Swap motora - Porsche Cayman V8 Chevrolet LS3

Aké sú vaše skúsenosti s tuningom? Aké vozidlá tunovať, rady a odporúčania...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

gysot
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 19.01.2017 10:46
Zdieľať na Facebook

Swap motora - Porsche Cayman V8 Chevrolet LS3

Príspevok od používateľa gysot »

Zdravim,

chcel by som sa spytat, ako je to legalne so swapmi motorov v krajinach EU. Respektive v ktorej krajine EU (mozno aj slovensko) su povolene swapy motorov od roznych vyrobcov po schvaleni technickou kontrolou.

Co som sa docital v Nemecku by to bolo teoreticky mozne po schvaleni TUV a spraveni emisnych, brzdovych ... testov.

V Cechach po schvaleni importerom a prejdeni testami DEKRA by to bolo tiez mozne.Cize uz navyse treba to schvalenie importerom.

A ako je to na Slovensku ? Cital som rozne nazory. Mam v plane ist aj na obvodny urad a STK. Avsak vie mi predtym niekto dat nejake informacie ak s tym mate nejake skusenosti ?

Ide presne o swap motora V8 Chevrolet ls3 + prevodovka do Porsche cayman , vymena brzd - wilwood/brempo...a vymena tlmciov na bilstein race. To by boli asi najvacsie techcnicke zmeny. O technicku stranku veci mam zvladnutu. Avsak ako to zlegalizovat v EU to nie. Teda cez aky stat spravit registraciu. Kedze auto nechcem len vozit na privese ale aj realne sa par krat povozit.

Dakujem za odpoved
TomRoss
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TomRoss »

Legalne sa to neda. Jedine to prestavat a kazde dva roky na tk ek podplacat technika...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

neverim tomu ze nejaky STK technik si vsimne ze si dosiel na kontrolu s motorom Ševrolet v masine Porše.

Akoze keby aj nahodou, tak tuto vec zisti jedine podla napisu na motore - inak su ti chlapci bez sance. Takze ak mas neoddelitelny napis Chevrolet, treba na to nalepit / navarit hocico Porše a este chlapcom pri kontrole ukazovat "ty wogo kukaj sem, to je taky megamotor, o trochu lepsi jak Fabia jednadva".

Nikto z nich si ani neskrtne.
TomRoss
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TomRoss »

Hej motor mozno, ze je iny nikto nezisti, ale taka V8 od chevroletu ma emisie uplne niekde inde tam uz bude problem.
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

Ze swapy tento je iny talent
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

kde bude problem na benzinovych emisiach ? Uplne iny problem caka s motormanagementom a elektronikou nez emisie...

Emisie su to absolutne najposlednejsie v takomto pripade.
gysot
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 19.01.2017 10:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gysot »

Uz je spraveny conversion kit na to. aj s motormanagementon a celkovym nastavenim. Takze tam by problem nemal byt. Emisie tiez nie, benzinovy motor navyse novy LS3 , ktory sa montuje stale do corvette.

http://www.renegadehybrids.com/

Mam uz celu dokumentaciu od nich..navyse som videl par ich aut v USA. Uz konverznutych.

Prave preto ma to zaujalo. Tie auta nemaju chybu. A ked nieco bude mozne v EU. Rad sa do toho pustim.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

videl som na ceskej televizii vymenu kolenneho klbu, uplne lahke, skaplel, pilka, vrtacka, kladivo, odsavacka, ihla, nit, nejaky blby klb jak umela hmota skoro, vela stat nemohlo, tiez by som sa do toho pustil, hlasi sa dobrovolnik ? :)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
gysot
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 19.01.2017 10:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gysot »


videl som na ceskej televizii vymenu kolenneho klbu, uplne lahke, skaplel, pilka, vrtacka, kladivo, odsavacka, ihla, nit, nejaky blby klb jak umela hmota skoro, vela stat nemohlo, tiez by som sa do toho pustil, hlasi sa dobrovolnik ? :)
ale ved tvoja analogia je uplne nezmyselna hned na zaciatku, ked si spravil logicku chybu ;) ....Ja som nikde nepovedal, ze to spravim sam ani to, ze nemam ziadne skusenosti ;)

Skor by som to prirovnal.

Videl som na ceskej televizii...vystudoval som osetrovatelstvo...mam nastudovane nieco o tej operacii a chcem vediet viac tak si najmem doktora co to spravi a ja sa budem pozerat a co budem vediet spravim ;)

O tom, ze to vela nestoji nic nehovorim :) Ja som zmiereny so sumou, ktoru za to zaplatim ;) Neboj sa viem presne na kolko to vyjde ;)

Anyway - o technicku stranku veci mam postarane..to neriesim....kedze legalizovat to bude tazsie ;)

Inak su tu uz prve lastovicky, ktore robia swap kity aj na svk/cze

http://www.k20r.sk/
http://www.k1-attack.com/
christiane
Príspevky: 1647
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Re: Swap motora - Porsche Cayman V8 Chevrolet LS3

Príspevok od používateľa christiane »

gysot napísal: Mam v plane ist aj na obvodny urad a STK.
Mam dojem ze tam o tom nebudu mat ani sajnu.Nevedeli mi povedat ani co z oranzovym magnetickym majakom.Poslali ma na STK a z STK ma poslali doriti.
Na STK sa odkedy kontroluje motor?Vzdy sa pozerali cisla a isteho casu som mal 3 motory ked ma nasrali a nevedeli precitat cisla.Kde su cisla teraz?Ani vevericky netusia.Okapotovane,sama hadica ani srobovak popri motori neprepadne.Teraz je podstatny poplatok €,brzdy,emisie.
A ak by som mal motor z buldozeru a vosiel by mi do kary tak ho tam namontujem.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

tak.

Ako pisem, iny druh, typ a vyrobcu motoru by si chlapci nevsimli ani keby si sa ich priamo opytal ci sa im nieco na motore nezda cudne.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Mna celkom zaujíma ako toto vôbec niekoho napadne?

Ved si kúpim také auto čo splna to čo chcem a nebudem riešiť takéto kraviny čo majú v hlavne 17 ročný puberťáci čo nemajú ani trochu predstavu o tom čo to všetko obnáša či už z technického hladiska alebo z hladiska legalizácie

Niekedy som celkom rád že to nie je u nás možné zlegalizovať, lebo fantázia určitých jedincov je doslova nekonečná a to by na cestách potom aj tak vyzeralo. Jasné sú ludia čo vedia urobiť na 100% ale takých je 2 zo 100, tých 98 by boli také kreácie že by sa človeku rozum zastavoval
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ani som sem nechcel písať ,ale nedá mi https://www.youtube.com/watch?v=ip_oYs72Vo4&t=65s V hungarii a aj polskí bratia tieto swapy robia celkom v pohode. Druhá vec je už stavať to na papiere - ako policajt by som si na jedincovi s takýmto autom celkom rád pochutnal. :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
christiane
Príspevky: 1647
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Ivko 1,To sa nemusis bat ze take auto stretnes na ceste.Je v nom tolko prachov a upravou-prerabkou mozno stoji viac ako nove.Podla toho kto a co sa preraba.Take sa vecsinou odvezie na podvozku na tuningovy zraz a v sprintoch sa chalan vyblazni.Ale na to treba velku a hrubu penazenku.A to zvecsa my co tu piseme nemame.A ty co na to maju tu nebudu vypisovat ako to prerobit.
christiane
Príspevky: 1647
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

oco13 napísal:Ani som sem nechcel písať
A co,beha tam dokolecka a cez vodu krokom aby sa mu to nerozmocilo :40bd:

Návrat na "Tuning vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní