Tankovanie a platenie platobnou kartou....

témy týkajuce sa všetkého a ničoho mimo diskusie o autách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

rudolfo63
Príspevky: 9950
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Tankovanie a platenie platobnou kartou....

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

Uz neraz som bol v situacii,ze mam pri sebe hotovost,ale niektore pumpy najme v CR eura neprijimaju,a ked,vydaju peniaze v ceskych korunach za nevyhodneho kurzu 1-25,naposledy 1-23...Viem,kazda pumpa si urcuje svoju politiku a je vec len majitela,aky pristup zvoli.Ale pre mna ako cloveka,je blbe za jeden oblozeny rohlik a kavu,lebo clovek chce aj nieco prehryzt znovu vytahovat kartu...Vo Francii zasa na mnohych pumpach su restauracie s napisom...,berieme len platobne karty,hotovost nie...Ako je pre vas lepsie...,platobna karta,ci hotovost?
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

cash je vždy istota.

raz sa mi stalo že mi vcuclo kartu v CZ ale aspoň to bolo blízko domov . . ale ten pocit že si niekde bez penazí , karta vcucnuta a ty ako trtko tam sám opustený . ..

preto furt karta nekarta . . peniaze pri sebe !

za peiaze si kupiš všetko . . za kartu čo ? max len to kde je terminál . . . .
kaskaderTN
Príspevky: 1761
Dátum registrácie: 10.12.2008 07:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kaskaderTN »

Presne pre toto mám vždy pri sebe 2 karty Visa + rezervu v hotovosti. Mbank a Zuno dávajú účet zdarma a serióznu embosovanú visu k tomu. Zišla by sa ešte Mastercard (napr. v Nemecku oveľa bežnejšie akceptovaná, s Visou býva problém), ponúka ju k účtu napr. Fio banka. V ČSOB platím za to isté cca 1O eur mesačne

Ešte doplním - kartou platím takmer všetko takmer všade. Kľudne aj cigy za tri eurá, s PayPass to neni žiadny problém, netreba PIN a je to rýchle
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

Ja neviem ja tie karty akosi nemusím....
a naposledy v DE . . som natankoval za cca 90 € a pani na dedine na pumpe ked som išiel platiť zahlobila že berie len nemecke karty . . tak si potom vyber :40bd: :40bd:
kaskaderTN
Príspevky: 1761
Dátum registrácie: 10.12.2008 07:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kaskaderTN »

To je to, o čom píšem. Náckovia majú svoj systém kariet - EC karte (nie EuroCard/MasterCard). Rudo bude asi vedieť viac
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Par evri nosim stale, teda aspon dufam...moja stara si robi zo mna casto bankomat, ani nic nepovie lol

Karta to isti :), uz platim vsetko co sa da, bezkontakt nezdrzuje, len cakam jakeho kmina napadne si spravit terminal prenosny, prejde sa nakupnym centrom a ma vydelane lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Väčšinou kartou, akurát je tam odbúraný psychologický efekt šetrenia. "Menej bolestne" sa mínajú vyrtuálne peniaze ako keď davam predavačke hotovosť. :-)
myotis
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 27.11.2013 17:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa myotis »

@autolaik - svata pravda, s tej karty to odchadza jednoduchsie kedze tie peniaze nevidis ....

Ja mam pri sebe kombinaciu klasiku - karta + hotovost (obnos priblizne na jednu plnu nadrz + v pripade nudze obcerstvenie na jeden den.)

Ale preferujem kartu - euracmi platim tam kde nie je terminal.
Vsade bol, vsetko videl...
...a kde nebol, tam sa chysta
logan668
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 10.05.2014 21:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa logan668 »

Neobľubujem platobnú kartu a to najme pri tankovaní. Už sa mi stalo 2 x, že mi terminál na benzinke nezobral heslo a podarilo sa to až na možno 5 pokus. Nemal som vtedy pri sebe peniaze. Odvtedy aj keď platím kartou, snažím sa mať pri sebe aj hotovosť. Zase v bežných obchodoch som s kartou problém nemal.
foter
moderátor fóra
Príspevky: 11354
Dátum registrácie: 28.07.2008 20:32
Bydlisko: East
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa foter »

Ja jedine hotovosť a to som toho trošku pocestoval... Dôvod je ten že od roku 2003 nemám účet lol Pri dnešných poplatkoch v banke mám plnú nádrž čo by som zaplatil ročne banke :41c2:
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Foter v práci som bol nepriamo prinútený založiť si účet. A teraz ako nešťastný dôchodca ho vlastne nepotrebujem ale zo zotrvačnosti a praktičnosti ho mám.
p.s.
napr. MBANKa má vedenie zadarmo
foter
moderátor fóra
Príspevky: 11354
Dátum registrácie: 28.07.2008 20:32
Bydlisko: East
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa foter »

@autolaik no jasné aj u nás v práci musíme mať účet lebo hotovosť ti nedajú a to zavádzali u nás v práci dovolím si tvrdiť medzi prvými na slovensku. To si mal počuť tie nadávky starších kolegov že oni chcú peniaze na ruku...
makrela
Príspevky: 2963
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

kaskaderTN napísal:Presne pre toto mám vždy pri sebe 2 karty Visa + rezervu v hotovosti.
Ja mám v aute zašitých aj pár nugetov zlata, a tri sliepky, na výmenu za benzín. Na mňa si nikto nepríde ,vyrastal som za socializmu.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

fotriku odpadnem, fakt nemas ucet ?
mam kamarata - podnika, co ma ucet, ale nema k nemu kartu a to som si myslel, ze je maximum co sa da :2f93:, si to prekonal :3035:

s tymi poplatkami mas aj nemas pravdu :-\ , da sa spravit, ze platis polku, alebo aj nic, teda banka si to vybere inak, ale za vedenie uctu neplatis :d :D , ale ked si len kuknem kolko platim vseliakych chobotin mesacne, kazda zlozenka na poste 50 centi, tak to sa mi veru oplati mat ucet viac
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Ja mám hlavný účet v klasika banke k nemu dve karty a dva záložné účty zadara M-bank a ZUNO ktoré využívam na dovolenke - karta alebo platenie cez internet. Takže mám celkovo 4 karty . Ak by som aj o jednu prišiel tak furt mám záložné karty a hotovosť pri sebe sa snažím mať tak isto aspoň nejakú cca do stovky ak by bolo treba nejaký príspevok pre pomáhačo-chráničov . Ale ak sa dá platím v obchodoch kartou a účty cez internetbanking, načo strácať čas chodením na poštu-vypisovaním šekov a hlavne moja smrť státiim v rade medzi dôchodcami , kde každí trime v paprči 4-5 šekov?

Návrat na "Shoutbox - o všetkom"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní