Tankovanie prémiového benzínu od inej spoločnosti

diskusia o aditívach, aký olej pre moje vozidlo ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Tankovanie prémiového benzínu od inej spoločnosti

Príspevok od používateľa achada »

paluk3 napísal: 02.01.2022 15:55Ach bože jaster, len som sa pytal, ci nebudu mat trosku ine zloženie
Benzin je benzin, je to chemicka zlucenina, vzorec, lisit sa mozu v aditivach, ktorych je 0,0000prd takze pokojne spavaj a neries kraviny! :::
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Tankovanie prémiového benzínu od inej spoločnosti

Príspevok od používateľa ivko1 »

achada napísal: 02.01.2022 17:57
paluk3 napísal: 02.01.2022 15:55Ach bože jaster, len som sa pytal, ci nebudu mat trosku ine zloženie
Benzin je benzin, je to chemicka zlucenina, vzorec, lisit sa mozu v aditivach, ktorych je 0,0000prd takze pokojne spavaj a neries kraviny! :::
Bud je to E5, alebo E10 a to je celý rozdiel, to by ešte tak bolo keby sa delila aj E5 aj E10 na rôzne typy a nebodaj výrobca vozidla by určoval ktorú E10 môžeš a ktorú E10 nie...

Rozumieme že ty si sa len pýtal, ale fakt troška sedliackeho rozumu by nezaškodilo použiť.
Ako potom dokážeš fungovať v bežnom živote ked riešiš takéto banality?
Sa absolútne nečuduj takým reakciam

Keby si sa do budúcna náhodou pýtal napríklad na oleje, tak ja lejem do auta v podstate hociaký 5W40 aký kúpim, bez rozdielu značky a kludne ked treba doliať, tak dolejem iný a úplne bez nejakých starostí. Auto mám 11 rokov a už tam bol ELF, Total, Shell, BP, Valvoline, Dynamax, Liqui Moly, Sunoco...

Vodu do ostrekovačov tiež miešam akú momentálne kúpim, vrátane miešania letnej so zimnou a na jar zasa naopak do zimnej dolejem letnú. Nečakám až mi to prestane striekať
anonymous-astra
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 31.05.2015 13:34
Zdieľať na Facebook

Re: Tankovanie prémiového benzínu od inej spoločnosti

Príspevok od používateľa anonymous-astra »

achada napísal: 02.01.2022 17:57
paluk3 napísal: 02.01.2022 15:55Ach bože jaster, len som sa pytal, ci nebudu mat trosku ine zloženie
Benzin je benzin, je to chemicka zlucenina, vzorec, lisit sa mozu v aditivach, ktorych je 0,0000prd takze pokojne spavaj a neries kraviny! :::
A aky je prosim vzorec chemickej zluceniny benzin?

Ziadny neexistuje, pretoze "benzin" nie je oznacenie nejakej jednej konkretnej molekuly (ako napriklad benzeeeen cyklohexatriene alebo izooktan), je to oznacenie paliva a je to mix vsetkeho mozneho - "komplexná zmes uhľovodíkov pozostávajúca predovšetkým z alkánov, cykloalkánov a alkénov s počtom uhlíkov zväčša vyšším ako C3" + aditiva - a su stanovene len rozsahy vlastnosti, ake ma tento mix mat.

Cize benzin je v skutocnosti namiesane vselico od n-butanu po izopropylbenzen a benziny vyrobene na roznych miestach roznymi postupmi budu mat ine zlozenie a ine vlastnosti.

Tym nechcem povedat, ze na tom stoji a pada svet, otazka zadavatela, ci sa pobiju benziny z roznych cerpaciek je stale trochu usmevna, ale predsalen trochu odlisne vlastnosti to mat bude a neplet ludi, ze benzin je nejaky vzorec. Nie je!
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Tankovanie prémiového benzínu od inej spoločnosti

Príspevok od používateľa peterson999 »

no a uz mame temu vypiplanu do posledneho detailu
autor kludne spi, lebo sa zlakol ze ked do toho isteho benzinu zamiesa ten isty benzin, ze si to jeho car vsimne a bude zle, uistili sme ho ze to sa smie a hlavne ked VSETKY benzinky beru ten isty benzin zo Slovnaftu a niektore za vysoky priplatok doleju prisadu za 0.005 eur na liter ale opytaju si uz samozrejme o 0.15 EUR na liter viac (ono sa to nezda ale pri tych mnozstvach je to slusny biznis).
Ja do sezonnych strojov ako oco13 spomina nenalejem nic ine len 100 oktan a tiez ked viem ze nadrz postoji a je jedno ci sa bavime o bandaske alebo o nadrzi auta
Auto ktore vela beha, moze tankovat hociaky benzin, neuskodi mu
Prisady v benzine maju zmysel, cistia, vylepsuju palivo, lepsie spaluju, znizia spotrebu a malicko zvysia vykon, krutiak, motor ma pravidelnejsi chod atd...
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Tankovanie prémiového benzínu od inej spoločnosti

Príspevok od používateľa ivko1 »

Držme sa pri zemi u toho 100 oktánu s tým že mierne zvýši výkon či mierne zníži spotrebu, lebo to sú také hodnoty že sa bavíme o nemeratelných rozdieloch. Mierne zvýšenie výkonu je o kolko? Lebo rozdiel 5 PS pri aute čo má 120-150PS ani nepocítiš. Presne tak ako sa baviť že mi to zožralo o 0,2l menej...
Za tým môže byť tolko premenných že až...

Vieš kolko ti urobí na spotrebe napríklad to že ideš po dialnici napríklad 100km po vetre a potom druhých 100km zasa naspäť proti vetru?
Kámo to sú rozdiely aj 2-3 litre paliva na 100km a pritom v nádrži máš stále to isté palivo, rozdiel je čisto v poveternostných podmienkach...

Pre menej chápavých polopate, kto pozná bicykel tak asi vie ako sa mu šlape po vetre a proti vetru. Vo výsledku je potom rozdiel že si došiel v pohodičke, alebo uťahaný jak kôň s vyplazeným jazykom a pritom si sa viezol na tom istom bicykli po tej istej ceste
lubos zimovcak
Príspevky: 3425
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Tankovanie prémiového benzínu od inej spoločnosti

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Odporúčam VŠETKÝM rozumbradom, ktorí tvrdia, že "všetko jedno", vytiahnuť svoj vehikel do sveta a skúsiť natankovať svoje auto v každej krajine zvlášť...

A GARANTUJEM, že inak pôjde motor na Ukrajine, Rusku, Turecku, v Tunise, či inde...
A čím to bude modernejšie, vyššia "technická špička", tým väčšie a citelnejsie budú prejavy motora.

Nezáleží, aky typ paliva.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Tankovanie prémiového benzínu od inej spoločnosti

Príspevok od používateľa seven549 »

ja citim rozdiely v palive u benzinu aj SK DE NL.nemci mali uz asi pred 12 rokmi biobenzin na cerpackach aral kde to bolo nieco ako E10.svicari to iste.a nafta na aralke mala uz tiez pred 10 rokmi viac ako 10 percent biozlozky a v autach pisalo v tych rokoch na vicku stop-bio.to boli tie casy ked na autach padali vstreky a cerpadla.

dobre mi benzinove auto ide na palive z ukrajiny len ten benzin ma iny pach a v holandsku asi texaco cerpacky tie boli dobre.inac nemecko rakusko paliva samy biodpad uz roky.

teraz v servise cez sviatky mali asi 8 dizlovych aut co vycerpavali nadrze a davali nove filtre u aut co majitelia ziju v rakusku.auta audi bmw opel vw.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Tankovanie prémiového benzínu od inej spoločnosti

Príspevok od používateľa ivko1 »

Slubujem, že zbehnem do Madarska, Rakuska, Nemecka, Polska, tiež na Ukrajinu, zbehnem aj niekam do Talianska či Španielska, tak isto do severských krajín ako Fínsko, kde v každej krajine pojazdím aspon 3000km aby som vyjazdil niekolko nádrží z rôznych čerpačiek aby som si mohol urobiť záver ohladom rozdielov v kvalite predávaných palív...
lubos zimovcak
Príspevky: 3425
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Tankovanie prémiového benzínu od inej spoločnosti

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Ivko, v takom Rusku, strednej Ázii, či Japonsku, sa naftové osobne auta predávajú minimálne.
Taky Ford Mondeo s dieslom sa napríklad ani nevozil do Ruska...

A, že ruský benzín ma oveľa menej oktanov, tuším okolo 85-86...

Ale, určite je taky istý ako u nás... :40bd:

Na Ukrajine stačí pol roka tankovať naftu do hdi a začne Ti svietiť kontrolka motora...

Ale nevadí, určite je taká istá, ako vo Viedni, či v BA...
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Re: Tankovanie prémiového benzínu od inej spoločnosti

Príspevok od používateľa Dep »

lubos, nie som zastanca nejakej pomyselnej kvality veci pochadzajucich vychodnejsie od nas, ale co tie X6, X5, A8, Q8, ktore jazdia na Ukrajine, ich motory sa snad nevyrobili na Ukrajine ?
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Tankovanie prémiového benzínu od inej spoločnosti

Príspevok od používateľa ivko1 »

A kto bežne tankuje v Rusku či na Ukrajine?
A môj názor na moderný diesel ako "x" ročnú jazdenku s 200tkm+ by si za tie roky poznať tiež mohol...
Tešíš sa do momentu než si vypýta svoje na údržbe...
Tot som písal do inej témy, kolko nasypal kamoš do Grand Vitary za jeden rok, ktorý si nedal povedať že moderný diesel s DPF je akurát tak na problémy.
Má 2007 a ked spočíta za kolko kúpil a kolko do toho nasypal, tak keby doložil nejaké 2-3 tisícky tak by mu vyšiel nový Duster aj s pohonom 4x4, teda nie holota
lubos zimovcak
Príspevky: 3425
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Tankovanie prémiového benzínu od inej spoločnosti

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

V Rusku, Ukrajine jazdia hlavne benzíny, aj SUV..
lubos zimovcak
Príspevky: 3425
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Tankovanie prémiového benzínu od inej spoločnosti

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Ivko, na Slovensko sa vozia aj nafta, aj benzíny... Aj z Ruska, Rumunska, Bulharska..., vozia sa loďami do Bratislavy, možno aj Komárna.

Mne osobne zdochol motor niekoľko x za pár km, keď som natankoval PREMIOVU NAFTU na jednej sieti, na Slovensku, nie Slovnaft, nie OMW..

Jedine šťastie, že som hneď išiel do servisu, novy filter, dali mi tam nejaký čistič a, že som výnimočne nenatankoval plnú, tak som ju mohol zriediť s dobrou naftou.
Naposledy upravil/-a lubos zimovcak v 06.01.2022 00:02, upravené celkom 1 krát.
Mateusz737
Príspevky: 714
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Re: Tankovanie prémiového benzínu od inej spoločnosti

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

lubos zimovcak napísal: 04.01.2022 21:36 V Rusku, Ukrajine jazdia hlavne benzíny, aj SUV..
To je logické , v Rusku sú dlhé a silné zimy a benzín tam stojí v prepočte 0,60€ , ja som včera tankoval v Poľsku za 1,25€ a to tam ešte stále majú E5ku , takže spokojnosť :3dcline:
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Re: Tankovanie prémiového benzínu od inej spoločnosti

Príspevok od používateľa gnagy »

paluk3 napísal: 30.12.2021 19:33 Ahojte, chcem sa spýtať, či by to mohlo autu uškodiť, ak pravidelne tankujem prémiový benzín (EVO 100 PLUS) na Slovnaftke a ak mi ostane povedzme 1/4 nádrže, tak natankujem z OMV ten ich MaxxMotion? Lebo niekde som počul (ale neviem, či je to pravda), že ak chcem natankovať z inej spoločnosti, tak je najlepšie, čo najviac vyjazdiť ten "starý" benzín.
Ahoj, kludne ich môžeš miešať, nič zlé sa nestane. :cau:
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein

Návrat na "Oleje, mazivá, palivá, aditíva"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných