Sviatky na Slovensku

témy týkajuce sa všetkého a ničoho mimo diskusie o autách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

u nas sedlaci idu s radostou ved priplatky lol
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24978
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

seven ešte raz napíš takú infantilnú vetu a dám ti BAN v tom momente !!!
Sú ešte stále v tomto štáte ľudia ktorý pracujú a nekradnú a potrebujú každučký halier aby sa pretĺkali zo dňa na deň
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

Ale ti ludia sami od seba dnes robia.majitel byva o 3 domy dalej kazdy druhy den spolu pokecame.a dnes sa bude valat tak ako ja.
makrela
Príspevky: 2963
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

Ale k comu su tie sviatky?

Tie sviatky sú k tomu, aby mohol človek: kosiť ,rúbať, vrtať,rezať,,píliť ,búchať,páliť, kopať, kričať,zvárať, smradiť,natierať,oklepávať,
a aby, ako už bolo spomenuté , mohli si štátny úradníci odpočinúť od ťažkej a namáhavej práce v prospech spoločnosti , aj mimo víkendových dní, inak by tú námahu nemuseli prežiť.
Groopi
Príspevky: 247
Dátum registrácie: 19.09.2011 13:17
Bydlisko: NM
Zdieľať na Facebook

Otroci

Príspevok od používateľa Groopi »

Aj u nás su ,,otroci", ktorí šli aj dnes do práce na rannú, ale ja som rezignoval a neišiel som, aj keď mi peniaze treba stále... Ja som neišiel len preto, že po poobednej ísť ešte na rannú, no to mi moc nevoní... A navýše, bolo to dobrovolné tak.... :-\
myotis
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 27.11.2013 17:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa myotis »

seven549 napísal:u nas sedlaci idu s radostou ved priplatky lol
Ak povazujes za sedlacinu, zarobit za rovnaky cas dvojnasobok oproti hociakemu inemu dnu prosim.

Kazdopadne zaujimava logika.

Preco to nevyuzit, na odpocinok bude dost casu v hrobe.
Vsade bol, vsetko videl...
...a kde nebol, tam sa chysta
Groopi
Príspevky: 247
Dátum registrácie: 19.09.2011 13:17
Bydlisko: NM
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Groopi »

Myotis,
pri našej platovej politike bolo za dnes príplatok 40E v hrubom, kdežto ludia ako ja dostali 35E v hrubom čiže... Čiže absolútna ,,motivácia" ísť dnes do práce. :d :D
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

Ja som tomu neveril.okolo 11:00 idem cez mesto a bol som v soku.otvorena trznica zeleziarstvo billa tesco lidl nesiel okolo kauflandu tak neviem no je to hamba.este aj benzinky plne no skandal.suseda som zjazdil ze co to hucis s tou kosackou dnes.zajtra mas sobotu tak klud.ale hlavne ze ujo hlavaty ma ide skolit.ved ten narod o to zobre makat cez sviatky.ja som dnes len pil a papkal co moj 3 susedko griloval.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Trocha treba rozdeliť tých pracovnikov, sú takí,čo pracujú v energetike,či v záchranných službách ako sa spomína vyššie,lenže tam pracuju systemom denna-nočna -voĺno-voľno bez ohĺadu na toči je sviatok alebo voĺnýdeň
teda tito maju volno zabezpečené

tu je vznesená kritika na tých čo pracuju od pondelka do piatka a pridu aj sobotu,či nedeľu alebo vo sviatok,len preto,že zarobia o niekolko € viacej oproti bežnému dňu

lenže národ ked vidi ako s ním zaobchádza súčasny LUMPEN MANAŽMENT

tak sa vykašle na ich almužny a žobračenky tieto "akože priplatky" ved v konečnom dosledku ich aj tak odrbe na vyplate lebo všade vo výrobe sa pracuje na výkon

a robotník lepšie si ocení to,že ma den volna navyše
ako by sa tešil z toho,že ma bude mať o 20 či 30 € vyššiu vyplatu
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Môj sused má 71 a ešte stále pracuje. Viete prečo? Lebo si blbec kúpil nové auto, ktoré aj tak nevyužíva a 6 dní v týždni stojí bez pohnutia. Ak najazdí 3000km ročne, tak som to prehnal. A keďže má nové auto, tak mu nezostalo na živobytie a od každého z okolia už má popožičiavané, aj odo mňa. Urobil som obrovskú chybu, ale je to len 200 eur. Aspoň, že nefajčí a nepije a žije slušne.

A takýchto je neúrekom, aj mladých, aj starých. Popožičiavajú si, miliardu hlúpostí kúpia na splátky a RPMN vo zmluve, ktorú samozrejme nečítali, je 35%.

Isteže, že musia pracovať, lebo inak to neutiahnu.

Zakrývaj sa len takou perinou, na akú máš. Netreba mať všetko najnovšie, najmodernejšie a najdrahšie.

Netvrdím, že všetci si za svoju finančnú situáciu môžu, ale je ich viac, ako by bolo zdravé.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ja poznam len takych co si za to mozu sami.zivnostnik ktoremu nesli ksefty 2 deti auto na leasing hypoteka na 40 rokov nechcelo sa mu ist makat do fabriky tak sa sam zamestnal ako vo svojej firme vzal dalsi uver a dalsi a zrazu zistil ze aha uz ma 100 000 euro na krku.a teraz robi a robi kazdy den aj-cez sviatky- a pekne poslucha sefa,zena doma nezamestnana a nedajboze ze sa mu nieco stane rodina ide na ulicu.no ale predbehol cas na oko je hned milionar.pred barakom audina a6 a luxusny byt.a na takych zarabaju banky + maju reklamu zadarmo ako to jednoducho ide.

na druhej strane neni spatne mat hypoteku ved ak sa rozhodnem tak to zabalim a idem dalej nic ma nedrzi.byt ostane banke auto leasingovke a ja som volny a mozem zase zakorenit niekde inde lol lol :2f93:
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Treba si povedat otvorene , že taka doba aká je to posledných 15 rokov ešte nikdy nebola

a Slovensko by bolo veľmi chudobnou krajinou ak by každý jeden občan mal prisť ku majetku podĺa kriterii dnešnej doby

napr. v roku 1992 som kupoval byt za cenu 2000 Kčs za 1m2

dnešní mladi možu o takej cene byvania iba snívať

ale zase na druhej strane nedavno som kupoval GaRAŽ o vymere 19 m2 a zaplatil som za ňu necelych 5000 eur,čo je suma za ktorú sa dal v 80 rokoch 20 stor. postaviť "štokovec" poschodový dom

teda v dnešnej dobe teda v r. 2015 dovršiť 20 rokov a zmahať sa na vlastne kridla , to sa radšej vykašlem na všetko
mato.soky
Príspevky: 1376
Dátum registrácie: 29.03.2013 14:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mato.soky »

díki laci díki :d :D :d :D
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

laci, ale zabudas, ze sice si kupil za tolko, ale ked si nemal, tak v banke si tu uver nedostal :41c2: , alebo nesplatitelny za 25% rocne !!! pozicaj si dlhe peniaze v takom uroku, spoznas stare dobre casy :3035:

praveze dnes su hypoteky na historickom minime, trh s nehnutelnostami stabilny, pri uroku pod 2% je mozne relativne malou splatkou financovat byvanie, ked este mas pod 35, dostanes 0% urok :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Cham
Príspevky: 1165
Dátum registrácie: 30.01.2009 18:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Cham »

mato - ja ti zavidim, hned by som bral mat dnes znova 20 rokov aj bajo by sa mozno pridal a bol tiez rad znova mladym uchom. :189:

Návrat na "Shoutbox - o všetkom"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných