Svetelná rampa na dodávku

Aké sú vaše skúsenosti s tuningom? Aké vozidlá tunovať, rady a odporúčania...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

gabo498
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 30.03.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Svetelná rampa na dodávku

Príspevok od používateľa gabo498 »

zdravím, neviete niekto ako je to so svetelnou rampou na dodávku ?
jedná sa o nové ducato
Predný / zadný rám musí byť zapísaný, to viem, ale rampa nemení obrysy vozidla ani nič podobné.
Prípadne musí mať rampa nejaký certifikát ?
So svetlami je to ako? koľko svetiel tam môžem dať ?
Stačia iba nejaké HELLA s E, alebo musia byť tiež zapísané ?

Ďakujem za odpovede k téme.
[/img]
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Som zvedavý kto ti ten rám zapíše...

Čo je to za expedičné vozidlo, že ho ideš hentak ovešať?
gabo498
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 30.03.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gabo498 »

nieje to expedičné vozidlo ale obyčajna plachta, poliaci majú bežne rampy aj so 6 svetlami, o kamiónoch ani nehovorím

jazdím FR,IT mimo diaľníc a hlavne v noci.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Ak jazdis vacsinou vonku namontujto tam a hotovo , pochybujem za ta bude niekto vonku riesit
gabo498
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 30.03.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gabo498 »

Vonku sa nebojím, Poliaci hovorili že iba česi a slováci to riešia, v DE iba ak máš modré, takže v pohode, ale ide mi práve o SR/ČR keďže aj tam zavítam raz za 2-3 týždne, a hlavne aj ak by bola poistná udalosť tak aby to bolo ak sa dá v poriadku
elephant
Príspevky: 1747
Dátum registrácie: 25.02.2009 02:07
Bydlisko: ZH
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elephant »

Podľa smernice EHK, platnej od roku 2009, nesmie súčet referenčných čísiel všetkých do jedného vozidla integrovaných svetlometov prevyšovať hranicu hodnoty 100. Pritom sa počítajú obe hodnoty sériového diaľkového svetlometu (ľavý a pravý) vrátane hodnôt ďalších integrovaných diaľkových svetlometov.
Pri použití diaľkového svetlometu s referenčným číslom 37,5 sa musí dať odstaviť sériový diaľkový svetlomet vozidla, ale smie sa prídavne zapnúť svetlomet s referenčným číslom 17,5.
Vozidlá kategórie M a N musia byť vybavené dvoma, alebo štyrmi diaľkovými svetlometmi. Vozidlá kategórie N3 môžu byť vybavené aj ďalšou dvojicou diaľkových svetlometov.
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

na beznom aute mozes mat 1par pridavnych dialkovych a tie co su na streche sa nesmu pouzivat ale zapisovat do technicaku sa nezapisuju-sluzia ako pracovne ale nesmu sa na komunikaciach pouzivat. A halogenky nedavaj-svietia mizerne oproti led rampam . A nekupuj cinske lacne led rampy svietia slabsie. dobre skusenosti mam s tymto predajcom-svetla diodove ma velmi dobrej kvality s vysokou svietivostou. www.cbone.sk z led zober 260 az 300w led rampu s 30 stupnovym vyzarovanim a budes velmi spokojny :2f93: mam ju vyskusanu alebo okruhle wb8 alebo wb12 s tiez 30 stupnovym vyzarovanim mame offroadaci vyskusane a svietia bohovo. keby si chcel nieco lacnejsie tak napis a mozem dat kontakt na tiez dobru kvalitnu a silnu 300w s lepsou cenou
gabo498
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 30.03.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gabo498 »

môže mať nové ducato svietivosť dialkových iba 25 ? iné číslo tam nieje, vedla ečka je 25, takže ak som to spravne pochopil tak keď má na normálnych diaľkových 2x25 tak ešte na strechu môžem dať 2x25 a bude všetko OK ?
milkoTT
Príspevky: 439
Dátum registrácie: 13.03.2007 09:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milkoTT »

a može mat nove Ducato take slabe dialkove svetla že musis riešit taketo problemy? ved to nie je Brava z roku 1996, tam by som to este pochopil že slabo svietia svetla, ale pri novom Ducate ?
gabo498
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 30.03.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gabo498 »

Neriešte prosím načo/prečo to chcem... už som písal že jazdím mimo diaľnic kde v noci stretnem 3 autá.
milkoTT
Príspevky: 439
Dátum registrácie: 13.03.2007 09:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milkoTT »

A preto musis mat auto ovešane a vysvietene jak kolotočar? Neverim, že original tovarenske svetla na novom ducate su take zle aby si tam musel niečo prerabat.
gabo498
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 30.03.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gabo498 »

Milko, ak nemáš nič k veci, prosím preskakuj túto tému... Zjavne nemáš ani páru o čo mi ide, skús si dať rampu na svoje auto a zistiš sám.
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

No nove svetla -hlavne dialkove na fiatke fakt svietia ako kahance :d :D Ale naco riesis cisla? Kopec kamionistov malo a ma pridavne reflektory a menia teraz za led s vyssou svietivostou a nikto ich za to nekontroloval . Na halogenky v pridavnych sa vykasli-tie ti nepomozu velmi ked casto jazdis v noci ! Ako som uz pisal daj si tam poriadne led svetla co som Ti uz v predoslom linku odporucal a budes spokojny
gabo498
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 30.03.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gabo498 »

Dodik, ďakujem za príspevky aspoň k téme, ale led rampu nemôžem dať, lebo niesu homologizovane a nemajú E, a poliaci hovorili že nemci potom idú. Dal by som tam buď hella alebo wesem. Zistil som ze rampa sa nedá ani zapísať, tak treba k nej nejaký certifikát? Prípadne TUV? A svetla môžu byť 2, svietivost spolu 100 , môže byť že ducato ma na diaľkovom iba 25 ? Česi to merajú.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

milkoTT napísal:A preto musis mat auto ovešane a vysvietene jak kolotočar? Neverim, že original tovarenske svetla na novom ducate su take zle aby si tam musel niečo prerabat.
Ked chceš v noci jazdiť 120 km/h +

v rámci zrýchlených presunov po okreskách

musiš vidieť hlavne DOŠIROKA , aby si v tej rýchlosti

mohol VČAS ZAREAGOVAŤ ked by poblízku cesty

sa vyskytla nejaká ZVER , ktorá by chcela prechadzať cez cestu , aby si sa vyhol zrážke s tou zverou

PRETO chce svetelnú rampu, dialkové svetla NESTAČIA,
lebo ak sú SPRAVNE nastavené svietia
cca 80 m pred vozidlo do jedného bodu
a po kraji cesty nevidíš NIČ.

Návrat na "Tuning vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní