Sycanie klimatizacie

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

LUKAS0088
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 10.07.2011 17:50
Zdieľať na Facebook

Sycanie klimatizacie

Príspevok od používateľa LUKAS0088 »

Cauko.

Mam taky problem, ze po zapnuti klimatizacie mi zacne z vyduchov vychadzat sycavy zvuk - nieco ako ked pustite plyn. Uz som si aj nieco vyhladal na googli a vraj sa na 99% jedna o malo chladiva. Ano to by pre mna nebol nejaky problem, keby klimatizacia nebola plnena pred 2 tyzdnami. Tyzden po plneni fungovala v pohode, minuly tyzden som nebol doma a dnes som ju zapol zas a proste len sycanie, bez ziadnej zmeny v teplote vzduchu.

Chcem sa teda opytat. Mam to nejako riesit so spolocnostou, ktora klimu plnila ? Pretoze hned v prvom bode ich popisu ku plneniu klimatizacie je toto:

Pripojenie a skúška tesnosti, odsatie starej chladiacej – kvapaliny a oleja

Podla protokolu, ktory som dostal este zrecyklovali 143ml chladiva (plny objem mojej klimy je 750).

Myslite si, ze za tie dva tyzdne mohol vzniknut taky velky unik, ze klima vobec nefunguje ? Na aute bolo doslova prejdene od plnenia klimy cca 100km a bola zapnuta 2x mozno na 10 min.
m...
Príspevky: 252
Dátum registrácie: 25.05.2009 08:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m... »

ak je to uz starsie auto a nezisti sa unik, malo by pomoct vymenit expanzny ventil a vysusac. stare, zanesene...
marci87
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 29.07.2008 12:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marci87 »

Ak je tam malý unik, ktorý stroj pri vakuovaní neodhalí, tak ti tie dva týždne úplne stačia, aby ti chladivo pomaly uniklo. A ak to bolo tak, tak predpokladám že ani firma čo plnila, neuplatní reklamáciu.
m...
Príspevky: 252
Dátum registrácie: 25.05.2009 08:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m... »

moze byt ze pred plnenim bol malicky unik, ale za tie dva tyzdne sa mohol kludne zvacsit. len ist znova skontrolovat tlak a hladat netesnost. ak napises ake auto mas mozno ti bude vediet niekto poradit kde najskor hladat. napriklad vseobecne zname ze octavia 2 mala problem s unikom na original kondenzatore -chladici
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

ake auto? manualna klima? automaticka? pred plnenim fungovala? bola plnena koli comu?...............
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

marci87 napísal:Ak je tam malý unik, ktorý stroj pri vakuovaní neodhalí, tak ti tie dva týždne úplne stačia, aby ti chladivo pomaly uniklo. A ak to bolo tak, tak predpokladám že ani firma čo plnila, neuplatní reklamáciu.

Na túto skutočnosť nezvyknú upozorniť,ale platí,že únik na velmi maličkej úrovni stroj pri plnení nedokáže odhaliť.A už dávno sú preč časy keď sa každý spoj atd jeden po druhom overoval ručným "očuchávačom" plynu,resp robil postrek podozrivých a možných miest šp.sprejom látkou ktorá pracuje ako bublifuk.Je to aj časove náročné,aj treba sa dostať k tým spojom čo je často o demontovaní hoci aj nárazníka.Takže overenie iba na základe "kontrola plničkou" je nedostatočná a mal by sa zákazník o tom upovedomiť že sú hranice.Klímy sa plnia preto lebo chýba médium...doplnenie neodstraňuje problém z únikom,tj časom sa opakuje.Ďalej by sme sa museli baviť o "oprave" a to už nebude kategória za 35 e.-
LUKAS0088
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 10.07.2011 17:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LUKAS0088 »

Jedna sa o Vectru C, manualna klima. Plnena bola z dovodu, ze nemala ziadny ucinok tak som ju po zime siel naplnit.
marci87
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 29.07.2008 12:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marci87 »

Pan mhlavaty to je pravda, a už ani plnenie nebude v kategórii 35 eur, ale minimálne 60. Lebo chladivo zdraželo hodne :d :D
jupaza
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 10.04.2009 23:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jupaza »

Na vine bude zrejme chladič klimatizácie. Pozri, či sú na ňom viditeľné mastné fľaky. Menej častejšie odchádza klima kompresor
LUKAS0088
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 10.07.2011 17:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LUKAS0088 »

Kde konkretne, na akom mieste treba pozriet tie flaky ?
jupaza
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 10.04.2009 23:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jupaza »

Hladať treba na povrchu chladiča, ak bola klíma plnená a netesní chladič, tak miesto úniku bude akoby mastné(má inú farbu, odtieň)
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

ak je niekde unik tak je to s najvacsou pravdepodobne na spojoch ,, gumičky,, alebo na mietach kde su trubky chytene o karoseriu žeby hlinik zkorodoval.
LUKAS0088
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 10.07.2011 17:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LUKAS0088 »

Tak som skontroloval chladic, ten po sebe nema ziadne skvrny ani naznaky uniku. Najlepsie to asi bude dat niekomu, kto to unik skontroluje s kontrastnou latku. Inak pisal som do tej firmy kde to plnili a zaujimave, ze ani po tyzdni neodpovedali. Ale ked som sa objednaval tak mi odpisovali do 5 min.
ntg
Príspevky: 129
Dátum registrácie: 31.12.2010 09:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ntg »

Plni sa bez záruky!!!!!!!!!! Vzdy!!!!!! Stroj nedokaze odhalit malu netesnost pokial je malo chladiva vzdy je diera!!! Vzdy,,, Opel_zhnite trubky na prichytkavh karoserie, chladic klimy,,,,,, vela stastia treba skusit jar a cakat
bumbalak
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 25.03.2017 10:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bumbalak »

ja taketo veci nenechavam na nahodu a radsej rovno zajdem za odbornikom, usetrim cas a aj nervy :)

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných