Tazne zariadenie - maximalna nosnost horneho zavesu

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Tazne zariadenie - maximalna nosnost horneho zavesu

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Dobry den,
na SUV od PSA (kupovane ako skladovka) som potreboval nahodit tazne zariadenie.
Tak sa i stalo.
Avsak mam teraz problem - tazne ako take ma maximalnu nosnost horneho zavesu 100 kg (co je ok).

Policajti mi vsak do TP zapisali nosnosnot horneho zavesu len 58 kg, lebo vraj to tak je podla vyrobcu auta.

Moze mi niekto poradit, ci konali spravne?
Patri do TP pri zapise tazneho zariadenia nosnost horneho zavesu od vyrobcu tazneho, alebo do TP patri nosnost, ktoru vseobecne uvadza vyrobca auta?

Aby som vedel, ci mam byt nasraty na zabozrutov (58kg!!!! WTF - za to nezapnem ani nosic na bicykle!), alebo ci nespravne postupoval organ...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

U auta vždy platí že ak existujú dve rôzne obmedzenia tak vždy je určujúce a platné to nižšie.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Na linkách kde pracujem sa vyrába práve zadná podlaha pre viacero vozidiel. Ak chce niekto ťažné tak si to musí nakonfigurovať pri novom aute, a ešte aj vtedy sú tam dve verzie zosilnenia a výstuhy v mieste kde sa bude ťažné montovať. Takže predpokladám že aj ťažného budú dve verzie.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Tomu rozumiem, ale stane sa, ze niekto potrebuje tazne dorobit. Hlavne, ak je druhy majitel, alebo berie hotovu skladovku, ktora tazne nema.

Len ma zaujima, ci je to naozaj tak, ze udaj v TP je "nezavisly" na type dodatocne montovaneho tazneho..

Pozeram, ze francuzi to ponali uplne zufalo - 58 kg zaves je priserny fail. :41c2: :41c2: :41c2:
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Na toto by mali predajcovia upozorňovať a aj som čítal niekolko článkov o tejto problematike. Neviem od ktorého je to roku ale ak ťažné (príprava) nie je z výroby , tak v budúcnosti už nie je možnosť dodatočnej montáže.
Rovnako neviem akú váhu píšu Tuaregom alebo Cayene ale 50kg je nosnosť, ktorú vyžadujú všetky vozíky až do nejakých 2t nosnosti.
Pravdepodobne existencia nosičov na bicykle výrobcom unikla. Na druhej strane tuším sú aj nosiče na zadné dvere.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa achada »

oco, to s dodatocnou montazou neplati vseobecne od roku, ale len pre konkretne modely. Takze, Yxo, ak si druhy majitel a neskontrolujes si technicak pri kupe tak napr. pri Octavii mmozes mat smolu!

Inak 58 kg je priserny fail, zato maximum co som mal kedy zapisane v normalnom aute je 75, to je fakt rozdiel galaxie. Mozno keby si nechybal v skole ked sa preberala paka...
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Na take auto,kde v technickom /velkom/ nie je zapis o moznosti montazi zavesneho zariadenia,nie je mozne montiovat tazne.Vyrobca zavesneho zariadenia urci maximalne zatazenie gule,ale ak je vyrobcom auta urcene menej,tak sa zapise ten mensi udaj.Alebo naopak,ak vyrobca auzta povoluje cca 100kg,ale vyrobca tazneho len 50kg,tak zapise sa opat mensi udaj.Cerstvy pripad,na nase Ducato sme montovali mynuly tyzden,vyrobcom auta 150kg vyrobcom tazneho 150kg,teda no problem.Maximalna hmotnot privesu 3000kg.58kg je dost blby udaj,najcastejsia hodnota je 50-75-100kg.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ja som si do žiadosti o F značky zapísal 250kg a na stk sa mi smiali či chcem za tým kocúrom ťahať 9 kubíkový fekál. Ale nechali mi to tam a tak to bude aj v techničáku.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
pietro235
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 19.05.2014 13:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pietro235 »

oco13 napísal:Na toto by mali predajcovia upozorňovať a aj som čítal niekolko článkov o tejto problematike. Neviem od ktorého je to roku ale ak ťažné (príprava) nie je z výroby , tak v budúcnosti už nie je možnosť dodatočnej montáže.
Rovnako neviem akú váhu píšu Tuaregom alebo Cayene ale 50kg je nosnosť, ktorú vyžadujú všetky vozíky až do nejakých 2t nosnosti.
Pravdepodobne existencia nosičov na bicykle výrobcom unikla. Na druhej strane tuším sú aj nosiče na zadné dvere.
ono asi záleží na konkrétnej značke a type auta. Viem že niektoré škodovky to tak majú, že ak sa už pri konfigurácii auta nepovie, že chcete ťažné, tak už v budúcnosti nie je možné ho domontovať. Šetria tým náklady na výrobu, lebo nemusia dať takú pevnú podlahu do každého auta. Ale na druhej strane som videl predávať "ťažné zariadenia", ktoré nie sú určené na ťahanie, ale len na montáž nosiča bicyklov. Bolo to na autá, ktoré majú zapísanú 0 kg ako hmotnosť ťahaného zariadenia. Napr citroen C1, toyota Aygo, hyunday i10 a podobné mikroautá
pacho17
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 12.06.2012 20:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacho17 »

hej hej škodovka, to má tak, a nie že si musíš nakonfigurovať možnosť montáže ťažného, ale aj priplatiť si zan celkom slušnú sumu. Večšinou fletové autá to nemajú, lebo sa šetrí. V úsporach ide škoda až takého extrému, že dáva aj menší chlatič a podobne fičurinky, takže pozor, hlavne pri kúpe auta z fletu, čo je 90% predávaných škodoviek.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Re: Tazne zariadenie - maximalna nosnost horneho zavesu

Príspevok od používateľa hjundai »

YxoYpsilono napísal:Dobry den,
na SUV od PSA (kupovane ako skladovka) som potreboval nahodit tazne zariadenie.
Tak sa i stalo.
Avsak mam teraz problem - tazne ako take ma maximalnu nosnost horneho zavesu 100 kg (co je ok).

Policajti mi vsak do TP zapisali nosnosnot horneho zavesu len 58 kg, lebo vraj to tak je podla vyrobcu auta.

Moze mi niekto poradit, ci konali spravne?
Patri do TP pri zapise tazneho zariadenia nosnost horneho zavesu od vyrobcu tazneho, alebo do TP patri nosnost, ktoru vseobecne uvadza vyrobca auta?

Aby som vedel, ci mam byt nasraty na zabozrutov (58kg!!!! WTF - za to nezapnem ani nosic na bicykle!), alebo ci nespravne postupoval organ...
- na seba môžeš byť nasratý :40bd: ale ušetril si na skladovke :d :D
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Skuste sa na to namontované ťažne,na tu guľu sa normalne postaviť
Ak važite viac ako 100 kg ,tak to ťažné by sa malo pod Vašou váhou odlomiť,
keďže je dizajnované len na 58 kg..
Neodlomilo sa ?
Tak cely tento predpis je hoax a nezmysel...
smarik
Príspevky: 418
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smarik »

lol

Ano, lebo nejde skor o bezpecnost ako o to, co ta gula udrzi. Prosim ta, obdrzal si legalne vodicsky?
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Laci aj výťah sa skúša dvoma tonami, ale je len pre 8 ludí- teda 640kg.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: db69, kalopis, mastik29 a 47 neregistrovaných