Tachometer v míľach

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bilingo
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 05.10.2019 17:59
Zdieľať na Facebook

Tachometer v míľach

Príspevok od používateľa bilingo »

Zdravím páni, stále som sa nevzdal svojho sna o Cadillacu a jeden sa mi zapáčil, no tachometer je v míľach a s tým nemám vôbec skúsenosti, môže nastať pri STK problém? Auto síce má SK špz ale absolútne som sa s týmto nestretol.
Teda či jediný problém bude, že v meste budem jazdiť 30 namiesto 50 alebo tam môže byť aj iný problém.

Vopred ďakujem za akékoľvek rady/názory
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Vraj je s tým po novom problém na TK. Druhá vec je, zákony by nemali platiť retroaktívne. Ak teda raz bolo toto konkrétne auto schválené na prevádzku u nás, malo by už byť legálne stále. Zmeny by sa mali týkať len áut prihlásených po zmene predpisov.
Nech sa ale radšej vyjadria chalaniská, ktorí tu robia s autami denne.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nema ten milovnik nahodou aj kilometrovnik ? Je to standard na vsetkych "novsich" masinach (od roku 1995 alebo tak nejak).

Co to vlastne chces kupit ?
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

pocitadlo ujetych mil, to by mohol byt problem na stk. cert vie
ale tacho im je ukradnute.
bilingo
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 05.10.2019 17:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bilingo »

Jedná sa práve o Cadillac DTS ktorý má tachometer aj počítadlo len v míľach ale taktiež predpokladám, že problém snáď mať nebudú ak to auto už raz dostal ŠPZ ale naozaj netuším, čo dokážu vymyslieť
Viď. obrázok [img]https://i.ytimg.com/vi/XbEM-cuBLi0/maxresdefault.jpg[/img]
koumi
Príspevky: 359
Dátum registrácie: 23.09.2004 08:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa koumi »

je dosť možné že sa to dá prepnúť... len možno budúci bývalý majiteľ nevie ako... raz ma kamoš viezol na corvete a ukazoval mi že sa to dá... nájazd sa zmenil v závislosti čo prepol, digi tachometer ukazoval podľa toho čo mal prepnuté, a dokonca aj ručička ukazovala rýchlosť v km, ale samozrejme len do tých 200
tuninka
Príspevky: 883
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tuninka »

mal som Mazdu US verziu, a aj ked na tachmetri boli MP/H, tak mensia stupnica bola v KM/H. Odometer bol len v milach. Na STK opisal stav odometra a dal tam poznamku ze je v milach.... vobec som s tym nikdy nemal problem, ale ked si myslis, ze by mohol byt problem, tak skoc na nejaku STK, su na kazdom kroku a spytaj sa.
konotuning
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 28.11.2005 08:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa konotuning »

Počítadlo vzdialenosti môže byť v mílach ale ukazovateľ rýchlosti nie . To že to niekedy niekto prihlásil a prešlo to cez STK na Slovensku nie je smerodajné , dobre vieme čo všetko a akým spôsobom sa tu prihlasovalo ... Ja som mal Escalade 2007 a dali sa mi prepínať KM/H alebo míle , tak isto teplota C/F . Pozri na youtube , isto sa to dá prepnúť .
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Esv alebo standartnu kratku verziu ?
konotuning
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 28.11.2005 08:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa konotuning »

Ak to bolo myslené nne , tak klasickú verziu .
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ano bolo - diky. Mne slintá gebrina z ESVčka uz nejaky cas, aj z Navigatoru...
konotuning
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 28.11.2005 08:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa konotuning »

mp3turbo , bolo to skvelé auto a určite sa k nemu ešte vrátim ale chcel by som Pickup a tých je ako šafránu . Akože tá 6.2 je neskutočná , s tou váhou to má zrýchlenie ako sviňa ide to skvelo , diely sú lacné . Ja som bol velmi spokojný , za 2,5 roka som najazdil 230000km
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

pravda, a zaroven pickupy sa ukrutne tazko predavaju. Ked niekto chce Eskaládu tak kvoli jej prejavu, charakteru, personalite - a tam sa pickup nehodi. Pod pickupom si typicky predstavime Dodge RAM a taketo tie stroje, nie Eskaladu.

Holt preto bolo tych XLTčiek malo :) zle sa to predavalo. A vobec skoda ze hybridy nie su ESV, by som si dorobil vacsie baterky a hajde po Bratislave :)
konotuning
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 28.11.2005 08:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa konotuning »

On je jedno či je to klasika ext alebo esv , je to amerika slováci sa toho boja , zle sa to predáva . Ale vravím osobne sa určite vrátim do Escalade . Malo to svoje muchy ale keď sa s tým človek zžije je to super kára . Mal som ho rád
ediyno
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 13.06.2016 10:40
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ediyno »

mna by celkom zaujimalo ako je to s naslednym servisom. da sa to vobec u nas kvalitne servisovat?

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 47 neregistrovaných