TDI 1.9 - kontrolka EMISE DO DILNY odstranila trhanie motora

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

navaho
Príspevky: 219
Dátum registrácie: 11.07.2010 09:06
Zdieľať na Facebook

TDI 1.9 - kontrolka EMISE DO DILNY odstranila trhanie motora

Príspevok od používateľa navaho »

Zdravim, stala sa mi taka zvlastna vec a rad by som nasiel vysvetlenie.
Mam passat 2008, motor BXE 1,9 TDI. Nemam DPF.

Ked zacnem zo siroka. Auto malo problem s jednym vstrekom, islo na tri valce triaslo s nim cim dalej tym viac a trhalo s nim pri zrychlovani. Vymenil sa vstrek, aj rozvody.
Pomohlo, ale nie celkom. S motorom uz netriaslo, pri jazde po rovine bolo vsetko ok. Ale pri akceleracii , hlavne do kopca, bolo pri zaradenom rychlostnom stupni 3 a vyssie citit take trhanie vo vykone, sprevadzane roztrasenim/rozvibrovanim auta.

Vcera mi na dialnici pri 100 km/hod, pri otackach len 2000 vyplo turbo, vypol som a zapol motor, par sekund ok ,zas vyplo turbo. To sa opakovalo 3 -5 krat. Nasledne zasvietila ta kontrolka "Emise, nastivte dilnu", ci take nieco tam pise. A ostala svietit aj po vypnuti motora.

Na moje pocudovanie, odkedy zasvietila, motor uz nema to trhanie vo vykone. a zda sa mi, ze ma o trosku lepsi tah.

Neviete mi to niekto vysvetlit , co sa mohlo stat? A co vlastne mohlo byt, za tym trhanim vo vykonea trasenim autom? Vyzera to, ze to ma nieco spolocne s elektronikou...

Vdaka az odpoved.
VW Passat 1.9 TDI
Používateľov profilový obrázok
jaroslavelektro
Príspevky: 347
Dátum registrácie: 23.05.2019 07:27
Bydlisko: východ
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaroslavelektro »

Zdravím je možnosť diagnostiky cez osciloskop a samozrejme aj legovanie cez OBD2

osciloskopom je možne sledovať činnosť valcov pri jednotlivých odpadoch , teda je možne blšie identifikovať problém .
Diagnostika-OBD,Paralelna-OSCILO,Datova CAN-BUS & LIN
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je to v poriadku,porucha emisného systému prepne režim motora a toho vedľajší produkt je aj to že zmizne trhanie.Chyba sa neodstránila iba v danom režime na ňu RJ nebere ohľad,má väčší problém tak sa "prkotinami" nezaoberá (zatiaľ)
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 20 neregistrovaných