Swap motora - Porsche Cayman V8 Chevrolet LS3

Aké sú vaše skúsenosti s tuningom? Aké vozidlá tunovať, rady a odporúčania...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

gysot
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 19.01.2017 10:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gysot »

ivko1 napísal:Dám ti príklad z minulosti - kedysi dávno mal kamoš Fiat Tipo 1.9TD (to staré), stala sa nehoda a auto ostalo na odpis.

Šiel do DE, kúpil tam také isté staré Tipo 1.9TD, akurát Granturismo (malo analogové budíky miesto digitálnych, malo naviac ABS, Airbagy...)

Klasicky chceli urobiť prestavbu karoserie, bolo treba povolenie od výrobcu a to povolenie im výrobca neschválil, pretože sa nezhodovala hmotnosť vozidla, to dovezené malo vdaka ABS, ABG vyššiu hmotnosť čojaviem o 40kg

A ty si myslíš že nejaká DEKRA ti schváli zástavbu motora?
Zabudni!!! Jednoducho ked dostaneš papier od výrobcu, tak až potom riešiš takéto administratívne veci.

Pochop že zmeneou motora sa zmení aj hmotnosť auta a jednoducho na to aby to bolo legálne musí sedieť všetko

Fakt oslov niekoho čo postavil ten K1 Attack a pozistuj si aké patálie s tým mali. To auto mali vyrobené pár rokov, až sa im ho podarilo dostať na SK papiere

Ty si to predstavuješ velmi jednoducho, teda možno ani nie, ale ono je to ešte 5x komplikovanejšie ako tvoj najhorší scenár ohladne legalizácie.
Ale ako som vyššie písal, kludne postav, ale stavím krk na to že s V8 od iného výrobcu to papiere neuvidí nikdy. Ak do toho dáš 997 turbo tam sa možno povozíš za tri roky ofiacialne.

Keby to bolo také jednoduché tak tu také prestavby vznikajú, ale nevznikajú a nevznikajú preto lebo je to doslova nemožné
Neviem, nemyslim si nic zatial. Ved za opytanie nic nedam. Aspon budem vediet na com som, bez toho aby som o tom spekuloval :) Raz si to vyjasnim a viem na com som :)
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

gysot napísal:
cviro123 napísal:Nebudu vsak kto by v porsche menil porsche motor :) a nasledne riesil komunikaciu v celom systeme riadiacich jednotiek :) Hop klobaska zjem ta, myslite, ze tak funguje system v aute? :)

Ako hovorim conversion kit je uz spraveny ;) Tu komunkaciu uz ty riesit nemusis, uz to vyriesili za teba.

Praveze porsche motor - zvacsa Cayman, je pomerne dost kazivy :) Takze pretom..Pritom najrychlejsi Cayman gt 2017 - 385 koni ....swapnuty motor ls3 - 495 koni ;) napr preto ;) a 1350 kg
Och to vazne az tolko koni po swape? No sa pose.rieme asi vsetci z tolkeho vykonu. A to ze v tom budes mas kopu prachov a ten cas kym to prerobis a zladis na poriadok a potom sa postavi vedla teba Lupo TDI s turbom trciacim z diery v kapote a vykuri ta ako maleho chlapca. Potom tem motor vyberies od nervov a budes zhanat z Veyrona?
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

gysot napísal:Tak legislativa :) Ked si to auto nebudem moct realne prihlasit. Na co s tym vobec zacinat ? ..Na 3-4 krat otoceni sa na okruhu - to mi zas za tie peniaze nestoji. Plus pozeram potencialne legislativne prostredie v okolitych statoch - zatial CESKO,RAKUSKO,NEMECKO, UK . Skusim aj madarsko,francuzsko , ale kedze neovladam dane jazyky, tak musim s tym za niekym prist kto ano :)


Ale ako hovorim, skusim jedno postavit. Samozrejme nie sam. Par krat sa povozim a zaveziem na aukciu klasickych aut v DE. A uvidim ako sa tu take auta vnimaju :) Ked ostanem +- 2000-3000eur v strate alebo zisku. Skusim spravit aj ine 996, Boxster , pre vlastne potesenie .
Zbastardit 996ku tak to uz ano. Ides spravnym smerom. Za tym sa na aukcii kazdy bude zabijat
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

gysot napísal:
ivko1 napísal:Stačí si pozrieť tento odkaz http://www.carbuildindex.com/29347/2007 ... gine-swap/

Len blazon by zničil takto auto, vyrezať priečku a porobiť rôzne dalšie úpravy znamená že to auto stratí totálne na hodnote

Ano tuto stranku poznam. Typek ale rezal preto, lebo ulozil motor blizsie k stredu ako sa dava povodny motor. Tam to aj vysvetluje. Ale na blogoch hovori,ze to planuje dat spat. Inak ta converzia bola dokonca robena bez Renegades coversion kitu. Spravil si to sam .

Nech ho postaví na C značky ako domarobený traktor - aj hodnota bude rovnaká Pardon traktor má väčšiu cenu - lebo je z neho nejaký osoh.
Co sa tyka ceny prerobena 996 na ls3 http://www.gasmonkeygarage.com/behind-t ... he-reveal/

Sa predala za 65k USD ;) asi tolko k tomu traktoru
65k USD dal za to iba ak nejaky de.ment s poruchou osobnosti. Za tolko penazi si kupis taku upravenu poršu a hlavne upraveny original motor a nie stavebnicu. Kokos do porsche dat GM ci jaky motor koli par kw tak normalne odovzdam rodny list na matrike a idem si dat sedativa predpisat radsej. Ked sa chces tesit z roboty a upravy tak si kup M5 e60 a uprav povodny motor na 700ps a budes mat upraveny original a nie zbastardeny bucoru o ktoru nik nezakopne. Zapamataj si jedno. Uprava auta stoji milion casu a trapenia a milion penazi a nakoniec ti to aj tak nik nekupi lebo ked niekto chce upravene auto tak si ho bud upravi sam alebo si ho da upravit ale podla svojich predstav
gysot
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 19.01.2017 10:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gysot »

patko1 napísal:
gysot napísal:Tak legislativa :) Ked si to auto nebudem moct realne prihlasit. Na co s tym vobec zacinat ? ..Na 3-4 krat otoceni sa na okruhu - to mi zas za tie peniaze nestoji. Plus pozeram potencialne legislativne prostredie v okolitych statoch - zatial CESKO,RAKUSKO,NEMECKO, UK . Skusim aj madarsko,francuzsko , ale kedze neovladam dane jazyky, tak musim s tym za niekym prist kto ano :)


Ale ako hovorim, skusim jedno postavit. Samozrejme nie sam. Par krat sa povozim a zaveziem na aukciu klasickych aut v DE. A uvidim ako sa tu take auta vnimaju :) Ked ostanem +- 2000-3000eur v strate alebo zisku. Skusim spravit aj ine 996, Boxster , pre vlastne potesenie .
Zbastardit 996ku tak to uz ano. Ides spravnym smerom. Za tym sa na aukcii kazdy bude zabijat
Sprav si niekedy vylet do USA a uvidis ci o take auta nikto nezakopne :)

Ved kazdy si spravi ake auto sa mu paci nie ? :)
Ved ked ty tuzis po m5 nech sa paci vytun si ju aj na milion koni.

Avsak mna zaujala tato konkretna konverzia.

Ale ved to nie je len o par konoch. O com tocis ? Ved to je kompletne iny motor. Dvojnasobny objem.

No ja neviem, ked si mam vybrat medzi m5 upravenym alebo krasnym porsche s american muscle pod kapotou s custom brzdami wilwood/brempo a odpruzenim bilstein alebo dokonca accuair - keby uz mam snivat tak nevaham ja ani sekundu. Preco si kupovat nejake m5 e 60 ked to auto sa mi nepaci :)

Este plus s glass cover na motore http://www.engineswapdepot.com/wp-conte ... -V8-01.jpg No neviem to si asi do m5 nedam ;)

Ale plne respektujem tvoj nazor ;) ak sa ti paci m5 nech sa paci kupuj. Budes mat fajn auto ;)

A ze nejaky motor od GM ;) LS3 nie je len tak nejaky motor.

http://engineswap.wpengine.netdna-cdn.c ... -V8-03.jpg

Vidis kazdy ma iny nazor. Preto je to take krasne, ze ja nemusim dat na teba a ty zas na mna a mozes mat ty m5 e60 a ja nieco ine a nevyraba sa iba jedna znacka pre cely svet :)))


A m5 e 60 porovnavat s porsche cayman. Ved to srandujes ? .Vsak to ani neni rovnaka trieda. Keby mi povies nieco, ze vsak si kup nissan 370z alebo nieco . Co sa aspon kvazi podoba na to auto. Nejake coupe. Ale nie m5.


A ake upravene porsche ? si za to kupis ? Videl si vobec co dali do toho za 65k ? :) asi nie :) Hlavne sa to predavalo v USA a tam sa na take motory pozeraju trocha inac ;)
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

v USA mozno o to zakopne niekto ale to len preto ze tam je viac jedincov prepac s ,,takou poruchou ako ty,, Ja som ti M5 napisal ako priklad. Akoze cayman je krasne auto? Spravne ti napisal mp3turbo ze ked uz tak uprav original najsilnejsi cayman na este silnejsie ale uprav povodny motor a nechpaj do toho cocotinu. Nerad by som ta urazil ale po tych rozpravkach o tom ako uz si zahojeny financne a podobne tak pochybujem o vaznosti toho vsetkeho co tu pises. Ale sorry ake pohnutky ozaj ludi vedu k tomu aby do porsche pchali ten tvoj och och muscle neviem co? A ze nejde len o vykon ale aj o objem a bla bla? Porsche nikdy neslo smerom davat do svojich aut extravelkoobjemovky tak aky ma zmysel pchat do legendarnej znacky nieco proti ich srsti? Preco uz ked chces silno upravovat tak si nekupis americke auto a nenapchas do toho ked aj 8 liter? Keby si mal vystudovane to co pises ze mas tak sa tu nepytas take kraviny ako sa pytas. Ked sa teraz mojej zeny [vystudovanej krajcirky] opytam ze ci si mysli ze sa u nas da zlegalizovat to co si napisal tak sa chyti za hlavu a posle ta k lekarovi. Na SK nezlegalizujes ani ked do boxtera das motor z carerry GT3 lebo sa tam nikdy nemontoval a nikdy si to nikdy nevezme na triko. A ty chces ist sa hento opytat do DEKRY. To ozaj vazne? Moj syn 13 rocny mi pred hodinou krical ze ma zarobene 2 miliony dolarov. Mozem ti dat nanho cislo , aj on hra GTA
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

http://www.tuning.sk/dokument-bmw-m5-e6 ... nce-tuning Ozaj skarede auto bez objemu a vykonu a so skaredym motorom ty glas cover engine :4090: :40bd:
gysot
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 19.01.2017 10:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gysot »

Ved ja som nepovedal, ze som finance zahojeny ;) sorry ..som povedal, ze si davam pol - roka rok pauzu. A prave som napisal, ze na dochodok zarobene nemam ;)

Vies citat pisany text aj s porozumenim ? Ci len vidis pismenka a vytvaras si v hlave vlastne myslienky ? ;)

Alebo to ste vy pan Danko ? Generator nahodnych slov?.

Lol ved to je princip upravy auta. Keby chcem porsche s klasickym motorom asi to nejdem upravovat nie ? ;)
Ved ty nedokazes vyvodit z pisaneho textu jednu suvislu implikaciu.

Sorry bro.

Navyse som sa pytal aj na okolite krajiny. Ake je to s tym. Napisal som do Dekry - DE,CZE,SVK.

To ako keby sa pytam, ze preco mas zeny krajcirku a chodi do prace. Ved pred 150 rokmi boli zeny iba doma a nemali volebne pravo, tak na co im to davat.


Ved ja nehovorim, ze je skarede. Hovorim ze mne sa nejak nepaci. A ked uz sa mam do niecoho pustit tak sa asi pustim do toho co sa paci mne ci ? ;)


Ci ty tiez si si vyberal zenu podla toho ci sa paci susedovi ? ;)
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

gysot napísal:
patko1 napísal:
gysot napísal:
A ake upravene porsche ? si za to kupis ? Videl si vobec co dali do toho za 65k ? :) asi nie :) Hlavne sa to predavalo v USA a tam sa na take motory pozeraju trocha inac ;)
Nie ze v USA sa na take motory pozeraju inas ale v USA predaju aj hov.no zabalene v alobale ako najkvalitnejsiu cokoladu lebo pacient sa vzdy najde
gysot
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 19.01.2017 10:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gysot »

Ako myslis generator. Inak mohol by si pisat vsetko v 1 prispevku. Kedze je to taka etiketa na webe. Nepisat do fora 300 prispevkov pod seba s jednou vetou ;) Ked ich pises cca naraz.

Navyse zas robis chybu v usudku. Ze ti nic nezlegalizuju. K1 Attack je krasny priklad, ze sa mylis ;)
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

gysot napísal:Ved ja som nepovedal, ze som finance zahojeny ;) sorry ..som povedal, ze si davam pol - roka rok pauzu. A prave som napisal, ze na dochodok zarobene nemam ;)

Vies citat pisany text aj s porozumenim ? Ci len vidis pismenka a vytvaras si v hlave vlastne myslienky ? ;)

Alebo to ste vy pan Danko ? Generator nahodnych slov?.

Lol ved to je princip upravy auta. Keby chcem porsche s klasickym motorom asi to nejdem upravovat nie ? ;)
Ved ty nedokazes vyvodit z pisaneho textu jednu suvislu implikaciu.

Sorry bro.

Navyse som sa pytal aj na okolite krajiny. Ake je to s tym. Napisal som do Dekry - DE,CZE,SVK.

To ako keby sa pytam, ze preco mas zeny krajcirku a chodi do prace. Ved pred 150 rokmi boli zeny iba doma a nemali volebne pravo, tak na co im to davat.


Ved ja nehovorim, ze je skarede. Hovorim ze mne sa nejak nepaci. A ked uz sa mam do niecoho pustit tak sa asi pustim do toho co sa paci mne ci ? ;)


Ci ty tiez si si vyberal zenu podla toho ci sa paci susedovi ? ;)
Pisal si ze mas dost dukatov nato aby si si to auto dal upravit tak som napisal ze si zahojeny, lebo nezahojeny by taku vec nenapisal, ale evidentne nevies kde je sever takze nemas ani predstavu co by taka uprava stala.
gysot
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 19.01.2017 10:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gysot »

Kapitan, a co s tym k1 attack? Ako to, ze to preslo na svk ? :)


Tak potom asi chapeme inak pojem zahojeny. Mame nastavene ine levely na to slovo ;)

Inak ma pobavila, tvoja otazka, preco si nekupim auto z US, ze tam si mam dat v8.. ved tam ten motor uz je, na co by som ho tam daval ;)
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

gysot napísal:Ako myslis generator. Inak mohol by si pisat vsetko v 1 prispevku. Kedze je to taka etiketa na webe. Nepisat do fora 300 prispevkov pod seba s jednou vetou ;) Ked ich pises cca naraz.

Navyse zas robis chybu v usudku. Ze ti nic nezlegalizuju. K1 Attack je krasny priklad, ze sa mylis ;)
Nemozem pisat vsetko do jednej odpovedi kedze ti odpisujem na viac tvojich odpovedi ktore davas na moje prispevky. Ehmm ano K1 attack to dokazali ale ty pises ze mas polroka ci rok ci kolko a za tu dobu nedokazes to auto ani postavit ani spojazdnit nieto este pripravit na zlegalizovanie a prepac ale trufam si napisat ze nemas financie ani na nakup toho caymanu co je je jedna bunka na zaciatok. Mozes len tak zo srandy napisat kolko je tvoja predstava aky balik chces do toho investovat a mas k dispozicii. Lebo ver tomu ze tych 65k USD co sa predala henta bucora v USA by ti bolo malo.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

gysot napísal:
Inak ma pobavila, tvoja otazka, preco si nekupim auto z US, ze tam si mam dat v8.. ved tam ten motor uz je, na co by som ho tam daval ;)
Kazde auto v USA ma V8? A pocul si uz take nieco ze aj auta vyrobene v EU maju V8 a dokonca aj 12 valec? Ty muscle konstrukter co chce do caymanu ulozit motor z helicoptery a zabit velke brzdy a vybehnut s tym na okruh a obesit to v prvej zakrute na zvodidla ked zisti ze postavit take nieco nie je len o velkom objeme motora a brzdach
Naposledy upravil/-a patko1 v 06.02.2017 22:37, upravené celkom 1 krát.
gysot
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 19.01.2017 10:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gysot »

Nemozem pisat vsetko do jednej odpovedi kedze ti odpisujem na viac tvojich odpovedi ktore davas na moje prispevky. Ehmm ano K1 attack to dokazali ale ty pises ze mas polroka ci rok ci kolko a za tu dobu nedokazes to auto ani postavit ani spojazdnit nieto este pripravit na zlegalizovanie a prepac ale trufam si napisat ze nemas financie ani na nakup toho caymanu co je je jedna bunka na zaciatok. Mozes len tak zo srandy napisat kolko je tvoja predstava aky balik chces do toho investovat a mas k dispozicii. Lebo ver tomu ze tych 65k USD co sa predala henta bucora v USA by ti bolo malo.


Aha no, ked myslis. Tak ratajme 15-20k cayman - 6k conversion kit - 8k motor - to sme na 30-35k...Bilstein 2k - wilwood 5-6k. Takze mi chces povedat ze praca ma vyjde 25 k eur hej ? ... -2k dekra testy.

To kto mi bude robit obstaravanie na stavbu auta ? sam Premier?




Samozrejme,ze viem. Ale ved o tom nebola debata. Debata je pouzit US motor do EU auta. A nie kupit si EU v8.


Inak, cakal som, ze povies aspon ved to si kup rovno novu Corvette za tie peniaze. A nie tieto tvoje blaboly . TO by bolo aspon na uvahu ;)


Ale ved ja nic nechcem postavit co som si vymyslel niekde doma na kolene. Tie auta sa normalne takto konverzuju. A robi to ta dielna renegades ;) O com zas snivas kamosko ?

Návrat na "Tuning vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných