Suzuki Vitara 2017

Diskusia ohľadne vozidiel značky Suzuki

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

8Rumburak8
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 08.09.2011 15:36
Zdieľať na Facebook

Suzuki Vitara 2017

Príspevok od používateľa 8Rumburak8 »

Seruste...

Mam taky mensi problemik..skusim ho opisat....Mam Vitaru 1,6 benzin 2-kolka,r.v. 2017....Pri pridani plynu (rychlejsie ked potrebujem)cca od 1500-2400 otaciek pocujem zvlastny zvuk..Prirovnal by som to k nejakej vibracii,rezonancii kovu (hrkotavy zvuk)..Pocut to zo spodku auta...Ked je motor studeny to nerobi len pri teplom motore..Pri inych otackach to uz nepocujem..Nerobi to ani pri volnobehu..Servisaci v Suzuki sa boli na tom previezt,ale vysledok bol taky ze nic nepocuju..mam to sledovat a keby nieco mam prist..Nechce sa mi chodit 200 km hore-dole zas,ked mi povedia to iste..Stretol sa niekto s takymto niecim??..Vďaka za odpovede..
tuninka
Príspevky: 840
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tuninka »

Nebude to tým, že na rýchlejšie pridanie plynu bude tá 1,6tka pri takto nízkych otáčkach slabá na prudšiu akceleráciu? Skús podradiť a držať to vo vyšších otáčkach keď potrebuješ akcelerovať, v otáčkach, kde to nevibruje, nerezonuje....
8Rumburak8
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 08.09.2011 15:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 8Rumburak8 »

Je to automat,podradit sa mi neda,on si radi sam..ale teoreticky to dava zmysel.. :2f93:
koumi
Príspevky: 358
Dátum registrácie: 23.09.2004 08:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa koumi »

Ja mám tiež automat, a keď dám kickdown okamžite podradí na najmenší možný prevodový stupeň, a verím tomu že takto fungujú všetky automaty... a ešte verím aj tomu, že 99% automatov má možnosť aj "manuálneho" radenia... tak som si dokonca pozrel ako to vyzerá v tej vitare a máš tam P/R/N/D/M to M je presne ten manuálny režim
tuninka
Príspevky: 840
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tuninka »

Tak skús svižnejšie stláčať plyn, možno to robíš moc pomaly, alebo moc plynulo. Keď svižnejšie stupíš na plyn, každý automat čo som doteraz mal podradil o stupeň, o dva.... v závislosti od rýchlosti, otáčok a rýchlosti stlačenia pedálu. A keďže to neboli až také nové autá, čo som v automete mal, tak radili vo vyšších otáčkach.....a pritom obsah mali 2,0 alebo 2,3l
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

pripomienka k posledným dvom príspevkom.
Jednak on si kúpil automat pravdepodobne kvôli tomu aby nemusel radiť, okrem toho automatická prevodovka je silne návyková, sám doma cítim trochu ako obtiaž v prvej chvíli, keď presadnem z automatu do manuálneho a nepreradí to samo.
No a čo sa týka pridávania plynu, tak prečo by mu pri normálnej jazde mal zakaždým stúpať na krk aby automat podradil, keď chce jazdiť pohodovo.
Je možné že to bude tak ako napísal hneď na začiatku tuninka, že motor ide chvíľu v klepavom režime (detonačné spaľovanie), záleží už len na intenzite toho zvuku, či to už motoru škodí alebo nie. Ale je dôvodný predpoklad že tam je snímač klepania, takže technicky by to ešte nemalo vadiť.
Servis (predajca) sa zrejme bude tváriť že nič nepočujú a všetko je tak ako má byť, ale pri každej návšteve servisu by som to žiadal zapísať do servisnej knižky ako požiadavku na odstránenie závady, pre prípad že by tam bola nejaká iná technická príčina tej vady.
Ale pomimo by som sa ešte zaujímal že či tam je možnosť sofwarovo upraviť radenie prevodovky, aby radila pri vyšších otáčkach.
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

8Rumburak8 napísal:Je to automat,podradit sa mi neda,on si radi sam..ale teoreticky to dava zmysel.. :2f93:

mam presne tuto istu kombinaciu,dvojkolka 1,6 automat, mas vobec to auto? Lebo nechapem tym slovam "podradit sa neda". Pod volantom mas dve kridelka +-, s nimi si mozes radit ako sa ti zapaci, nemusis ani volic davat na M.

wilz auto radi podla stylu jazdy, ked idem pohodovo zlahka tak radi v nizsich otackach a ked sa tomu trosku sliape na krk tak motor vytoci pekne do otacok
morlo
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 18.10.2018 13:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa morlo »

automat podla mna a ni radenie nenaladis. chce to len si na to asi viac zvyknut a nerobit vsetko nasilu, bo ti da raz ten automat po ...
8Rumburak8
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 08.09.2011 15:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 8Rumburak8 »

wilz napísal:pripomienka k posledným dvom príspevkom.
Jednak on si kúpil automat pravdepodobne kvôli tomu aby nemusel radiť, okrem toho automatická prevodovka je silne návyková, sám doma cítim trochu ako obtiaž v prvej chvíli, keď presadnem z automatu do manuálneho a nepreradí to samo.
No a čo sa týka pridávania plynu, tak prečo by mu pri normálnej jazde mal zakaždým stúpať na krk aby automat podradil, keď chce jazdiť pohodovo.
Je možné že to bude tak ako napísal hneď na začiatku tuninka, že motor ide chvíľu v klepavom režime (detonačné spaľovanie), záleží už len na intenzite toho zvuku, či to už motoru škodí alebo nie. Ale je dôvodný predpoklad že tam je snímač klepania, takže technicky by to ešte nemalo vadiť.
Servis (predajca) sa zrejme bude tváriť že nič nepočujú a všetko je tak ako má byť, ale pri každej návšteve servisu by som to žiadal zapísať do servisnej knižky ako požiadavku na odstránenie závady, pre prípad že by tam bola nejaká iná technická príčina tej vady.
Ale pomimo by som sa ešte zaujímal že či tam je možnosť sofwarovo upraviť radenie prevodovky, aby radila pri vyšších otáčkach.
Presne tak ako pises..softwerovo sa neda upravit..je to tak nastavene..
8Rumburak8
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 08.09.2011 15:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 8Rumburak8 »

autolaik napísal:
8Rumburak8 napísal:Je to automat,podradit sa mi neda,on si radi sam..ale teoreticky to dava zmysel.. :2f93:

mam presne tuto istu kombinaciu,dvojkolka 1,6 automat, mas vobec to auto? Lebo nechapem tym slovam "podradit sa neda". Pod volantom mas dve kridelka +-, s nimi si mozes radit ako sa ti zapaci, nemusis ani volic davat na M.

wilz auto radi podla stylu jazdy, ked idem pohodovo zlahka tak radi v nizsich otackach a ked sa tomu trosku sliape na krk tak motor vytoci pekne do otacok
Ano viem ze tam mam packy..ale aj tak je to nastavene ako keby to automaticky radi..napr ked chcem skor preradit pri pokojnej stylovej jazde nepusti ma skor..je to tak nastavene na urcite otacky..
marekvt
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 15.04.2012 09:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marekvt »

Ahoj,kolega mal presne taký istý problém ako popisuješ a bol to rozpadnutý tlmič výfuku.Auto kupoval nové,tak mu to vymenili pri prehliadke po roku.
jarka1979
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 22.11.2010 13:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jarka1979 »

Ahoj,kolega mal presne taký istý problém ako popisuješ a bol to rozpadnutý tlmič výfuku.Auto kupoval nové,tak mu to vymenili pri prehliadke po roku.

Hmmmm,rozpadnuty tlmic vyfuku po roku??? Tie auta robia z papiera?
8Rumburak8
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 08.09.2011 15:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 8Rumburak8 »

marekvt napísal:Ahoj,kolega mal presne taký istý problém ako popisuješ a bol to rozpadnutý tlmič výfuku.Auto kupoval nové,tak mu to vymenili pri prehliadke po roku.
Vďaka za odpoved..skusim im to pri prehliadke povedat.. :d :D
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

keby sa smiali ti co take nemaju, tak by sa to dalo pochopit, ja take nemam ale aj tak mi to ako velka sranda nepride :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
8Rumburak8
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 08.09.2011 15:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 8Rumburak8 »

a co mam plakat??.ved to je uz na smiech,ze clovek si kupi za tazko zarobene love nove auto a hned to ma chyby..to musi fungovat jak hodinky.. :342a:

Návrat na "Suzuki fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní