Takmer ma dnes oklamali - ako je to vôbec možné?

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
jojox2
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 10.09.2017 21:03
Zdieľať na Facebook

Takmer ma dnes oklamali - ako je to vôbec možné?

Príspevok od používateľa jojox2 »

Nazdar,

podelim sa s Vami s mojou dnesnou hroznou skusenostou. Na internete som nasiel inzerat na jeden Peugeot, mal vraj 97 tisic km, rok vyroby 2008 a takmer plnu vybau, za velmi dobru cenu. Poviete si, ze paradna cena - volal som majitelovi, vraj sa ho potrebuje rychlo zbavit a preto ide pod cenu.

Stretli sme sa hned v ten isty den (dnes), cely cas hovoril, ako sa ponahla a ze ma stretnutie, a snazil sa to cele co najviac urychlit. Kedze v inzerate nemal odfotenu ŠPZ a ani uvedene VINko, nemal som si to predtym ako overit. Pri procese kupy uz na mieste som akosi tiez zabudol SPZ a VIN vobec overit. Nakoniec sme po polhodine podpisali kupnu zmluvu a v tom mi este napadlo, ze si pozriem nalepky na skle na STK a EK. V tom mi napadla este jedna vec, ze podla SPZ a VIN si viem STK overit priamo na mieste na mobile. Tak som zacal jeho SPZtku do stkonline (Levicka spz), a cuduj sa svetu, nenaslo mi ziadny zaznam!

Pokracoval som teda zadanim VIN cisla, a z toho, co mi tam vyskocilo, som ostal poriadne sokovany. Podla VIN cisla mi naslo nejaku Myjavsku znacku s o mesiac neplatnou STK a EK, a (teraz ta bomba na zaver) pocet najazdenych km bol 380 tisic km!!!!

Akonahle som si to vsimol v mobile, predajca si uvedomil, ze je zle, a nasraty mi vratil peniaze do ruky, nastartoval auto a zdrhol. Tomu este predchadzala pritomnost dalsich 2 osob (rómov), ktori s nim isli v tomto podvode spolu. Pravdepodobne sa jedna o organizovanu skupinu, ktora predava pretočené auta (a mozno aj kradnute?).

Samozrejme uznavam, ze je moja chyba, ze som skor nez bola obhliadka nevypytal SPZ a VIN cislo, aby som si auto vedel v pohodli domova overit. Co ma vsak na tejto prihode zaraza najviac je nasledovna - ako sa nieco taketo moze technicky vobec stat?

- Ako je mozne, ze zadanu SPZ (Levicka znacka, namontovana na aute) mi nikde nenaslo, ani v systeme stkonline?
- Ako je mozne, ze pod VIN cislom auta, mi naslo uplne inu SPZ (Myjavska) s 380 000 km?
- Ako je mozne, ze ked tuto myjavsku SPZ zadam hladat, nenajde mi absolutne ziadny zaznam nikde?
- Auto bolo pisane na jeho udajnu dceru (ktora ma 17 rokov - mal pri sebe jej obciansky a vyplnal z neho udaje do kupnej zmluvy!!! to vysvitlo az pri vypisovani zmluvy) - ako je to mozne?
- Co by sa stalo, ak by som auto naozaj kupll a isiel ho prihlasit na policii - co by mi na policii povedali?

Prosim, skuste mi konstruktivne poradit a odpovedat na moje otazky, pretoze mi to pride ako jedna velka zahada. Neviem si vysvetlit, ako je vobec mozne, ze mi SPZ, ktora na aute bola (levicka znacka), nenajde v ziadnej databaze, akoby vobec neexistovala?

Dakujem za odpovede.
makrela
Príspevky: 2963
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

Samozrejme uznavam, ze je moja chyba, ze som skor nez bola obhliadka nevypytal SPZ a VIN cislo, aby som si auto vedel v pohodli domova overit. Co ma vsak na tejto prihode zaraza najviac je nasledovna - ako sa nieco taketo moze technicky vobec stat?


Najväčšia tvoja chyba bola ,že keď si videl pri aute cigánov ,neotočil si a nepošiel tahet odkiaľ si prišiel.

Akonahle som si to vsimol v mobile, predajca si uvedomil, ze je zle, a nasraty mi vratil peniaze do ruky,

Buď rád ,že si obišiel bez ujmy, a peniaze ti ostali, mein got opálenemú dať peniaze do ruky,a auto ešte nie je tvoje,šak máš obrovskú skúsenosť a docela zadarmiko. A to sa počíta.
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Ako je to možné? Je to veľmi možné, lebo si bol nepozorný a celý natešený na krásne auto s minimalnym počtom km.

Buď rád, že Ťa neklepli po hlave, nezobrali peniaze a neušli. Nemal by si ani auto, ani peniaze a ani by si si poriadne nepamätal, čo sa stalo...
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
valiq
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 10.09.2017 22:47
Bydlisko: Banská Bystrica
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa valiq »

tak ono vseobecne plati, ze ked je prilis nizka cena tak to proste nie je pravda, je v tom nejaky podvod a nech si mysli kto chce co chce, proste nikto normalny nepodda svoje auto pod cenu nech sa ho potrebuje akokolvek rychlo zbavit
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

80% aut do 4000€ sa predáva nad cenu a nie pod cenu. Lebo su Slováci chudobní a je v tej cene veľký dopyt.

A k teme, kamarat teba osvietilo fakt za 5 minut dvanásť. Tu je škoda sa baviť o tom, že ako a prečo sa toto deje.

V prvom rade si treba cez telefon ešte pred obhliadkou pýtať ečv, vin a overiť si na internete. Už z telefonátu a inzerátu sa dá čoto odtušiť, či je dotyčný obyčajný človek, nejaký čudák, autičkar
audi-mato
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 22.08.2017 10:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa audi-mato »

a išiel si s tým potom na políciu ? keď máš ich špz, aspoň ich preklepnú čo sú zač a z kade je to auto
golfo
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 11.10.2015 15:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa golfo »

presne tak,preco si nezavolal hned policiu .....
Fiat Marea weekend 2,4 jtd,VW Passat Variant B7 2.0tdi
jojox2
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 10.09.2017 21:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jojox2 »

Popravde, bol som trochu v šoku a keďže sa tam zjavili dvaja ďalší cigánski kumpáni, chcel som čo najskôr odísť. Inak typka mam aj odfoteneho, aj auto s ŠPZ, aj malý technický preukaz, aj údaje jeho dcéry z občianskeho.

Lenže sa bojím, aby mi nejako neznepríjemnil život. Ostala mu v ruke totiž jedna podpísaná kópia kúpnej zmluvy, v ktorej je uvedená moja adresa, číslo OP atď. Rovnako ja mám druhú kópiu zmluvy, v ktorej sú údaje jeho dcéry.

Ako by ste postupovali na mojom mieste?
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

jojo 2 obrovský problém. Má spoluobcan tvoje všetky údaje. Ešte stále nič?! Videl si film wasabi? Kde sa šéf pýtal Jeana Rena, nespominas si, kruci, tak si vzpomen, a JR ahááá už si vzpominam, ale byl tam takovej hluk.
S pozdravom už si si vzpomenul, ahá moje údaje...spoluobcan....riziko podvodu..zneužitie...obohatenie sa... A tebe zostanú oči pre plač. Zajdi k pomahacom opis čo sa stalo, nech ich zaeviduju.
vokscak
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 10.06.2016 16:04
Bydlisko: Poltar
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vokscak »

uplne teraz vypusti, ze maju tvoju adresu a podobne veci, ze by ti mohli zneprijemnit zivot, treba ist na policiu to nahlasit lebo ti ho zneprijemnia tak, ze zneuziju tvoje udaje a potom sa to uz bude velmi tazko vysvetlovat
vencco
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 13.09.2017 09:01
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vencco »

By som ani nevahal ked mas ty v ruke duhu kopiu zmluvy a tak isto mas jeho udaje tak preco s tym neist na policiu? Pokial by sa ti zacali nejako vyhrazat alebo cosi tak nahlasis aj to a hotovo
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 25 neregistrovaných