TDI 66kW_kúpa

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

TDI33
Príspevky: 127
Dátum registrácie: 12.04.2010 20:54
Zdieľať na Facebook

TDI 66kW_kúpa

Príspevok od používateľa TDI33 »

Dobrý deň,
uvažujem o kúpe vozidla s týmto motorom, čiže Octaviu alebo Golfa. Chcel by som sa spýtať na spojku. Ako čo najlepšie zistiť pri kúpe, v akom stave je? Mám na mysli už verziu ALH s dvojhhmotným zotrvačníkom.
Vďaka
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Spojku može vyskušať na parkovisku, takým sposobom , že budeš skušať sa pohnuť na I.st. BEZ PRIDAVANIA PLYNU , pričom budeš mať otvorene dvere pri sebe a budeš POČÚVAŤ , či od tej spojky nevychádza nejaké škrípanie prip.buchot
pri citlivom púšťaní pedala motor nesmie zzdochnuť a auto sa musí plynule rozbehnuť....
partizansk
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 04.03.2018 10:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa partizansk »

Sústrediť sa na vibrácie v interiéri tiež pomôže. Pokiaľ vibruje volant alebo riadiaca páka môže to značiť chybu zotrvačníka, taktiež by nijak extrémne nemalo autom triasť pri chode na voľnobehu a taktiež žiadne veľké šklbanie pri zhasínaní motora :)
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Skonrolovať či pedál nedrní pri vymačkávaní, nevydáva nejaké zvuky, hlavne za studena. Či zaberá správne, či nepreklzuje na vyšších prevodových stupňoch?

Dvojhmota neviem. Videl som meranie tej struny vo vnutri podla zubov alebo uhlu a aj meranie vyklania v "priecnom" smere. To sa ale asi bez zlozitych ukonov neda,alebo hej? Neuskutocnitelne pred kupou alebo ano?
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 50 neregistrovaných