Svetelná rampa na dodávku

Aké sú vaše skúsenosti s tuningom? Aké vozidlá tunovať, rady a odporúčania...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

milkoTT
Príspevky: 439
Dátum registrácie: 13.03.2007 09:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milkoTT »

Rychlost 120 km/hod a viac je dost vysoka na to, že ak Ti vbehne do cesty nejaka zver, tak ani nestihnes zareagovat. To je o stasti.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

To vobec nie je o šťastí...

To "šťastie"je priamo umerné SPOZOROVANIU bližiaceho sa nebezpečenstva

Je rozdiel NARAZIŤ do niečoho v rýchlosti 120 km/h a pri rýchlosti 50 km/h

A svetelná rampa tomu pomože aby sa šofer VYHOL narazu
a ked už musí byť ten náraz, tak aby bol v rýchlosti okolo 30-40 km/h,kedy je šofer ostražitý, vidí nebezpečenstvo a MA ČAS na brzdenie.
gabo498
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 30.03.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gabo498 »

Laco pekne si mu to vysvetlil, pridám ešte že s plachtou 120km/h ideš málo kedy, väčšinou okolo 100km/h podla GPS, ale keď máš naložené napr. sklo tak nemôžeš čapnúť na brzdu na 100% kým to nieje fakt nevyhnutné, a ďalšia vec je že na dodávke máš oproti osobáku výhodu že sedíš vyššie, ale tým že svetlá sú dosť nízko v porovnaní s posedom, tak pri prechádzaní horizontov máš zbytočne tieň, preto rampa aby som videl za horizont v momente keď si origo svetlá robia tieň za horizontom, ato je len jedna z príčin prečo vlastne uvažujem o rampe, nepotrebujem ju používať ani na frajerinu ani na nič podobné, IBA v noci na ceste kde stretneš 3 autá za celú noc, ale zato zajace, srny a podobné stretneš oveľa častejšie
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

Gabo sam som montoval par kamaratom diodove svetla na kamion namiesto halogenovych a nikdy stym po celej europe naemali problem a tie predatory maju myslim,ze E ze problem s nimi nikdy nebol. A k svietivosti daju sa vybrat s roznym rozptylom a su aj kombinovane,ze aj do dialky aj do sirky a napriklad led rampa s 30 stupnovym vyzarovanim co mam svieti aj pekne do sirky aj do dialky. a ked uz chces silou mocou hellu tak aj hella vyraba certifikovane led svetlo alebo na tej stranke co som to dal su na predaj aj certfikovane ARB svetlomety ale su drahsie,ze neviem preco by po tom mali ist nemci ked kamionisti s tym nemaju ziadne problemny
gabo498
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 30.03.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gabo498 »

Dodik, myslel som že led rampu nechcem, ten obdlznik, po tom idu nemci, zevraj ... ten predator wb12 stoji skoro 400e a to je strasne vela, mozno neskor to tam hodím, ale ajtak o E schválení sa píše iba u ARB, teraz mi ide hlavne o to, koľko toho môžem dať aby to bolo v pohode, lebo nechce sa mi ich prekrývať stále cez AT a CR, kedže česi to riešia vo veľkom
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

dodik13 napísal:na beznom aute mozes mat 1par pridavnych dialkovych a tie co su na streche sa nesmu pouzivat ale zapisovat do technicaku sa nezapisuju-sluzia ako pracovne ale nesmu sa na komunikaciach pouzivat.
Gabo,ved to tu mas napisane kolko,co je na tom nepochopitelne?
gabo498
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 30.03.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gabo498 »

Christiane, prečítaj si ešte raz to čo si odcitoval
V skutočnosti to je tak že môžeš mať prídavné 1 pár, aj ich môžeš normálne používať na verejných komunikáciach ak ti celková svietivosť nepresiahne 100, na ducate je na svetle 25 (zdá sa mi to málo) takže ešte môžem dať prídavné po 25 ku(pri 2ks), ale neviem nikde zistiť koľko má jedno prídavné ... ale chcem počuť nejaké rozumné riešenie, typu zapoj to tak a tak, policajtovy povedz to a to .. nejaké reálne skúsenosti, lebo je blbosť to že nikto to nerieši, lebo aj kamióny majú problém v ČR keď to nemá na extra vypínač + zakryté. A autá sú firemné takže nepotrebujem aby bol prúser pri nehode alebo že mi čech zobere papiere.
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

tie pridavne svetla musia byt zapojene na osobitny vypinac s kontrolkou . a zapojovali sme ich od dialkovych ,ze zapnes dialkove a zaroven Ti svietia aj pridavne a v pohode kup tie okruhle WB8 su za dobru cenu aj svietia pekne. a co sa tyka kamionistov-nepocul som kamaratov,zeby ich za to buzerovali v cechach alebo v nemecku-to uz by so o tom vedel. a co sa tyka tej svietivosti- ktory policajt ti to bude merat na ceste? myslis,ze niektory policajt ma luxmeter a meria svietivost svetiel na ceste? :4012: a vrchne mozes mat aj tie velke podlhovaste led panely len ich nemozes pouzivat na verejnych komunikaciach ,ze namontovane na streche ich mozes mat a na opustenej dialnici kto Ti dokaze ,ze si ich mal zapnute ? a pridavne-ten jeden par co mozes mat zo zakona tak tie mozes s kludom pouzivat pri zapnutych dialkovych-vsetci ofroadaci to tak mame + aj kamionisti a nie su s tym problemy,ze neviem co tu riesis problem ktory zatial nie je :zg282:
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

gabo498 napísal:Christiane, prečítaj si ešte raz to čo si odcitoval
V skutočnosti to je tak že môžeš mať prídavné 1 pár, aj ich môžeš normálne používať na verejných komunikáciach ak ti celková svietivosť nepresiahne 100,
Radsej som si to este raz precital,aj ja sa mozem mylit ale je to OK.Ja mam 2 Wessemy po 50 w.Takze mam 1 par a nepresahujem 100 w.Na STK som nemal nikdy problem okrem toho ze kontrolovali ako to je zapojene.
gabo498
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 30.03.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gabo498 »

takže keď dám aj LED rampu alebo 4x wesem 100w a budem to mat na extra vypínač tak je to v pohode ? nemusím ani krytky dávať ?
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

tak na predny naraznik-skor nad naraznik mozes dat 1par okruhlych alebo ovalnych a nemusia byt na nych krytky+ musia byt na vypinac s kontrolkou a hore na strechu mozes dat led rampu alebo weseny a krytky na nich nemusia byt ale musia byt na zvlast vypinac s kontrolkou ale na verejnych komunikaciach ich podla zakona nemozes pouzivat-povazuju sa za pracovne svetla . A inak 4 weseny s 100w halogenkami ti aj 120w led rampa presvieti aby si bol v obraze,ze tie weseny s halogenkami su slabe oproti led rampe a led rampy kupuj s 10w diodami lebo tie s 3w diodami svietia slabsie to len pre info
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Na svetlach na narazniku nemusi byt ziadny dalsi vypinac.Svietia mi spolu z dialkovymi cez relatko.Povodne som mal 4 ale 2 Wesemy som rozmlatil v skarpe.Na streche sa povazuju len pracovne svetla na vypinac s kontrolkou.Ako to uz kto ma,je jeho vec.

Návrat na "Tuning vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 52 neregistrovaných