Tachograf kvôli súprave nad 3,5t

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
uwa0918303283
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 13.11.2016 18:47
Zdieľať na Facebook

Tachograf kvôli súprave nad 3,5t

Príspevok od používateľa uwa0918303283 »

Zdravím.
Chcel by som požiadať o radu. Kúpili sme do firmy báger, ktorého váha je 1780kg. Čo sa týka prepravy bágra to chcem riešiť brzdeným dvojnápravovým vozíkom ale to je nepodstatné. Ide o to, že súprava bude presahovať 3,5t. Otázka je či budem potrebovať do auta dať namontovať tachograf a riešiť veci ako kartu vodiča a ostatné náležitosti. Vo firme som na dohodu a moja hlavnou činnosťou nie je vodič. Vo výnimkach som našiel: vozidlá alebo jazdné súpravy s najväčšou prípustnou celkovou hmotnosťou nepresahujúcou 7,5 t, ktoré sú používané:
verejnými alebo súkromnými subjektami poskytujúcimi poštové služby
na prepravu materiálu, zariadení alebo strojov, ktoré vodič používa počas svojej práce. - nevzťahuje sa povinnosť vybaviť vozidlá tachografom. Aké máte vy s tým skúsenosti ? Voziť báger potrebujem len do okruhu 50km a strojník budem ja. Ďakujem za názory, postrehy alebo Vaše skúsenosti. :48:
lubos zimovcak
Príspevky: 3428
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Tachograf kvôli súprave nad 3,5t

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Kartu vodiča určite nepotrebujes, ani psychotesty.
Podľa mňa, ani tachograf. Tu ale občas záleží, na akú krajsku inšpekcii natrafís, niekedy sami nevedia, za čo dávajú pokuty... :3c90:

Len si postráž vodicak, mal by si mat C, alebo B+E.
vykopanafosilia
Príspevky: 372
Dátum registrácie: 15.09.2022 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: Tachograf kvôli súprave nad 3,5t

Príspevok od používateľa vykopanafosilia »

KKV potrebuješ, ak riadiš vozidlo, kde je potrebný vodičák C alebo D AKO VODIČ PROFESIONÁL, čiže si TÝM ZARÁBAŠ. Takže ak by si si jazdil svojou Pragou V3S (napríklad) do lesa po drevo pre svoju potrebu (alebo by si sa tváril, že pre svoju potrebu), tak profesionálny vodič NIE SI a KKV NEpotrebuješ. Ak si kúpiš savjétskuju Buchánku a budeš chodiť kempovať s tromi hipisáčkami, KKV nepotrebuješ. Ak budeš tou istou Buchankou (ak by mala viac ako 9 miest) voziť deti do školy a budeš za to brať padíka denne, už KKV potrebuješ. Keby si jazdil na čomkoľvek, kde na vedenie treba C alebo D a bral za to peniaze - je jedno, či plat, alebo platby faktúr - vtedy KKV potrebuješ.
Ty ju teda nepotrebuješ, pokiaľ ti na šoférovanie tej súpravy postačuje vodičák B + prívesy, neovládam tie nové označenia....

Čo sa týka tachografu, ten tiež nepotrebuješ. V praxi to chalani voziaci autá, kde je tiež váha súpravy cez 3,5 t., riešia tak, že si vedú Knihu jázd, alebo ako sa to nazýva. Proste si zapisuješ, kedy si jazdil a kedy mal odpočinok, ktorý je v tomto prípade tiež povinný.

Pre istotu si to ale over. To, čo píšem, platilo pred 10 rokmi (prvý odstavec) a pred 2 rokmi (druhý odstavec). Dnes to môže byť inak, lebo u nás sa zákony a predpisy menia podľa toho, kedy sa ktorý idiot ako vyspí.

Každopádne si ale over, či nebudeš potrebovať Go Box na mýto, aby Sky Toll zarobil... Ten totiž potrebuješ pre voz nad 3,5t bez ohľadu na to, či ním zarábaš alebo nie. Dokonca aj bez ohľadu na to, či s ním niekedy pôjdeš popod mýtnu bránu!! Mali sme náklaďáčik, ktorý jazdil len po lese a aj tak sme to museli mať... Jaaak u debilov. Neviem ale, či sa to týka aj súprav, kde za auto na vodičák B zapojíš príves.
vili111
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 08.01.2007 03:14
Zdieľať na Facebook

Re: Tachograf kvôli súprave nad 3,5t

Príspevok od používateľa vili111 »

zdravim.
KKV neviem ako to tam plati.
Psycho potrebujes ako nahle soferujes auto nad 3,5t a je jedno ci sukromne alebo firemne.
Nemala by pod psycho spat suprava 3,5t plus 3,5t ak je auto do 3,5t pisana na sukromnu osobu.
Tacho graf potrebujes na auto nad 3.5t ak je pisane na firmu. skromně mozes bez ale len okruh 60km. (tak bolo, teraz neviem isto), to znamienna ze auto do 3.5t registrovane na firmu a zapnes vozík 3,5t tak z tacho , psychotest a pravdepodobne aj KKV je potrebny.
Myto sa plati na auto nad 3,5t. Auto do 3.5 plus wozik do 3,5t, znamka plus znamka O1 alebo O2 dla vahy vozika.
A este teraz je ohladom vodicaku nedstavene tak ze ked ides menit vodicak tak vsetko nad 3.5t ti ani nedaju ak nemas zo sebou psychotest. Dostanes len to co mas do 3.5t. To sa stalo znamemu u nas v okrese.
lubos zimovcak
Príspevky: 3428
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Tachograf kvôli súprave nad 3,5t

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Tento týždeň som platil pokutu, lebo mi prepadli psychotesty, 1 mesiac, nevšimol som si dátum :41c2: , tým pádom nemôžem ani nákladné kerovat . Údajne ich treba nad 7,5 ton, tak mi to povedal policajt.
KKV nepotrebujem, lebo šoférujem súkromné NA, celková 12 ton,aj keď ju ako iniciatívny blbec mám.
Mýto áno, tachograf mám, ale nekontroluje sa.
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Re: Tachograf kvôli súprave nad 3,5t

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Toto všetko sú tapania v tme a ja ti poradím len v Tom aby si si to prezistil na príslušných úradoch , DI + IP nakoľko to nieje súkromné auto a nepracuje sa súkromne na svoje účely ale na účely so ziskom . Boli nejaké zmeny v zákonoch ohľadom jazdných súprav ale ja sa o to nemusím zaujímať nakoľko mám vodičák na úplne všetko vrátane Busu , a mám platné všetko Kkv,tachograf,psycho, lekársku, tak to neriešim ,
Lepšie si predtým zistiť na príslušných orgánoch ako na fóre pretože keď ti niekto poradí blbosť ,teba odchytia , niečo nebude sedieť (kontrolujú všetko ) tak to tu dotyčný platiť pokutu nebudú nedajboh zoberú papiere +pokuta +zákaz činnosti . Nieje to sranda , budeš jazdiť po cestách , v premávke , môže sa stať hocičo nemusíš byť na chybe ty ale keď niečo nebude v poriadku tak ti poisťovňa nepreplatí nič a k tomu opletačky . Taktiež ani bagrom nerypnem do zeme kým neviem kde idú inžinier siete kým to nemam podložené , podpísané
A keď mi to nepodpisu balím a idem preč , keď som robil zemné práce vždy som to takto riešil .
lubos zimovcak
Príspevky: 3428
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Tachograf kvôli súprave nad 3,5t

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

:40bd: myslíš si, že Ti na polícii poradia?
Odporučia prečítať vyhlášku, resp zákony...
Este aj" dodavkari", dopravní policajti v dodávkach, krajská inšpekcia majú rôzne názory.
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Re: Tachograf kvôli súprave nad 3,5t

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Musia ti poradiť ,.
vsevetko
Príspevky: 974
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Re: Tachograf kvôli súprave nad 3,5t

Príspevok od používateľa vsevetko »

uwa0918303283 napísal: 28.01.2023 16:25 Zdravím.
Chcel by som požiadať o radu.
https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy ... 88.odsek-5
uwa0918303283
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 13.11.2016 18:47
Zdieľať na Facebook

Re: Tachograf kvôli súprave nad 3,5t

Príspevok od používateľa uwa0918303283 »

Psychotesty mam zistené, že jednoznačne netreba. Tie sú od C.
https://www.psychotesty-online.sk/psych ... e-vodicov/
matus@ctr.sk
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 14.01.2007 12:14
Zdieľať na Facebook

Re: Tachograf kvôli súprave nad 3,5t

Príspevok od používateľa matus@ctr.sk »

S vodičským preukazom skupiny BE môžete viesť:
súpravu v rozpätí 4251 - 7000 kg (vozidlo do 3500 kg + príves do 3500 kg)


Dialnicnu znamku len ak pojdete po dialnici, ziadny tachograf netreba:

Dialnicnu znamku potrebuju dvojstopové jazdné súpravy tvorené motorovým vozidlom kategórie M1 a N1 bez ohľadu na najväčšiu technickú prípustnú hmotnosť jazdnej súpravy. (teda znamka na auto a znamka na prives)

Co sa tyka kkv, tak jedna z vynimiek kedy kkv nepotrebujete:

pri zásobovaní vlastnej spoločnosti, vodiči pojazdných dielní na zabezpečenie servisných prác alebo údržby, vodiči meracích vozidiel, vodiči vozidiel prepravujúcich zariadenia, technológie, potrebné k inej vykonávanej činnosti ako je vedenie vozidla, nie je povinnosť podrobiť sa systému základnej kvalifikácie alebo systému pravidelného výcviku; výnimka sa uplatňuje podľa § 2 ods. 4 písm. e) a písm. h) zákona č. 280/2006 Z. z.,

Este doplnim, ze potrebujete ako zamestnanec skolenie BOZP, ktoreho sucastou ma byt (ak vediete firemne vozidlo, ale prijali Vas na vykonavanie inej prace ako vodiča) preskolenie zo zakona 8/2009, 9/2009 a 106/2018. Skolenie je potrebne opakovat kazde 2 roky.
Naposledy upravil/-a matus@ctr.sk v 31.01.2023 15:38, upravené celkom 2 krát.
uwa0918303283
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 13.11.2016 18:47
Zdieľať na Facebook

Re: Tachograf kvôli súprave nad 3,5t

Príspevok od používateľa uwa0918303283 »

Dobre. Ďakujem teda za objasnenie. Takže uzatváram to tak, že s vodičákom BE môžem jazdiť bez KVV, tachografu a mýta. Voziť budem báger/stavebný materiál (pre vlastnú potrebu firmy) čo do výnimky spadá. Ďakujem uzatváram tému.
matus@ctr.sk
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 14.01.2007 12:14
Zdieľať na Facebook

Re: Tachograf kvôli súprave nad 3,5t

Príspevok od používateľa matus@ctr.sk »

uwa0918303283 napísal: 31.01.2023 07:38 Dobre. Ďakujem teda za objasnenie. Takže uzatváram to tak, že s vodičákom BE môžem jazdiť bez KVV, tachografu a mýta. Voziť budem báger/stavebný materiál (pre vlastnú potrebu firmy) čo do výnimky spadá. Ďakujem uzatváram tému.

Este doplnim, ze potrebujete ako zamestnanec skolenie BOZP, ktoreho sucastou ma byt (ak vediete firemne vozidlo - ale prijali Vas na vykonavanie inej prace ako vodiča) preskolenie zo zakona 8/2009, 9/2009 a 106/2018. Skolenie je potrebne opakovat kazde 2 roky.
lubos zimovcak
Príspevky: 3428
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Tachograf kvôli súprave nad 3,5t

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

V tomto štáte byrokracia nabrala až absurdne obludne rozmery...
Aj tak sa skoro všetky školenia, kvázi povinné poradenstvo a la lekárska služba robí iba kvôli pečiatke a peniazom.

Pričom reálne to absolvuje minimum ľudí.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: citroenc3v6, milok a 36 neregistrovaných