Také menšie ťuknutie - ako riešiť poistnú udalosť?

PZP, havarijné poistenie, problémy s poisťovňami

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ampo
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 28.04.2014 08:59
Zdieľať na Facebook

Také menšie ťuknutie - ako riešiť poistnú udalosť?

Príspevok od používateľa ampo »

Ahojte,

dnes do mna pri cuvani omylom nabural jeden znamy. Zlomilo mi to uchytenie predneho blatnika (uz nedolieha) a taktiez mi praskol plastovy kryt svetlometov.

Chcel by som si nechat poradit, ako mi odporucate postupovat. Predpokladam, ze najlepsie bude riesit to ako standardnu poistnu udalost cez jeho PZP, ano?

Potreboval by som vedieť, ako sa v takomto pripade postupuje. Mam ist na rozpocet alebo fakturu zo servisu? Bude v poistoni potrebna moja ucast s autom pre ucely overenia poistovnou?

Dakujem za rady!
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

pokial mas svoje havarijne poistenie, ries to cez to... :4012:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
karool
Príspevky: 325
Dátum registrácie: 13.04.2009 19:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karool »

A zaplati cca 170€ spoluucast?cez hp nie je dobra rada
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

nie, nezaplati spoluucast pokial ma vinnika

PS: presny postup je vinnik ohlasi v svojej poistovni, on ohlasi havarijnej poistovni, pokial by chcel rozpocet, dostane jednu sumu od svojej poistovne, minus spoluucast, tu mu vyplatia v dalsom kroku zo zakonnej poistky vinnika, takto to je najlepsie, mozte mi verit, sam to takto riesim, odpada dohadovnie s ciganskymi poistovnami za pet korun co robia zakonne...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
karool
Príspevky: 325
Dátum registrácie: 13.04.2009 19:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karool »

Kolko platis tu hp?
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Ja mam spoluucast 50€,alebo ziadnu (v zmluvnom servise) a teraz budem riesit jeden “tukanec“,avsak skoda bude asi dost vysoka (bixenon svetlomet, kapota, naraznik, blatnik atd…) Nevyzera to pritom zle, auto normalne chodi, pojazdne.
Moja prva skodova udalost… Poistka ma stoji nieco cez 30€ mesacne, no vlastne stala, predpokladam, ze mi ju zdvihnu…
Pritom som myslel, ze kapota, blatnik, naraznik sa bude dat opravit a ze na svetle opravia iba uchyty…
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

poistne na havarijnu zvysia iba ked zavinis, mne tak povedali v poistovni...automaticky mas najvacsie zlavy, ked budes burat, tak dalsi rok ti to osolime lol :3035:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
ampo
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 28.04.2014 08:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ampo »

Aby som to uviedol na pravu mieru, nemam ziadne havarijne poistenie, mam len obycajne PZP, rovnako ako aj vinnik.

Takze postup bude, ze sme spisali protokol o poistnej udalosti, a on to musi zaniest do svojej poistovne. Ja musim ako poskodeny nahlasit udalost taktiez, vsak?

Aky bude dalsi postup na nahlaseni? Poistovna si sa sama vyzve prist ukazat auto znalcovi, alebo im stacia fotografie? Do akej doby od nehody sa to cele udeje?

Po vytvoreni posudku mi znacel ohodnoti, kolko cca bude oprava stat? Ja nasledne dam auto do servisu a po oprave prinesiem fakturu do poistovne (poistovne vinnika?), a preplatia mi celu sumu reps. cast sumy?

Prosim ozrejmite mi tento postup, aby som mohol byt pripraveny. Dakujem za vsetky rady.
545h0
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 04.09.2017 10:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 545h0 »

Autor prispevku akosi pozabudol uviest o ake auto sa jedna. Pri skode 120 a pri Audi RS6 sa asi budes inak rozhodovat.

Kazdopadne sudiac podla lahostajnosti pri zadavani prispevku autora, by som odporucal servis, kedze je autorovi tazko napisat o ake auto sa jedna, pochybujem ze bude sa obtazovat zhananim dielov a niekoho kto mu to spravi.
545h0
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 04.09.2017 10:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 545h0 »

Daj auto do zmluvneho servisu poistovne, tam ti to obhliadnu, ocenia, nasledne opravia, dostanu krici list s poistovne a daju ti auto, bez starosti.
ampo
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 28.04.2014 08:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ampo »

Do zmluvneho servisu poistovne? Nerobi sa to tak, ze obhliadku auta mi urobia priamo v poistovni? (teda nie v kancelarskych priestoroch chapeme sa:). A az potom ho dam opravit v lubovolnom servise?

Inak auto je Hyundai Santa Fe (r.v. 2006), je to uz pomerne stare auto, ale bolo bez skrabanca, takze by som bol rad, ak by sa podarilo opravit do povodnej podoby...
kavcik
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 19.09.2017 11:30
Bydlisko: Dunajská Streda
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kavcik »

Siel by som cez fakturu, pochybujem, ze sa ti chce zhanat diely za najlacnejsie peniaze, lebo tie ich rozpocty su veeeeelmi optimisticke co sa tyka tohto
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Re: Také menšie ťuknutie - ako riešiť poistnú udalosť?

Príspevok od používateľa christiane »

ampo napísal: do mna pri cuvani nabural
Stalo sa mi podobne ale nevedel som to dokazat ze som stal a druhe auto do mna nacuvalo.Riesilo sa to cez moju poistku na druhe auto.On mal skodu 860 € a ja na prednom ochrannom rame trochu oskretu farbu.Nestalo ma to ani halier a nedvihli mi ani poistku.Odvtedy mam kameru.
545h0
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 04.09.2017 10:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 545h0 »

ampo napísal:Do zmluvneho servisu poistovne? Nerobi sa to tak, ze obhliadku auta mi urobia priamo v poistovni? (teda nie v kancelarskych priestoroch chapeme sa:). A az potom ho dam opravit v lubovolnom servise?

Inak auto je Hyundai Santa Fe (r.v. 2006), je to uz pomerne stare auto, ale bolo bez skrabanca, takze by som bol rad, ak by sa podarilo opravit do povodnej podoby...
Ano, do zmluvneho servisu poistovne. Kazda poistovna ma zmluvny servis a v nom svojho zastupcu, ktory ti obhliadne auto a cely priebeh je rychlejsi.

Obhliadka "priamo v poistovni" sa nikdy nerobi, zvykom je ze nahlasis adresu a zastupca poistovne ti obhliadne auto na dohodnutej adrese. Problem je ze budes muaiet den dva pockat na technika, mozno aj 3. Tuto moznost si volia ludia ktori idu cez rozpocet.

Pytaj sa na zmluvny servis poistovne vinnika.
ludomilo
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 19.09.2012 15:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ludomilo »

zavolaj do poistovne vinnika udalosti, najlepsie na nejaku infolinku
oni zavolaju zmluvneho obhliadaca, ten to obhliadne a spise
nasledne ziadaj bud plnenie rozpoctom
alebo info o zmluvnom servise
je to rozne, ale najistejsie je zavolat do poistovne a nahlasit, ze ziadas nahradu skody od vinnika-ktory je ich klientom
bacha!
uvedom si ale jednu vec, ze pre danu poistovnu TY NIE SI klient, ale TY SI PROTISTRANA v spore o nahradu skody....

Návrat na "Poistenie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný