Sycanie klimatizacie

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Ladislav.s
Príspevky: 184
Dátum registrácie: 27.10.2008 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ladislav.s »

Pozdravujem.Nechcem zakladať novú temu kedze mam podobný problem s klímou a potrebujem radu.Fabia 2 klima po zapnuti sicala alebo ako nazvat tie pazvuky a nechladila resp.slabo ok tak malo chladiva,chladivo doplnene,ozonom vydezinfikovane a teraz klima chladí super cca 6st z vyduchov ale vkuse pocut sicanie alebo chod chladiva v systeme a pri zapnuti smrad a potom aj po vypnutí . Bola dolnena cca pred viac ako mesiacom a stale chladí super.vymenil som filter pelovy aj som nastriekal do vyduchov ten sprej s hadickou tak zápach ustupil ale nie celkom.Kondenz normalne vyteka zo spodu auta.Co mam este skúsiť?Ďakujem za kazdu radu
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa achada »

Vycistit miesto povodu zapachu, teda vyparnik.
Ladislav.s
Príspevky: 184
Dátum registrácie: 27.10.2008 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ladislav.s »

Cize ten zvuk robi vyparnik? Ako sa čistí?snad sa nevybera von ?Dakujem za radu
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa achada »

Pytas sa na zapach, odpovedam ti na zapach. Cisti sa napr. ajatinom. Ako sa k nemu dostanes zalezi na tvojej kreativite a ohybnosti.
Ladislav.s
Príspevky: 184
Dátum registrácie: 27.10.2008 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ladislav.s »

No ale viac ma trápi to sicanie,zapach by som uz nejako poriesil.
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa achada »

Pytam sa na jednom, ale poriesit potrebujem druhe. Asi budem debil.
Ladislav.s
Príspevky: 184
Dátum registrácie: 27.10.2008 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ladislav.s »

Ďakujem ze si sa predstavil civilných menom ako ta volaju doma :) skus si precitat moj príspevok este raz,mozno prídeš nato kto je debil.
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa achada »

Ladislav.s napísal:Pozdravujem.Nechcem zakladať novú temu kedze mam podobný problem s klímou a potrebujem radu.Fabia 2 klima po zapnuti sicala alebo ako nazvat tie pazvuky a nechladila resp.slabo ok tak malo chladiva,chladivo doplnene,ozonom vydezinfikovane a teraz klima chladí super cca 6st z vyduchov ale vkuse pocut sicanie alebo chod chladiva v systeme a pri zapnuti smrad a potom aj po vypnutí . Bola dolnena cca pred viac ako mesiacom a stale chladí super.vymenil som filter pelovy aj som nastriekal do vyduchov ten sprej s hadickou tak zápach ustupil ale nie celkom.Kondenz normalne vyteka zo spodu auta.Co mam este skúsiť?Ďakujem za kazdu radu
Tolkoto vela z celej otazky zabera sycanie (vybrane slovo, takze s Y), aj to je spomenute len tak mimochodom, popri tom ako si sa snazil odstranit zapach. Este aj v moje odpovedi pisem o vycisteni miesta povodu zapachu a ty sa aj tak spytas na sycanie. Takze myslim, ze je to jasne.
didoop
Príspevky: 163
Dátum registrácie: 24.05.2012 19:12
Bydlisko: KE
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa didoop »

zdravim, akurat som chcel zakladat temu, ale ten isty problem.
Zakladne parametre:
Ford tourneo connect 1.6 tdci 2014 - mame od nova teraz ma 135kkm.
s klimou neboli ziadne problemy do cca 2019.
Od 2019 kazdy rok vyfuci. No nikdy takto nesycala, urcite nie minule leto.
Tento rok bol na skuske tesnosti dusikom = samozrjeme nic nenasli, este za to zapytali kilo. Klimu naplnili do plna, bolo v nej 0g. Presviedcali ma, ze je uplne bezne, ze cca 700g chladiva kazdy rok (do nuly) unikne, ze to je uplne normalne na novych autach.
Uz pred cestou do servisu, po zapnuti klima sycala, nepamatam ci sa zvysovala volnobezna spotreba, ale urcite nechladila (takze nemyslim si ze sa zvysila spotreba).
Teraz uz pekne chladi, ale konstatne syci nadalej.
Sycanie po vypnuti A/C prestane. Takisto (co je megadivne), to prestane pri jemnom brzdeni. Po pusteni brzdy to za par sekund zacne opat.
Zatial kazde auto co som mal, tak ano, to sycanie je pocut par sekund po zapnuti kompresora, ale potom to prestane. no tu je to pocut slabsie konstatne. Tu po zapnuti zacne silnejsie, na chvvilku prestane a potom dalej syci slabsie ale konstatne.
Prikladam video. Na zaciatku je zapnuta, potom vypnem, nasledne zapnem. Tak ako syci na zaciatku syci cely cas pri beznom pouzivani a dost ma to serie, nakolko od nova to nerobilo.

Kód: Vybrať všetko

https://www.youtube.com/watch?v=KPANauV8Z0I
Ja sa priklanam, ze niekde bude netestnost, ale ked ani majstri zo servisu to nevedeli najst, tak mam menit vsetko zaradom ?
2022 dacia jogger LPG
2021 kamiq 1.5dsg
2021 TM3LR
2020 e-up
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nie zaradom meniť nie je riešenie.Ja to skúsim cez otázku ktorá u mňa má logiku,ale zrejme som v tom sám.Ako sa hladajú poruchy ktoré sprevádza nejaký zvuk ? Lekár ako zistí že máte šelest na srdci ?
Klimatizérskych truhlíkov mi netreba predstavovať,je to katastrofa.Čo vedia je naplniť a tam kdesi to končí.Ani len základné veci nevedia zdiagnostikovať a ešte chcú peniaze za to neopravenie a tlačenie kalerábov do hlavy majiteľa.Ak je únik celého chladiva za jediný rok bežné...k tomu niet čo viac povedať.Vystreliť na mesiac z palivom len tam

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 51 neregistrovaných