu zabrániť. Prečo to ale riskovať?

Za dve sekundy nájdené: http://www.tvnoviny.sk/domace/1760201_p ... ou-dcerkou

"Tehotná vodička prešla do protismeru a zrazila sa s protiidúcou Felicou. V aute mala aj štvorročnú dcérku, vážnejšie sa nezranili. Obe previezli do nemocnice, kde ich ošetrili."

Bolo to na rovnej ceste. Prišlo jej zle, venovala sa svojej dcérke? Nevedno, ale stalo sa. Niekedy najmenšie maličkosti vedia tak dokrútiť život človeku, že sa z toho do smrti nespamätá - ak prežije. V tomto prípade sa našťastie tehotnej mamičke nič nestalo. Posádka druhého auta na tom bola horšie. Bolo to treba?

Daj si do google: tehotna havarovala a vyjde Ti veľa článkov. O príčinách sa tam nepíše, ale stavím sa, že v drvivej väčšine prípadov nebolo nutné tým autom jazdiť, stačilo požiadať manžela, alebo inú osobu v rodine a tá by odšoférovala za ňu. No lenže tu nastáva problém - bije sa to totiž so ženskou psychikou a ich ambicióznosťou, niekedy prehnanou tvrdohlavosťou "ja to zvládnem" a podobne. Manželia radšej stiahnu chvost, ako by mala nastať "tichá domácnosť" a umožnia jej šoférovať, ale podľa mojej mienky je to nesprávne. Nikomu to neprajem, ale keď si niekto prejde veľmi ťažkou traumou straty dieťaťa, bude sa na túto problematiku pozerať úplne inými očami.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Hormony a soferovanie nejdu dokopy, na alkohol sa testuje, preco vyrobca neblokne start, ked sada za volant niekto "v inom stave"?, neni to len o zenach a tehotenstve, ale aj o testosterone a puberte...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok

Návrat na "Prvá pomoc => Volajte 112"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných