Tankovanie CNG v Rakúsku

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Tankovanie CNG v Rakúsku

Príspevok od používateľa wilz »

Zatiaľ u nás nie je áut na CNG až tak veľa, sú však nejaké, možno bude vhodné tu na fóre zverejňovať svoje skúsenosti, hoci aj v tejto téme.
Mám čerstvú skúsenosť s tankovaním CNG v Liezen v Rakúsku, chcel sa s ňou podeliť aj s inými užívaťeľmi CNG vozidiel, aby sa prípadne vedeli zariadiť pri plánovaní že kde tankovať.
Je to privátna CNG pumpa miestneho podnikateľa, t.j. žiadna z veľkých firiem čo predávajú pohonné hmoty.
Natankoval som včera u nich plnú do prázdnej nádrže, aj mi bolo divné, že sa do nádrží zmestilo 19 kg plynu, to býva obvykle len v zime, v lete aj na OMV len do 16-17 kg a to majú zväčša silnejšie kompresory ako ostaní.
Po normálnej ceste išlo auto ako predtým, ale keď som prechádzal cez dve horské sedlá s dlhým 15% stúpaním, mal som problém sa dostať na vrch. Cestou naspäť som dotankoval plyn na bežnej pumpe Shell a napodiv tie obidva kopce v opačnom smere som zvládol bez obtiaží.
Usudzujem teda, že príčinou slabého výkonu motora bol natankovaný plyn, možno to nebol zemný plyn z plynového rozvodu, ale tzv. bioplyn z miestnych zdrojov.
To už teraz nevyriešim, ale v každom prípade som poučený a v budúcnosti sa im pokiaľ možno budem vyhýbať .
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Len ozrejmim,že CNG sa v Rakusku a Nemecku volá Erdgas

a je oveľa dostupnejšie v sieti klasických čerpacích staníc ako na Slovensku.

Na tankovanie treba adapter.
Napísať odpoveď

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných